اهمیت تگ در سئو

اهمیت تگ در سئو

تگ عنوان  - Title tag

تگ عنوان صفحه بیانگر توضیح دقیق و کوتاه محتوای صفحه جاری باید باشد و برای هردوی کاربران و موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است. توضیحات و توصیه هایی که در ادامه آمده است را برای بهبود این فاکتور مهم مدنظر قرار دهید.در مورد طول عنوان فکر کنید
موتورهای جستجو تنها 65 الی 75 کاراکتر از عنوان را در نتایج خود نشان می دهند (و در انتها عبارت ... قرار می دهند). این مورد همچنین یکی از محدودیت هایی است که شبکه های اجتماعی دارند و شما نمی توانید عناوین طویلی را برای خود برگزینید. بر این اساس اگر کلیدواژه های بسیاری برای صفحه، مدنظرتان است، از لحاظ سئو و بهبود در رتبه بندی باید آنها را به دقت در عنوان برگزینید تا هم طول عنوان بسیار زیاد نشود و هم کلیه کلیدواژه های اصلی در عنوان ذکر شوند.
 

در مرورگرهای اینترنت تگ عنوان در بالای هرصفحه نمایش داده می شود که عبارت است از توضیح کوتاهی از صفحه باز شده.

کلیدواژه های مهم را در ابتدای عنوان بیاورید
هرچه کلیدواژه ای نزدیکتر به ابتدای عنوان قرار گیرد، احتمال اینکه در رتبه بهتری قرار بگیرد و توسط کاربر کلیک شود بیشتر است.

استفاده از کلید واژه در عنوان باعث می شود موتور جستجو کلمات کلیدی جستجو شده را پررنگ کنند.

برند خود را درج کنید
اگر بتوانید برند خود یا مختصری از آنرا به عنوان کلیه صفحات اضافه کنید، افراد با آن آشنا شده و پس از مدتی نرخ کلیک لینک های شما افزایش می یابد و افراد بیشتری با برند شما آشنا می شوند. 
قابلیت خوانایی و تاثیر احساسی را در نظر بگیرید
تگ های عنوان باید خوانا و واضح باشند. از طرف دیگر اولین عبارتی که یک بازدید کننده جدید از سایت شما می خواند همین عبارت عنوان است و باید حس مثبتی را به خواننده القا کند. ایجاد یک عنوان جذاب می تواند نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب نموده و منجر به افزایش ترافیک سایت شما شود. همانطور که دیدید سئو نه تنها به استفاده صحیح و درست از کلیدواژه ها و ... تاکید دارد، بلکه به کاربران و تعامل آنها با سایت نیز اهمیت می دهد.

تگ های متا – Meta tags

تگ های متا بیشتر به عنوان راه کاری برای ارائه اطلاعات در رابطه با محتوای صفحه طراحی شده اند. در ادامه به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم.
Meta Robots
تگ Meta Robots می تواند فعالیت crawler موتور جستجو را برای هر صفحه مدیریت کند، برای مثال:
Index/noindex: به موتور جستجو می گوید آیا صفحه جاری باید crawl شود و در پایگاه داده های نتایج موتورجستجو ذخیره گردد یا خیر. اگر شما برای صفحه ای از noindex استفاده کنید، موتور جستجو آن را در نتایج خود نشان نخواهد داد. به صورت پیشفرض کلیه صفحات index هستند و نیاز به ذکر آن نیست.
Follow/nofollow: بیان می کند آیا لینکهای موجود در صفحه باید crawl شوند یا خیر. اگر تصمیم گرفتید صفحه ای را nofollow کنید، موتور جستجو بدون توجه به لینک های موجود در صفحه از آنها می گذرد. مجددا کلیه صفحات به صورت پیشفرض follow هستند و نیازی به ذکر آن نیست.

Noarchive: اجازه نمی دهد که موتور جستجو نسخه cache شده ای از صفحه را در بانکهای اطلاعاتی خود نگه دارد.
Nosnippet: به موتور جستجو می گوید باید از نمایش توضیحات متنی در کنار عنوان در نتایج جستجو خودداری کند.
توضیحات متا – Meta Description
تگ meta description به عنوان یک توضیح کوتاه از محتوای صفحه می باشد. موتورهای جستجو از کلیدواژه های موجود در این تگ برای رتبه بندی استفاده نمی کنند ولی محل بسیار مناسبی در نتایج جستجو و در زیر عنوان برای ارائه توضیحات مناسب به کاربر است.
این تگ بیشتر به دید متنی جهت تبلیغ و جلب توجه کاربران به سایت شما می باشد و یکی از مهمترین تگ ها در بازاریابی اینترنتی به حساب می آید.

 

محتوای این تگ می تواند طویل باشد ولی در نمایش آن توسط موتورهای جستجو تنها 160 کاراکتر اول نمایش داده می شود. پس بهتر است طول این تگ در همین حدود باقی بماند.
در نبود این تگ، موتور جستجو تلاش می کند از محتوای صفحه آنرا ایجاد کرده و به نمایش بگذارد.

تگ های متای نه چندان مهم


تگ کلیدواژه – Keyword tag
بدانید تگ کلیدواژه دیگر به اندازه قدیم اهمیت و ارزش ندارد و محلی است برای قرار دادن کلیدواژه محتوای صفحه.
تگ های Meta Refresh, Meta Revisit-after, Meta Content-type و غیره
اگرچه این تگ ها هم می توانند در بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کنند، ولی به آن صورت مهم نیستند و تاثیر بسیار کمی دارند. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه به راهنمای کنسول گوگل مراجعه کنید.

 

بازدید: 458

نظرات

ارسال پاسخ