ساختار URL در سئو و اهمیت آن

ساختار URL در سئو و اهمیت آن

Urlها همان آدرس های اسناد در وب هستند و در حیطه جستجو از ارزش بسیار بالایی برخوردارند. Urlها مطابق تصویر زیر در چند محل بسیار مهم نمایش داده می شوند.

  • از آنجا که لینک سایت در نتایج موتورهای جستجو به نمایش گذاشته می شود، یک لینک خوب و با مفهوم می تواند نرخ کلیک به سایت شما را از صفحه نتایج جستجو بالا برده و تعداد بازدیدکننده بیشتری را به سایت شما روانه کند.
  •  از طرف دیگر آدرس صفحات در قسمت آدرس مرورگر نیز نمایان می شود. از این دید یک ساختار لینک ضعیف تاثیر منفی در تجربه کاربری با فرم شما خواهد داشت.
  • در تصویر آخر هم لینک به صورت HTML خود را در صفحه دیگری نشان داده است.

 

راهنمای ساخت آدرس و Url

همدلی با کاربر

خود را در جایگاه کاربر قرار دهید و از دید او نگاه کنید. اگر با نگاه کردن به آدرس، براحتی و دقیق توانستید محتویات صفحه را تشخیص دهید، آنگاه آدرس درستی را انتخاب نموده اید. توجه کنید آدرسی که انتخاب می شود نباید شامل تک تک و ریز کلمات محتوای صفحه باشد، بلکه باید عبارتی مختصر ولی توصیف کننده باشد.

هرچه کوتاه تر بهتر

هرچند آدرس توصیفی بهتر است، ولی آدرس باید حتی الامکان کوتاهتر باشد تا براحتی کپی شده و به اشتراک گذاشته شود (ایمیل، شبکه های اجتماعی و ...).
استفاده از کلیدواژه ها مهم است (ولی استفاده زیاد خطرناک است)
اگر صفحه شما واژه یا عبارت خاصی را مورد هدف قرار داده است، مطمئن شوید آنرا حتما در آدرس صفحه درج کنید. ولی مراقب باشید تعداد زیادی کلید واژه را جایگذاری نکنید، زیرا این عمل خطرناک است و ممکن است به عنوان spam شناسایی شوید.

Static باشید

بهترین آدرسدهی آنی است که توسط انسان خوانا بوده و شامل تعداد زیادی پارامتر و عدد نباشد. توجه کنید با استفاده از روش mod_rewrite برای Apache و ISAPI_rewrite در IIS شما به راحتی می توانید آدرس هایی مانند، http://marketingcangrow.com/content?pid=125 را به http://marketingcangrow.com/content/google-seo-guideline تبدیل کرده و از مزایای آن استفاده نمایید. حتی یک پارامتر در نتایج می تواند در کل تاثیر منفی روی سایت شما داشته باشد.

برای جداسازی لغات از خط تیره استفاده شود

هیچگاه از عباراتی مانند + و فاصله (%20) یا _ (Underline) در عنوان استفاده نکنید، بلکه Url خوب آدرسی است که با خط تیره (-) لغات را از هم جدا می کند (مانند google-seo-guideline).

بازدید: 702

نظرات

ارسال پاسخ