اصول موفقیت کسب و کار اینترنتی

اصول موفقیت کسب و کار اینترنتی

میلیونرهای کسب و کار اینترنتی چه کرده اند؟

بسیاری از کارآفرینان مشتاق به فضای وب، به اینترنت به عنوان یک فرصت برای پولدار شدن سریع نگاه می کنند که در آن می توانید کسب و کاری که عاشق آن هستید را با حداقل مهارتهای لازم و کمترین سرمایه شروع کنید.  اما در این زمینه ما به شما نصیحتی می کنیم : اگر کسب و کاری که واقعا دوست دارید را آغاز کنید و در آن زمینه عاشقانه فعالیت کنید، پول زیادی بدست خواهید آورد، اما اگرصرفا برای بدست آوردن پول کاری را آغاز کنید، احتمالا شکست خواهید خورد.

حال اگر عاشق کاری که انجام می دهید هستید و می خواهید این کار را با جدیت در فضای وب و اینترنت هم توسعه دهید، فکر خوبی است اما حتی با این وجود شما نیاز دارید که اصول راه اندازی کسب و کار اینترنتی را بدانید و بدانید که این اصول به سرعت در حال تغییر هستند و همیشه در این زمینه بروز بمانید.

برای اینکار فعالیت و جست و جوی خود را ر اینترنت زیاد کنید. ببینید دیگران چه می کنند، چه چیزهایی پیشنهاد می دهند، در مورد گوشه ای از بازار که می توانید منحصر بفرد باشید فکر کنید، و در عین حال کمی تفریح و سرگرمی هم چاشنی آن کنید. در این راه ما هم در کنار شما خواهیم بود و به پیشرفت شما سرعت خواهیم داد.

برای اینکه به جدیت شما جهت شروع فعالیت در حوزه وب و توسعه کسب و کار اینترنتی کمک کرده باشم، فقط بخشی از کتاب میلیونر از اسکات فاکس را با شما در میان می گذارم :

او خطاب به بسیاری از کسانی که می خواهند میلیونر شوند گفت که باید دات کام (dot.com) شوید، اما در این میان تاکید کرد که برای شروع باید اهداف و منافع خود را ارزیابی کنید. شروع یک کسب و کار اینترنتی شروع یک سبک زندگی جدید است، بنابراین شما باید مفاهیم را در این زمینه درک کنید.

به همین خاطر در آموزش حاضر بنده سعی می کنم "هفت اصل موفقیت که دیگران در زمینه کسب و کار اینترنتی نادیده گرفتند" را با شما در میان بگذارم .

مشکلی را پیدا کنید که حل آن مردم واقعی را کمک کند:

برای این کار ببینید در واقعیت چه مشکلاتی وجود دارد و چگونه می توان آنها را حل کرد، برای مثال مشکل وزن کم کردن، سالم ماندن، یا شکاف ها در یک خط محصول محبوب.

خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید

مردم تمایل دارند از کسانی خرید کنند که آنها را بصورت "متخصص" می شناسند. برای متخصص بودن لزوما نباید مدرک رسمی یا گواهینامه صادر شده داشت ...امروزه داشتن "دوستانی که به شما اعتماد کرده اند"، کسانی که واقعی و قابل مشاهده باشند بسیار مهم است. یکی از موارد مهم در این زمینه استفاده از لینکداین است.

مورد مهم دیگر هیچگاه پشت وب سایت خود، آن هم وب سایتی که هیچ آدرس، تصویر یا اطلاعات تماسی نداشته باشد پنهان نشوید.

تا جایی که می توانید کارها را از طریق اتوماسیون انجام دهید

از مزایای ابزارها و نرم افزارها برای اتوماتیک کردن فعالیت ها و کسب و کارهای معمول مانند گرفتن و ارائه سفارشات استفاده کنید. برای وب سایت خود قسمت انجمن یا فروم ایجاد کنید، تا به مشتریان کمک کند خودشان بتوانند مشکلاتشان را حل کنند. از نرم افزارها و خدمات تجارت الکترونیک آنلاین رایگان استفاده کنید ، مانند درگاه های پرداخت الکترونیک و ... .بگذارید تولید درآمد شما به خودی خود و بدون نیاز به کارمندان فیزیکی انجام گیرد.

از طریق اینترنت کارهای خود را به کارکنان بیرونی، برونسپاری کنید

برای هر پروژه خاص خود، کارکنان مجازی استخدام کنید، این روش می تواند به اندازه زیادی نسبت به استخدام و مدیریت فیزیکی کارکنان کارامدتر و ارزان تر باشد. در جهان وب سایت های زیادی در این زمینه وجود دارند، از جمله این وب سایت ها که افراد می توانند پروژه های خود را ثبت کنند و در عین حال متخصصان آنها را پیدا کنند می توان دو وب سایت جهانی elance.com و guru.com را نام برد، در ایران هم چنین وب سایت هایی وجود دارد، از جمله بخش کار با ما وب سایت ایده بانک که در آن شرکتهای مختلف می توانند نیازشان به متخصصین گرافیک، طراحی ، تبلیغات، شرکت های بسته بندی و موارد در ارتباط با آن را بیان کنند. با انجام این کارها و صرفه جویی در زمان، شما زمان بیشتری در دسترس خواهید داشت تا برای اولویت های مهم تر صرف کنید.

اجازه دهید تا مخطبانتان هم در امر تولید و ساخت محتوا کمک کنند

مشارکت مخاطب، مانند بررسی و بازبینی محصول، انجمن های گفتگوی اینترنتی، و نظر دهی در وبلاگ باعث ایجاد محتوای قابل قبول در وب سایت شما می شود و می تواند موجب جذب پول بیشتری از تبلیغ کنندگان می شود. در این زمینه مورد ارزشمند دیگر عبارت از قرار دادن مطالعات موردی موفق و تصدیق نامه های کاربران می باشد.

کسب و کاری تعریف کنید که مقیاس پذیر باشد

بدین منظور فرصتی را انتخاب کنید که دارای جاذبه هایی برای سرتاسر جهان باشد، مانند محصولات سازگار با محیط زیست. سپس در آن زمینه ایده بدهید که چگونه می توان یک اتوماسیون در تولید، ردیابی و یا سایر فعالیت ها انجام داد بگونه ای که مانع از صرف ساعتها زمان کار دستی شود. بالاخره، از بازخوردها و تبلیغات مشتریان استفاده کنید تا بتوانید مشتریان بیشتر و بیشتری را در زمان کمتر و با تلاش کمتری جذب کنید.

درآمد خود را تکرار کنید

گزینه ی دیگری که در کسب و کار اینترنتی و جهت افزایش درآمد به شما پیشنهاد می دهیم، گزینه تکرار درآمد است. این کار یک راه عالی برای جذب پول بیشتر  بصورت آنلاین به جای یکبار فروش است. برای اینکار اگر مشتریان شما قراردادهای زماندار دارند، پس از اتمام قرارداد برای آنها بصورت اتوماتیک فرم های تمدید قرارداد بفرستید، و یا برای مشتریانی که بیش از یک مدت خاص از خریدشان می گذرد، لینکهای محصولات جدید یا محصولات مرتبط بفرستید.

فعالیت های خودکار تمدید اشتراک می تواند به معنی داشتن یک جریان درآمد ادامه دار از خبرنامه، پشتیبانی، مشاوره و ... در مورد تقاضای مشتری باشد.

حتی با وجود تمام مواردی که گفته شد، انتظار نداشته باشید که راه اندازی کسب و کار اینترنتی پر درآمد خیلی آسان باشد. انتظارات غیر منطقی می تواند منجر به سرخوردگی و یا زود دست کشیدن از کار شود. به خاطر داشته باشید، کارآفرین بودن یک شیوه زندگی است، و مستلزم یادگیری و حل مشکل مداوم می باشد، و تازه این نیمی از لذت آن است. نیمه دیگر آن این است که شما می توانید کاری که عاشق آن هستید را انجام دهید، و احتمالا بتوانید مقدار زیادی درآمد کسب کنید.

در این زمینه میلیونرها و میلیاردرهای زیادی وجود دارد که هر روزه درآمدهای زیادی از طریق اینترنت کسب می کنند. شما هم می توانید نفر بعدی باشید ....

آیا شما کسب و کار آنلاین دارید یا تازه می خواهید آن را راه اندازی کنید؟

شما با چه مشکلاتی مواجه شده یا هستید؟

اگر در هریک از زمینه های ایده بانک سوال دارید، می توانید در قسمت از من بپرس سوال خود را مطرح کنید و یا در زیر مقاله مربوطه نظر دهید...

مریم صمدی مشاور ارشد بازاریابی و ایده پرداز وب سایت ایده بانک هستم، امیدوارم این مقاله به شما جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان کمک کرده باشد.

برای مشاوره و ایده پردازی ایده های خلاقانه کسب و کار خود، از ایده بانک ایده بگیرید ...

نظرات

ارسال پاسخ