10 روش اشتباه سئو (SEO)

10 روش اشتباه سئو (SEO)

به کارگیری سئو به صورت اشتباه میتواند همه رتبه بندی شما در گوگل را ویران کند. در این مقاله توضیحی در روشهای اشتباه سئو و 10 تا از بدترین روش ها که به شدت روی رده بندی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت، در این زمینه ارائه کرده ام.

سئو بد چیست؟

به روشهای غیرمعمول، تاریخ گذشته و آنهایی که خارج از پیشنهادات وب مستر گوگل هستند، گویند. در حالی که سئو منجر به بهبود سایت چه از لحاظ کاربری و چه از لحاظ موتورهای جستجو می شود، سئو بد نتایج برعکسی به همراه دارد.

بنابراین شما باید از این روشهایی که در زیر گفته شده دوری کنید:

1- محتوای تکراری

مطمئن باشید محتوای سایتتان (متن، تصویر، ویدیو و ...) تکراری نباشد، باید اصل و یکتا باشد. از این رو مطالب را از جاهای دیگر کپی نکنید. زیرا موتورهای جستجو از قبل این محتوا را در ایندکس خود ذخیره کرده اند و متن شما را می فهمند که کپی است.

اگر بهر دلیلی می خواهید متنی را کپی کنید باید به آن صفحات را از دید موتورهای جستجو خارج کنید تا نتیجه منفی برای شما نداشته باشد.

2- زیاده روی در کلید واژه

تکرار و تکرار کلیدواژه ای در صفحات مختلف نه بخاطر اینکه آنها موضوع متنتان هستند بلکه صرفا بخاط کپی شدن بسیار بد است. نه تنها منجر به گمراهی کاربران شده بلکه موتورهای جستجو ممکن است شما را جریمه کنند.

3- پست گذاشتن در سایتهای دیگر

سال گذشته بسیاری پافشاری می کردند که پست گذاشتن در سایتهای دیگر و گرفتن لینک خارجی به سایت خود در آن سایت ها روش بسیار خوبی است. ولی می تواند به راحتی و ارزانی روی رده سایت شما تاثیر منفی بگذارد. کلیه لینکها به سایت شما باید طبیعی باشند. ( در این زمینه مطلبی در سایت خواهم گذاشت.)

4- قبول کردن پست ها و مطالب بی کیفیت

شما می توانید بلاگ نویس استخدام کنید که مطالب اصیل، غیر کپی و بدرد بخور برای خوانندگانتان بنویسند، ولی اگر اینطور نباشد از آن خودداری کنید.

5- جعل صفحه / متن های مخفی

یعنی نشان دادن ورژن های مختلف از صفحه به کاربران و موتورهای جستجو و یا مخفی کردن متنی از دید کاربر ولی قابل رویت از دید موتور جستجو. شما باید تنها یک نسخه برای کاربر و موتور جستجو فراهم آورید.

6-تبلیغات زیاد در بالای صفحه

اگر تعداد زیادی تلیغ در بالای صفحه داشتید و دیدید ترافیک سایتتان کاهش یافت، تعجب نکنید زیرا گوگل خواهد فهمید و رتبه سایتتان را کاهش خواهد داد.

7-لینکهای پولی (از هر نوعی)

ساختن یک سایت ویا بلاگ موفق که لینکهای طبیعی به آن زده شود امری است  طاقت فرسا و دشوار. اگر برای تسریع این کار پول بدهید تا لینک خارجی بدست آورید دیر یا زود گوگل فهمیده و نتیجه عکس خواهد داشت.

8- عدم استفاده از ابزار وب مستر گوگل

گوگل ابزار وب مستر خود را برای برقراری ارتباط با وب مسترها ارائه داده است. این (مجموعه) ابزار بسیاری اطلاعات برای بهتر کردن سایت به شما می دهد تا بتوانید سایت خود را بهبود بخشید.

برای مثال می توانید لینکهای خراب و مشکلات سایت خود را ( مانند عناوین تکراری و ...) درون آن ببینید.

9-داشتن لینک ها بیرونی بسیار

فقط لینکهای به سایت شما نیست که ممکن است خطر داشته باشد، بلکه اگر سایتتان تعداد زیادی لینک به سایتهای دیگر (بدون تگ nofollow) داشته باشد جریمه خواهد شد.

به عبارتی شما باید همه لینکهای سایتهایی که به آنها اعتماد کامل ندارید را با تگ nofollow همراه کنید.

10- سایتهای کند و از دسترس خارج

سایت باید در کمتر از 4-5 ثانیه باز شده و در کلیه ساعات شبانه روز در دسترس باشد. هر شرایط دیگر منجر به لطمه خوردن رتبه سایتتان خواهد شد.

 

نتیجه گیری

آنچه برای سایتها مهم است انجام روشهای صحیح سئو است. این روش ها کارآمد و براساس استانداردهای بروز گوگل بوده و در نهایت منجر به بهینه سازی سایت می شوند.


کلیدواژه ها: سئو SEO
بازدید: 1172

نظرات

ارسال پاسخ