کمپین تبلیغاتی اشتراک گذاری کوکا کولا

کمپین تبلیغاتی اشتراک گذاری کوکا کولا

در طول تابستان 2013 و 2014 کوکاکولا زمانی که کوکا کولا گفت "ما می خواهیم لوگوی خود را با استفاده از نام شما عوض کنیم، پس شما می توانید یک کوکاکولا با افرادی که برای شما بیشتر از بقیه اهمیت دارند به اشتراک بگذارید" ، سر وصدای زیادی به پا کرد.

در واقع شعار این کمپینshare a coke"  به معنای "یک کوکاکولا به اشتراک بگذارید"، بود.

آنها رایجترین و به قولی معروف ترین نامهای بریتانیا را انتخاب کردند و بر روی لیبلهایشان چاپ کردند، وحتی بیشتر از همیشه بصورت آنلاین در دسترس بودند. این به اشتراک گذاری ها در سراسر کشور فراگیر شدند و به سرعت این کمپین را به یکی از بزرگترین کمپینهای کوکاکولا تبدیل کرد. مردم با استفاده از بطریها و شیشه های کوکاکولا که با نامشان برایشان شخصی شده بودند به ساختن و به اشتراک گذاری داستانها، سلفی ها کردند.

کمپین به اشتراک گذاری coke با استفاده از اعداد:

  • استفاده از بیش از 1000 نام بر روی بطری ها
  • 998000000 بار در توییتر در موردش صحبت شده
  • 235000 توییت از طرف 111000 طرفدار با استفاده از برچسب اشتراک گذاری coke
  • بیش از 730000  بطری شیشه ای شخصی شده از طریق فروشگاه های تجارت الکترونیکی فروخته شد
  • 17000 به اشتراک گذاری مجازی کوکا کولا در سطح اروپا انجام شد.

این کمپین در رابطه با استفاده گسترده از این برند جهانی و خصوصا شخصی سازی آن برای مشتریانش بود،  بعلاوه  قصد داشت لحظاتی شاد برای مشتریانش فراهم کند تا با دادن یک کوکولای شخصی به دوست، همسر و یا فردی که برایشان مهم است، لحظاتی خاص و بیاد ماندنی بسازند و این شادی را با دیگران به اشتراگ بگذارند.

این ایده از کجا آمد؟

لوسی استین (Lucie Austin) مدیر بازاریابی به همراه جرمی راج (Jeremy Rudge) – که قرار بود کمپین تابستانه ی کوکاکولا را طراحی کنند، ایده ی "طراحی دیواری از بطری های کوکاکولا را دادند، که بر روی هر یک از بطریها نام های مختلفی نوشته شده بود، و قرار بود این دیوار لوگوی جدید کوکاکولا را نشان دهد" را دادند. اما در نهایت این ایده، ایده ی دیگری را نتیجه داد که می توانست سر تیتر بیشتر خبرها شود و توجه عموم را برانگیزد.

از طرفی این ایده به خاطر یک خاصیت مهم کوکاکولا توانست به درستی انجام شود، و آن هم این بود که کوکاکولا به اندازه ی کافی بزرگ بود که بتواند این ایده را جهت ایکونیک کردن برندش به کار ببرد.

چگونه این کمپین به اشتراک گذاری در بریتانیا به مردم شناسانده شد؟

در آپریل 2013 150 نام اولیه روی بطریها چاپ شد. کوکاکولا آنها را در چندجای منتخب به عنوان هدیه برای جشنها فرستاد و سپس اجازه داد تا عموم مردم در مغازه ها و فروشگاه ها به دنبال آنها بگردند و سپس اخبار آن را در رسانه های اجتماعی پراکنده کنند.

کوکولا همچنین با استفاده از کمپینش، از طرفداران مشهورش خواست تا جواب دهند که دوست دارند با چه کسی یک coke به اشتراک بگذارند (در حقیقت بگویند مهمترین فرد زندگیشان را معرفی کنند).

آنها حتی برای کسانی که از افراد مهم زندگیشان دور بودند یک app فیس بوک درست کردند، تا بتوانند بصورت مجازی با آنها coke به اشتراک به گذارند.

کمپین به اشتراک گذاری کوکاکولا با اشکال متفاوتی ادامه یافت. از جمله "به اشتراک گذاری کوکاکولا برای نابینایان" و نیز "به اشتراک گذاری کوکاکولا بخاطر انسانیت".


بازدید: 3040

نظرات

ارسال پاسخ