بازاریابی-محتوا-چیست

بازاریابی-محتوا-چیست

با توجه به اهمیت زیاد بازاریابی محتوا و اینکه انجام این نوع بازاریابی به شکل درست برای دستیابی به موفقیت در فروش و کسب اعتماد مشتری تقریبا به یک الزام تبدیل شده است، در ابتدا می خواهیم مژده دریافت یک پکیج کامل از آموزش بازاریابی محتوا را به شما بدهیم. برای مراجعه به بخش های مختلف این آموزش از لینک های زیر استفاده کنید ...

بازاریابی محتوا چیست؟ برای کسب و کار من مناسب است؟

بازاریابی محتوا با بودجه کم

بازاریابی محتوا استراتژی و راهکارها

ایده بازاریابی محتوا ارزان

 

آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من مناسب است؟

برای پاسخ  به این سوال و ذکر جزئیات در این زمینه، باید ابتدا مسائل ابتدایی در زمینه بازاریابی محتوا را کاملا روشن کنیم. بنابراین این چند سرفصل اخیر را با دقت بخوانید تا آن را درک کنید.

حتما شما هم عبارت "محتوا پادشاه است" را شنیده اید و می دانید که این عبارت در میان بازاریابان آنلاین سر و صدای زیادی به پا کرده است. درحالیکه بحث های زیادی بر سر درستی این مطلب وجود داشت، اما نکته اینجاست که محتوا تا حدودی با دیگر ناحیه های بازاریابی از جمله رسانه های اجتماعی و سئو متفاوت است.

در مورد این موضوع فکر کنید :

بدون محتوا، سئو چیزی برای بهینه سازی موتورهای جستجو نداشت. یا زمانی که در زمینه سئو از متا دیتا ها استفاده می شود، در واقع تلاشی برای کمک به رباتهایی مانند گوگل و فیسبوک است تا از پیچیدگی های محتوا سر در آورند. از طرفی هر لینکی که توسط هر بازاریاب ایجاد می شود به قسمتی از محتوا اشاره دارد و همین طور کلمات کلیدی که مردم در موتورهای جستجو از جمله گوگل وارد می کنند، در واقع تلاشی است برای بدست آوردن ..... محتوا .....

هر ایمیل، هر توییت، هر صفحه فرود، و هر توضیح محصول و .... همگی مثال هایی از محتوا هستند، و یکی از بهترین راه های توصیف این مساله که در همه این موضوعات چه چیزی مشترک است،  خلاصه ای است که توسط  لن لوری نوشته شده است :

محتوا چیزی نیست که "می نویسیم تا رتبه بالاتری بگیریم" یا "اینفوگرافیک ها" یا "مقالات و فرم های طولانی"...محتوا  هر چیزی است که برای مخاطبان  پیامی می فرستد و با آنها ارتباط برقرار می کند و این پیام می تواند هر چیزی و به هر شکلی باشد.

محتوا قلب و درونمایه ی هر آن چیزی است که یک بازاریاب انجام می دهد؛ برای مثال ما با مشتریان، کاربران و یا خوانندگان خود حرف می زنیم، و به آنها چه می گوییم؟ –صرف نظر از اینکه تحت چه فرمتی به آنها پیام می دهیم–به این ها محتوا می گوییم.

خب تا بدینجا فهمیدیم محتوا چیست؟

اما سوال مهم بعدی این است که:

 بازاریابی محتوا چیست؟

خب، خیلی ساده است. بازاریابی محتوا استفاده از آن محتوا است، تا بتوانید به اهداف بازاریابی کسب و کارتان برسید. بازاریابی محتوا  می تواند در راستای بدست آوردن مشتریان بالقوه ، نگه داشتن مشتریان موجود و اطلاع رسانی به افراد بیشتر در راستای برند و محصولات تان استفاده شود و بدین صورت که برای هر یک از گروه های فوق الذکر پیام های مناسبی ایجاد و به دستشان برسانید.

اگر با خواندن این مطلب هیجان زده شدید و به دنبال راه های متفاوت انجام بازاریابی محتوا هستید، پس تا پایان این مقاله با ما باشید، چرا که همه این موارد به شما آموزش داده خواهد شد.

 

بازاریابی محتوا چگونه می تواند به کسب و کار من سود برساند؟

یکی از دلایلی که خیلی از کسب و کارها از تخصیص منابع به بازاریابی محتوا می ترسند و یا شک می کنند، این است که فهمیدن مزایا و منافع بازاریابی محتوا واقعا سخت است. اینکه مردم به کسب و کار شما بیشتر فکر کنند مطمئنا خیلی خوب است، اما مساله این است که نتایج  خیلی ملموس نیست. در این مورد، ما به شما کمک می کنیم تا با انواع مزایای بازاریابی محتوا آشنا شوید. بدین منظور اجازه دهید شما را با ناملموس ترین  آنها آشنا کنیم (هر چند شاید کمتر مهم تر باشند)...

مزایای ناملموس بازاریابی محتوا

اولین مزیت بازاریابی محتوا

ایجاد آگاهی برند قوی

این مکالمه را بین دو تا از مخاطبانتان تصور کنید :

مزیت-بازاریابی-محتوا-1

در واقع ایجاد محتوا به مخاطبان تان چیزی می دهد تا بتوانند در مورد آن صحبت کنند. زمانیکه آنها در مورد شما صحبت می کنند، در واقع آنها به یکدیگر در مورد شرکت و سازمان شما یاد می دهند، بهم دیگر پیشنهاد می دهند و حتی به قسمتهای مختلف از سازمان شما لینک می دهند. این نوع آگاهی حاصل از برند شما هدف طلایی بازاریابی است.

دومین مزیت بازاریابی محتوا 

احترام و تحسین شما در صنعت مربوطه

مزیت-بازاریابی-محتوا-2

احترام و تحسین از سمت مخاطبان بطور قطع زمان می برد و یک شبه ساخته نمی شود، اما چیزی که مشخص است این است که باید اعتماد دیگران را کسب کنید. زمانیکه شما علم و (و حتی مهم تر از آن) راستی و درستی خود را ثابت کردید، می توانید به یک چراغ راهنما تبدیل شوید که مردم هرگاه گیج می شوند به شما مراجعه می کنند. اما در مقابل سایت هایی که به کیفیت محتوا اهمیتی نمی دهند، و فقط به عبارتی تولید کننده محتوا هستند، نه تنها بازخورد مثبتی از محتوایشان نمی گیرند، بلکه باعث می شوند خوانندگان با خواندن محتوایشان سرشان را تکان بدهند و بگویند، چه کسی می تواند به اینها اعتماد کند.

این به شما بستگی دارد، اینکه چه اعتباری ایجاد می کنید و سپس آن را چگونه به محصولات و خدمات خود تعمیم می دهید، از طریق این اعتبار ایجاد شده مشتریان بیشتری کسب می کنید که با احتمال بیشتری شما را نسبت به رقبایتان انتخاب می کنند.

سومین مزیت بازاریابی محتوا

تبدیل مشتری غیر مستقیم

همیشه بازاریابی مستقیم جواب نمی دهد، همیشه نباید مشتری بفهمد که شما به دنبال جذب او هستید، یک راه حل دیگر هم وجود دارد...

مزیت-بازاریابی-محتوا-3

اگر شما محتوایی ایجاد کنید که مشتریان بالقوه شما را هدف بگیرد، در واقع شما مسیر بین مردم و محصولاتتان را کوتاه کرده اید، کاری کنید که مشتری با احتمال زیادی به سمت خرید از شما کشانده شود و در ضمن بیشتر به نظر می رسد که مشتری خودش به دنبال خرید آمده است. بنابراین این نوع تولید محتوا و بازاریابی محتوا برای جذب غیر مستقیم مشتری کاربرد دارد، البته صرف نظر از اینکه در محتوایتان می توانید ذکر کنید که چه می خرید یا چه می فروشید.

چهارمین مزیت بازاریابی محتوا

هماهنگی تیمی

بازاریابی محتوا پایه و اساسی است که کل کمپین های بازاریابی می توانند بر اساس آن ساخته شوند. ساختن محتوا می تواند باعث شود تا شما فرصتهای استثنایی را برای همکاری با تیم هایی بدست آورید که در حالت عادی ممکن بود نتوانید آنها را پیدا کنید. شما ممکن است فرصت آن را پیدا کنید تا با تیمی که در زمینه طراحی ux فعالیت می کنند، آشنا شوید، شما ممکن است با گروهی از تیم های اجتماعی آشنا شوید که بتوانند از محتواهای شما در رسانه های اجتماعی پر بازدید استفاده کنند. و همه اینها فرصت هایی است که تنها به خاطر بازاریابی محتوای با کیفیت نصیب شما شده است.

مزیت-بازاریابی-محتوا-4

 

مزایای محسوس بازاریابی محتوا

البته نگران نباشید، همه مزایای بازاریابی محتوا نامحسوس نیستند، در ادامه نتایج و مزایای محسوس بازاریابی محتوا را معرفی می کنیم که اندازه گیری آنها راحت تر است.

مزیت پنجم بازاریابی محتوا

ترافیک وب سایت

ترافیک شاید یکی از آشکارترین مزایای بازاریابی محتوا باشد،اما بدانید که همچنین یکی از مهم ترین ها نیز هست. ایجاد محتوای خوب و با کیفیت افراد را به وب سایت شما می آورد، که اگر مطلب بخوبی آنها را جذب کرده باشد، می تواند باعث شود تا آنها با اطلاعات مهم شما از جمله درباره ما، تماس باما و ... هم آشنا شوند و این پیش زمینه ارتباطات بعدی نیز شود.

مزیت ششم بازاریابی محتوا

بهبود سئو

تعداد راه هایی که شما از طریق محتوا می توانید سئو وب سایت تان را بهبود دهید، آنقدر زیاد است که نمی شود آنها را اینجا برشمرد. بطور خلاصه، محتواهای عالی به خودی خود لینک می گیرند، که این موضوع به گوگل می گوید شما مهم و قابل اطمینان هستید.

گوگل همچنین می تواند محتوای شما را کراول کند، و بهتر بفهمد که سایت و یا شرکت شما در چه رابطه ای است. فراموش نکنید اصلا بدون محتوا چیزی وجود ندارد که موتورهای جستجو بخواهند آن را بهینه سازی کنند.

مزیت هفتم بازاریابی محتوا

تبدیل مشتری مستقیم

برای مثال توصیف محصولات اگر بصورت حرفه ای صورت گیرد بدین صورت که تمامی جنبه های آن متناسب با فهم مشتریان توضیح داده شود، می تواند موجب شود که :

  • مشتریان قانع شوند که شما ارزش منحصر بفردی را به آنها پیشنهاد می دهید.
  • مشتریان راحت تر بتوانند آنچه شما دارید را طبقه بندی کنند و راجع به آن فکر کنند.
  • و در نهایت مشتری راحت تر بتواند به شما اعتماد و برای خرید شما را انتخاب کند.

 

چند کلمه در مورد چرخ لنگر بازاریابی :

بنظر من حالا که با این مزایای بازاریابی محتوا آشنا شدید، سریعا باید چند نکته و حقیقت مهم را در این رابطه با شما در میان بگذارم. بازاریابی محتوایک مثال خیلی خوب برای چرخ لنگر بازاریابی است.

 

اول در مورد چرخ لنگر در ماشین ها توضیح دهیم؛ این چرخ یک مدل چرخ دورانی سنگین است، که برای افزایش حرکت ماشین استفاده می شود، در عین حال این چرخ پایایی و ایستایی بیشتری برای ماشین فراهم می کند یا اینکه قدرت در دسترس ماشین را ذخیره می کند، تا در زمانهایی که برای دسترسی به این قدرت وقفه می افتد، این قدرت را به ماشین منتقل کند.

حال اگر بازاریابی را یک ماشین در نظر بگیریم، بازاریابی محتوا را می توان به چرخ لنگر این ماشین تشبیه کرد، اما در ابتدا باید مقداری تلاش کنید تا این چرخ راه بیفتد . در واقع در مورد بازاریابی محتوا باید بدانید که نتایج یک شبه به دست نمی آیند، بلکهنیاز به تلاش خوب اولیه شما دارد. به این فکر کنید که شما باید انتظارات چه کسانی را برآورده کنید و این کار به معنی این است که باید چه کارهایی انجام دهید. اما در هر صورت اجازه ندهید که سختی تلاش های اولیه و عدم مشاهده نتایج شما را فریب دهد و فکر کنید که این کار شدنی نیست.

در مورد این موضوع یک نمودار تصویری جالب وجود دارد، که نشان می دهد در واقعیت بیشتر افراد چه زمانی ناامید می شوند و دست می کشند.

منبع : اهمیت بازاریابی محتوا-وب سایت MOZ

نظرات

ارسال پاسخ