تبلیغات در گوگل کجا نمایش داده می شود

تبلیغات در گوگل کجا نمایش داده می شود

محل نمایش تبلیغات در گوگل به موارد زیر از جمله نوع کمپین شما، نوع تبلیغ شما، نوع دستگاهی که برای نمایش تبلیغات انتخاب کرده اید و حتی محل جغرافیایی مورد انتخاب برای نمایش بستگی دارد، بنابراین محل نمایش تبلیغ بسته به موارد مذکور می تواند متفاوت باشد.

در این مقاله که منبع آن وبلاگ گوگل در زمینه گوگل ادوردز می باشد، به این موضوع می پردازیم که تبلیغ گوگل کجا می تواند نمایش داده شود و چه کسانی می توانند آن را ببینند.

در ادامه سر فصل مکان هایی که یک تبلیغ گوگل می تواند نمایش داده شود پرداخته می شود :

در موتور جستجوی گوگل و دیگر سایت های جستجویی :

تبلیغ شما می تواند زمانیکه مردم در مورد محصول / خدمت یا موضوع خاصی در گوگل جستجو می کنند، در قسمت نتایج نمایش داده شود. زمانیکه شما تبلیغ خود را ایجاد می کنید، شما مجموعه ای از کلمات کلیدی انتخاب می کنید – کلمات یا عباراتی که نشان دهنده کسب و کار شما هستند یا عباراتی که مشتری های بالقوه شما جهت یافتن تان از آنها استفاده می کنند– هنگامی که مردم این عبارات را جستجو کنند، متن تبلیغی که ایجاد کرده اید، در بالا / پایین یا در کنار صفحه نتایج نمایش داده می شود.

این تبلیغات جستجویی ممکن است در دو مکان نمایش داده شوند:  سایت های گوگل یا شرکای موتور جستجوی گوگل

سایت های گوگل

تبلیغ ها می توانند در بالا یا پایین نتایج جستجو در جستجوی گوگل ظاهر شوند. همچنین آنها می توانند در سایت های دیگر گوگل برای مثال در گوگل پلی   (google play) در قسمتهای بالا / پایین / کنار صفحات نمایش، فروشگاه گوگل (google shopping) ، نقشه گوگل و یا در اپلیکیشن نقشه گوگل نمایش داده شود.

شرکای موتور جستجوی گوگل

تبلیغات ممکن است در نتایج جستجوی وب سایت های همکار گوگل که متعلق به گوگل نیستند به نمایش در بیاید.

اما آیا تبلیغ گوگل به تبلیغات جستجویی در وب سایت های بالا ختم می شود؟

باید بگوییم خیر، اصلا تبلیغات گوگل شامل نوع دیگری از تبلیغ بنام تبلیغات نمایشی می شوند، که بهتر است بطور خلاصه بگویم تبلیغات نمایشی برای تبلیغ محصولات یا خدماتی مناسب است که بصورت تصویری جذاب ترند و قابل توجه تر هستند.

در وب سایت هایی که مشتریان شما مشاهده می کنند...

 با استفاده از تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما می توانیدتبلیغتان را در وب سایت های مهم و پر بازدید به نمایش بگذارید. در این نوع تبلیغات شما می توانید از متن، تصویر و ویدئو نیز استفاده کنید. این تبلیغات می توانند در شبکه نمایش گوگل ظاهر شوند، این شبکه شامل مجموعه ای از وب سایت ها از جمله برخی وب سایت های گوگل از جمله google finance، gmail ، برخی از معروفترین وبلاگها و توییتر. این شبکه حتی شامل سایت های موبایلی و اپلیکیشن ها نیز می شود.

حتما برای شما هم پیش آمده که روی جیمیل تان تبلیغ دیده باشید، آن هم تبلیغ برندی که می شناسید، و تازه کلی هم متعجب شده اید که این تبلیغ چگونه سر از اینجا درآورده است، اما حالا می دانید که تبلیغ آن وب سایتی که دیده اید، یک تبلیغ نمایشی از گوگل ادوردز بوده است.

اما برای استفاده از تبلیغات نمایشی چه کارهایی نیاز است انجام دهید:

  • اصلا پیشنهاد شما برای معرفی در شبکه نمایش مناسب است یا خیر؟

برای مثال تبلیغ کفش یا لباس در شبکه های نمایش مناسب است، اما آیا بنظرتان تبلیغ در مورد سئو ....

  • برای محصول یا خدمتی که ارائه می دهید، کلمات کلیدی مناسب که مشتریان هدف از آن استفاده می کنند، مشخص کنید.
  • وب سایت های مشخص و مناسبی انتخاب کنید.
  • برای هر کمپین مخاطبانی مشخص بر اساس علائق، محل زندگی و یا بر اساس وب سایت های مشخصی که می بینند، انتخاب کنید.

اما شاید در مورد امکانات تبلیغ گوگل در مورد محدود کردن نمایش تبلیغات بپرسید در این زمینه باید به امکانات زیر اشاره کنیم.

مشخص کردن نوع دستگاه :

  • می توانید مشخص کنید تبلیغ تان روی کلیه دستگاه ها از جمله کامپیوتر، موبایل، تبلت و غیره نمایش داده شود.
  • می توانید مشخص کنید تبلیغ تان فقط روی موبایل و تبلت نمایش داده شود.
  • می توانید مشخص کنید تبلیغ شما روی اپلیکیشن موبایل نمایش داده شود.

مشخص کردن مکان یا زبان

متاسفانه شما ایران را به عنوان محل نمایش تبلیغ نمی توانید انتخاب کنید، اما در مورد سایر نقاط جهان شما می توانید هر منطقه ای را بطور خاص جهت نمایش تبلیغ انتخاب کنید.

 جهت دسترسی بهتر به مخاطبین هدف وب سایت خود، حتی می توانید کمپینی ایجاد کنید و در آن زبان مورد صحبت مخاطبین خود را مشخص کنید ...

اگر هنوز هم در مورد تبلیغات در گوگل سوال دارید، پیشنهاد می کنیم صفحه سوالات متداول تبلیغات در گوگل را مشاهده کنید و یا فرم مشاوره و آموزش سئو را تکمیل نمایید

بازدید: 1087

نظرات

ارسال پاسخ