مهمترین نکات سئو خارجی سایت 2017

مهمترین نکات سئو خارجی سایت 2017

 

همانطور که می دانید سئو به دو بخش سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت تقسیم می شود، مطالب زیادی در مورد سئو داخلی وجود دارد و تقریبا یکی از مهم ترین موارد در این زمینه تولید محتوا و بازاریابی محتوا می باشد؛ اما حقیقتا سئو خارجی کم تر مورد استفاده قرار می گیرد و همین جاست که شما با بکاربردن آن می توانید به تفاوت و نتایج زیادی در مقابل رقبایتان برسید... مهم ترین و جدیدترین رموز سئو خارجی سایت را در ادامه بخوانید....

سئو خارجی سایت چیست؟

سئو خارجی در واقع عبارت است از برندسازی آنلاین و آفلاین نام تجاری شما، که این کار می تواند از طریق لینک ها، روابط با سایت های دیگر و حتی محتوا در سایت های دیگر و شبکه های اجتماعی  و ... انجام شود تا در نهایت منجر به جذب و اعتماد ربات های موتورهای جستجو به برند و صفحات سایت شما  و در نهایت بهبود رتبه بندی و ترافیک و نرخ تبدیل سایت شما شود.

شاید این مساله برای شما که از قبل با اصطلاحات سئو داخلی و سئو خارجی آشنا هستید، مساله خاصی بنظر نرسد، اما همین مساله ساده گاهی اوقات برای ما به عنوان شرکت خدمات سئو مشکل ساز شده، مثلا مشتریانی که پس از انجام سئو داخلی وب سایتشان در برابر انجام سئو خارجی هم متوقع بوده اند و یا گاهی وقتی در مورد مزایای سئو خارجی صحبت می کردیم، بیشتر مشتری ها مقاومت می کردند و همه چیز را تا همان اندازه که وب سایت خودشان زیبا، مرتب و پر محتوا باشد کافی می دانستند، در حالی که انجام سئو داخلی بدون انجام سئو خارجی مانند خرید یک خانه بزرگ و راحت در یک منطقه است، بدون اینکه در مورد آدرس و خصوصیات آن خانه با دوستانمان چیزی مطرح کنیم و یا ابهامات در ذهن آنها را برطرف کنیم.

اینجاست که میبینیم مسائل مربوط به سئو آنقدرها هم ساده و واضح نیستند و خصوصا اینکه خیلی مسائل از این مسائل از دانش کم در این زمینه منجر می شد.

برای درک بهتر سئو خارجی سایت ، آن را به عنوان یک خانه در نظر بگیرید که دوست دارید افراد و دوستانتان از آن دیدن کنند...

در مورد اهمیت سئو خارجی سایت بایستی بگویم که تنها داشتن یک وب سایت کافی نیست، بلکه شما باید به توسعه برند آن و حتی برقراری ارتباط با سایت های قوی دیگر نیز اهمیت دهید؛ شما همواره و همیشه باید برای بدست آوردن و افزایش اعتبار تلاش کنید تا دیگران برای بازدید و یا یادگیری از وب سایت تان مشتاق شوند.

بنابراین اساسا ما از سئو خارجی استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که هر تلاش و کاری که روی وب سایت مان انجام می دهیم، بطور کلی و در فضای عمومی موجب قوی تر شدن برند و کسب و کارمان می شود.

در ضمن این را هم می دانیم که مردم قبل از اینکه به دنبال برند خاصی بگردند، آن را از طریق نظرات افراد، و اطلاعاتی کعه دیگران ارائه می کنند می شناسند، بنابراین خیلی مهم است که افراد برند شما را خارج از وب سایت تان چگونه می شناسند. پس می بینیم که پرداختن به سئو خارجی چقدر می تواند در نهایت کمک کننده و مفید باشد.

اما وقتی صحبت از سئو خارجی به میان می آید، اکثر سئوکارها و سئو مسترزها به لینک سازی و ساختار لینک فکر می کنند، بله، ما هم با اهمیت لینک سازی موافقیم، اما لینک سازی همه ی سئو خارجی سایت نیست و قطعا در پیاده سازی سئو وب سایت تان یک مزیت است نه یک هدف نهایی.

در ادامه می خواهیم به دو موضوع مهم در مورد سئو خارجی بپردازیم ، هدف و مزایا

هدف سئو خارجی سایت : جمع آوری سیگنال های مثبت و ایجاد تعاملات مثبت برای نام تجاری شما

مزیای سئو خارجی سایت : اشاره به نام تجاری و برند، بازبینی های مثبت، لینک سازی و غیره ...

نکات مهم در مورد سئو خارجی

  • اگر چه لینک سازی برای سئو خارجی بسیار مهم است، اما در این راستا باید برای کار خود یک چارچوب داشته باشید (مثلا چگونه لینک بسازید : anchor-text، co-citation و ...)و همین طور در این راستا بایستی به کسانیکه میزبان لینک های شما هستند و اعتبار و ترافیک آن ها نیز دقت کنید.
  • قرار دادن پست های مهمان روی وب سایت ها و وبلاگ های محبوب اهمیت زیادی دارد.
  • ایجاد رابطه با وب سایت های معتبر
  • جلب نظر مطبوعات
  • پررنگ کردن بررسی ها و نظرات مثبت و پاسخ به بررسی های منفی
  • بررسی ونظرات در فضای اینترنت در مورد شما و برندتان

از آنجا که هدف ما در این آموزش این است که محتوای آموزشی قابل دسترسی، مفید و جالبی ایجاد کنیم، بنابراین سریعا به 8 قلمرو کلیدی که در حوزه سئو خارجی خصوصا در سال 2017 باید به آن دقت کنید می پردازیم؛

این 8 فاکتور را می توان در سه حوزه زیر بررسی نمود، که در واقع هدف از ارائه چنین دسته بندی این است که شما به سادگی بتوانید تلاش های خود را دسته بندی کرده و چارچوبی ایجاد کنید تا بتوانید این تلاش ها را به واقعیت تبدیل کنید.

برند

هرچقدر هم که شما سئو کار خوبی باشید و سئو را حرفه ای انجام دهید، سئو برای یک محصول / خدمت بد و بی کیفیت فایده ای نخواهد داشت (یا لااقل مدت زیادی دوام نخواهد آورد)، برای مثال چه کسی حاضر است کلاغ را به عنوان پرنده زینتی بخرد؟

محصولات یا خدمات با کیفیت بسازید

 زمانیکه محصولات یا خدمات شما به عنوان بهترین در کلاس خودشان شناخته شوند، کار شما به عنوان یک سئو کار یا سئو مستر بسیار راحت تر خواهد شد. چرا که زمانیکه محصول شما جزء بهترین ها باشد، مردم با احتمال بیشتری بصورت آنلاین یا آفلاین در مورد محصول و برند شما صحبت خواهند کرد، و در نتیجه منجر به ایجاد ترافیک برای وب سایت شما و بازخوردهای مثبت در سایت های دیگر خواهد شد و در نهایت موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد.

و این موضوع تنها زمانی اتفاق می افتد که شما توانسته باشید بهترین محصولی که می توانید خلق کرده باشید.

برای خلق بهترین محصولات می توانید از دو پیشنهاد زیر استفاده کنید :

محصول موجود : اگر در حال حاضر محصولی دارید، آن را بر اساس خصوصیاتی که مشتریان بیشترین مزیت را از آن می برند، یا برای آن بیشترین درخواست را داشته اند ارائه کنید و در ضمن تا جایی که می توانید اشکالاتی که بر اساس شکایات رسیده از مشتریان دارید را بر طرف کنید، تا محصولات با کمترین مشکل بدست مشتریان برسند.

محصول جدید : بر مهم ترین و اساسی ترین مزایایی که یک محصول جدید می تواند برای مخاطبین هدفتان داشته باشد و یا آنها را در آینده خوشحال کند تمرکز کنید. وقتی این کار را انجام می دهید از تمرکز بر ویژگی های فعلی محصولات بردارید، تا ذهنتان بروی ویژگی های جدید باز شود.

خدمات مشتری

امروزه در عصر مشتری مداری زندگی می کنیم بدین معنی که مشتری مداری و خدمات مشتری با کیفیت به یک الزام تبدیل شده است و عدم وجود چنین خدماتی می تواند برای یک سازمان فاجعه آفرین باشد و تصور این موضوع سخت نیست که نادیده گرفتن خدمات مشتری چگونه می تواند موجب تبلیغات منفی و بدنامی و در نهایت کابوس شبانه یک سازمان شود.

بنابراین برای کسب و کار اینترنتی خود و برندی که برای آن متصور هستید، بر یک هدف جامع تمرکز کنید : نام تجاری و برند خود را در هر کجا استفاده کنید، چه بصورت آنلاین و چه آفلاین و مورد مهم دیگر این است که به مثبت ترین شیوه با دیگران تعامل کنید.

برای مثال در هر رخدادی که شرکت می کنید، مطمئن شوید که شما و کارمندانتان همه با لبخند با دیگران برخورد می کنید و از طرفی از هر فرصتی استفاده کنید تا به سوالات دیگران در رابطه با تخصص و کسب و کارتان پاسخ دهید، سعی کنید تاثیرگذار و الهام بخش باشید. و این بدین معنی خواهد بود که هر ارتباط شما با دیگران می تواند موجب آشنا کردن آنها با برند بزرگ و مقتدر شما باشد.

مخاطبان

محتوا

 

منبع : سئو off-page – سایت MOZ

نظرات

ارسال پاسخ