ایجاد برنامه بازاریابی دیجیتال در شش گام-قسمت دوم

ایجاد برنامه بازاریابی دیجیتال در شش گام-قسمت دوم

ایجاد برنامه بازاریابی دیجیتال در شش گام-قسمت دوم

گامهای زیر نشان می دهند که چگونه یک برنامه بازاریابی اینترنتی/ دیجیتال ساده اما اثر بخش بسازید که هم توجه جلب کند، هم معتبر باشد و هم به بازاریابی آنلاینتان کمک کند.

لینک قسمت اول

ادامه مطلب از گام 4 تا 6:

گام 4- اندازه گیری نتایج:

شاخصهای عملکرد SMART را ایجاد کنید بگونه ای که قابل اندازه گیری یا کمی باشند.

از جمله:

افزایش فروشهای آنلاین تا حدود 20 درصد از ...... تا .......

افزایش ترافیک طبیعی جستجو

افزایش درگیر کردن افراد از طریق رسانه های اجتماعی تا 25 درصد

 

گام 5- آیا کار می کند؟

شما باید تست کنید که آیا کمپینهای بازاریابی تان کار می کنند یا نه؟ اما چگونه؟ ترافیک وبسایتتان را ردیابی کنید، اهدافتان را بررسی کنید، چقدر به آنها رسیده اید؟ نرخ های تبدیلتان در Google Analytics چقدر است؟ همینطور در این راه می توانید از ابزارهای اندازه گیری دیگری همچون facebook insight نیز استفاده کنید. شما همچنین می توانید از ابزارهایی مانند Clicktale یا Crazyegg استفاده کنید تا بفهمید مشتریان بالقوه ای که برای سایت شما مناسب هستند کجاها هستند؟

ابزارهای Heatmaps بصورت تصویری نشان می دهند که مردم در کجاهای سایت کلیک می کنند و به شما کمک می کنند تا برای این قسمتهای سایت بیشتر فکر کنید.

نظارت کردن، رصد کردن و گزارش گیری شما را قادر می سازد تا بفهمید چقدر خوب بازاریابی دیجیتال شما در حال اجراست و به شما دید خوبی برای اقدامهای بعدی تان می دهد.

تست AB یا تست جداسازی (AB / split testing) نیز ضروری است.

 

گام 6- بازبینی ماهانه

زمان بگذارید تا بازبینی کنید که کجاها تاکتیکهای بازاریابی تان بصورت منظم جواب می دهند و از طرفی کمپینهایتان را برای گرفتن نتیجه از فرصتهای جدید هماهنگ کنید. ابزارهای متنوعی در زمینه SEO و ابزارهای رسانه های اجتماعی وجود دارد (پولی یا رایگان) که نیاز نیست شما از تعداد زیادی از آنها استفاده کنید، تنها یک یا دو تا از آنها را انتخاب کنید و واقعا از توصیه های آنها استفاده کنید.

نظرات

ارسال پاسخ