آموزش سئو محلی

آموزش سئو محلی

آموزش سئو محلی : چگونه برای کسب و کار محلی خود، رتبه کسب کنیم؟

اگر صاحب یک کسب و کار محلی هستید، خبر خوشی برای شما داریم. لازم نیست هزینه های زیادی بابت سئو وب سایت خود صرف کنید، همین که وب سایت شما در منطقه جغرافیایی مورد نظرتان رتبه خوبی کسب کند، برای شما کافی است. بنابراین خواندن این مقاله را برای آشنایی بیشتر با سئو محلی به شما توصیه می کنیم.

لازم است بدانید که لوکال سئو یا سئو محلی “Local SEO” با کمپین های معمول سئو تفاوت زیادی دارد و نتایج جستجوهای محلی خیلی سریعتر  از دیگر جستجوها تغییر می کنند.

در ادامه جدولی از فاکتورهای موثر بر سئو محلی ارائه می کنیم و خواهید دید که وزن عوامل موثر بر این نوع سئو از سئو معمولی متفاوت است، با این حال لینک سازی و فاکتورهای سئو On-page هنوز تاثیر عمده ای بر این نوع سئو دارند، با این تفاوت که تفاوتهایی در لینک سازی موثر برای سئو محلی در مقایسه با سئو معمولی وجود دارد که باید بر آنها تمرکز کنید.

در این مقاله می خواهیم راجع به برخی از این تکنیکها که باعث می شود شما نتیجه خوبی در کمپین های لوکال سئو بگیرید، صحبت کنیم.

مهم ترین های آموزش سئو محلی، اول ...

قبل از اینکه شروع به کار کنید و خصوصا به دنبال لینکسازی بروید، باید بگوییم که کارهای مهم تری خصوصا در ظاهر سایتتان وجود دارد که بایستی در ابتدا انجام دهید، بخصوص اگر می خواهید در لیست های پک محلی قرار گیرید :

 

برای اینکه در بالای چنین لیستی قرار گیرید، شما نباید تنها بر لینک سازی تکیه کنید، بلکه باید بیشتر روی مواردی از جمله موارد زیر کار کنید :

NAPنقل قول های محلی local NAP citations

بررسی محلی local reviews

سیگنال های کسب و کار من My Business signals

 در ادامه به ترتیب به مهم ترین سر فصلهای آموزش سئو محلی می پردازیم :

صفحه گوگل کسب و کار

اگر هم اکنون چنین صفحه ای ندارید بایستی به سرعت چنین صفحه ای ایجاد کنید، در واقع با استفاده از این صفحه شما می توانید مهم ترین صفحات وب سایت خود را به گوگل بشناسانید، تا زمانیکه مشتری به دنبال چنین صفحاتی می گردد، گوگل شما را معرفی کند.

در این آموزش قرار نیست که جزئیات ثبت نام در این صفحه را آموزش دهیم، اما اگر واقعا به دنبال آموزش ثبتنام گوگل کسب و کار هستید به این لینک مراجعه کنید :

اما بطور کلی مواردی که هنگام راه اندازی صفحه گوگل کسب و کار بایستی رعایت کنید عبارتست از :

  • یک توضیح طولانی و منحصر بفرد اضافه کنید که نشان دهنده کسب و کار شما باشد و شامل لینک های مناسبی باشد.
  • دسته بندی های درست و مناسبی برای کسب و کار خود انتخاب کنید.
  • تا می توانید عکس های مرتبط روی صفحه خود آپلود کنید.
  • یک تلفن با پیش شماره محل مورد نظر خود در صفحه تان اضافه کنید :
  • آدرس کسب و کار خود را در این صفحه اضافه کنید، بگونه ای که شامل منطقه جغرافیایی مورد نظرتان باشد، البته این آدرس بایستی با آدرس موجود روی وب سایت شما و دایرکتوری های محلی یکی باشد.
  • یک عکس با کیفیت و با رزولوشن بالا برای پروفایل خود و یک عکس با کیفیت هم برای کاور صفحه خود آپلود کنید.
  • ساعات و روزهای فعالیت کسب و کار خود را اضافه کنید (البته اگر برای کسب و کار شما چنین چیزی معنی می دهد).
  • یک بازبینی واقعی در مورد مشتریان خود ارائه دهید.

سئو محلی به داشتن NAP نیاز دارد

NAP برگرفته از حروف اول Name ، Address و Phone number است. به عبارتی اگر می خواهید در زمینه سئو محلی فعالیت کنید، نه تنها می بایست نام، آدرس و تلفن مناسبی داشته باشید بلکه بایستی این موارد با محل مورد نظر شما سازگار هم باشند، بعبارتی سازگاری یک عنصر کلیدی است.

از طرفی بایستی مطمئن شوید NAP مناسب و کامل شما همه جای وب سایت بعبارتی روی تک تک صفحات وب سایت وجود داشته باشد. علاوه بر این، شما بایستی زمانیکه آدرس خود را روی وب سایت دیگران ذکر می کنید، دقیقا از همین اطلاعات با همین جزئیات استفاده کنید (استناد محلی / local citations). شما همچنین نیاز دارید که از متود اسکما روی NAP خود استفاده کنید تا به موتورهای جستجو تمام آن چیزی را که برای نمایش صحیح اطلاعات سازمان شما نیاز دارند را بدهید.

تصویر بالا نشان می دهد که چگونه یک کسب و کار محلی در لندن NAP خود را در فوتر وب سایت قرار داده و بدین منظور از متود اسکیما و وب سایت  Schema.org استفاده نموده است.

در ادامه کدهای مربوطه ای که شما فقط کافی است آن را نسبت به کسب و کارتان ویرایش کنید برای شما قرار داده می شود :

<div itemscope itemtype="http://schema.org/LocalBusiness">

<p itemprop="name">نام شرکت یا کسب و کار شما</p>

<p itemprop="address" itemscope itemtype="http://schema.org/PostalAddress">

<p itemprop="streetAddress"> آدرس شما </p>

<p itemprop="addressLocality">شهر</p>,

<p itemprop="addressRegion">استان یا منطقه</p>

<p itemprop="postalCode">کد پستی</p.

<p itemprop="telephone">تلفن با پیش شماره</p>

<meta itemprop="latitude" content="عرض جغرافیایی" />

<meta itemprop="longitude" content="طول جغرافیایی" />

</div>

تمام چیزی که شما لازم است انجام دهید این است که در تکه کد بالا جزئیات مربوط به کسب و کار خود را جایگزین موارد مشخص شده "فارسی" نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه NAP به مقاله چگونه از متود اسکما برای سئو محلی استفاده کنیم مراجعه کنید.

بررسی های محلی

بررسی های محلی تاثیر مستقیمی روی رتبه بندی جستجوی محلی شما دارند، بنابراین بهتر است در این زمینه هم وقت صرف کنید.

لازم به ذکر است که منظور از بررسی های گوگل تنها بررسی های گوگل نیست. چرا که ممکن است شما بخواهید بر گرفتن نتیجه در صفحه Yelp (که توسط Apple map مورد استفاده قرار می گیرد) تمرکز کنید، بله تمرکز بر دایرکتوری های دیگر هم امکان پذیر است اما فراموش نکنیم کهاولین اولویت شما باید با گوگل باشد.

بازبینی های محلی نه تنها برای کسب و کارهایی از جمله هتلها و رستورانها بسیار خوب و مفیدند بلکه برای بیشتر کسب و کارهای محلی مفیدند. در واقع تعداد ستاره های شما مشتریان را در راستای کلیک و خرید ترغیب می کند و اما مساله مهم تر این است که مشتریان تان را به بازبینی وب سایت خود تشویق کنید و ببینید چگونه می توان انگیزه آنها را برای بازبینی کردن وب سایت تان بالا برد (در این راستا شاید استفاده از تخفیفات و ... نیز تاثیر گذار باشد). مطالعه مقاله با پایگاه مشتریان فعلی خود در تماس باشید را به شما توصیه می کنیم.

فاکتورهای سئو محلی on-page

بطور کلی در مورد سئو on-page فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد، برای سئو محلی on-page هم به همین منوال است، فاکتورهای زیاد با وزن های مختلفی وجود دارد، مهم ترین مساله برای شما و دیگر کسانی که می خواهند بیشترین سود را از محتواهایشان ببرند این است که در ابتدا از وزن دار ترین آیتم ها شروع کنند.

بنابراین در این آموزش به سراغ هزارها نکته، فاکتور و جزئیات نمی رویم، چرا که فضای اینترنت پر است از مطالبی از این قبیل، برای مثال خواندن مقاله لندینگ پیج محلی و بهینه را به شما توصیه می کنیم.

 

در عوض در این مقاله مهم ترین اصول عملی را به چند دسته مهم اصلی تقسیم کرده و به شما متذکر می شویم :

تلاش کنید شهر / منطقه خود را بعلاوه یک کلمه کلیدی مرتبط در تگ تایتل صفحه لندینگ پیج خود ادد کنید.

تلاش کنید شهر / منطقه خود را بعلاوه یک کلمه کلیدی مرتبط در تگ H1 صفحه لندینگ پیج خود ادد کنید.

تلاش کنید شهر / منطقه خود را بعلاوه یک کلمه کلیدی مرتبط در URL صفحه لندینگ پیج خود ادد کنید.

تلاش کنید شهر / منطقه خود را بعلاوه یک کلمه کلیدی مرتبط در محتوا صفحه لندینگ پیج خود ادد کنید.

تلاش کنید شهر / منطقه خود را بعلاوه یک کلمه کلیدی مرتبط در تگ آلت image صفحه لندینگ پیج خود ادد کنید.

گوگل مپ کسب و کار خود را لندینگ پیج خود قرار دهید.

جهت اطلاع از نحوه ادد کردن گوگل مپ به وب سایت به این مقاله مراجعه کنید :

علاوه بر نکات بالا، مطمئن شوید که وب سایت تان سازگار با موبایل است. این موضوع حتی با آپدیت های جدیدی که موتور جستجوی گوگل در زمینه جستجوهای موبایلی انجام داده، از قبل مهم تر هم شده است.

به نمودار زیر دقت کنید که نشان دهنده نرخ کلیک توسط دستگاه ها و پلتفرم های مختلف است.

اهمیت-وبسایت-سازگار-با-موبایل

همانطور که میبینید این نمودار مربوط به سال 2014 است و با این حال چه در زمینه جستجو و چه در زمینه نمایش افراد بیشتر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند، این مساله با ورود گوشی های تلفن هوشمند تر در سالهای اخیر بیشتر از قبل مهم شده است.

لینک بیلدینگ و Citation

در رابطه با سئو محلی مساله لینک بیلدینگ بسیار مهم و حیاتی است و حتما باید این کار را انجام دهید و نکته جالب تر اینکه این نکته اغلب توسط افراد نادیده گرفته می شود.

بر خلاف کمپین های استاندارد سئو، سئو محلی یا همان لوکال سئو بسیار به لینکها خصوصا از دیگر وب سایت های محلی مرتبط  بستگی دارد. بر خلاف سئو استاندارد که مساله گرفتن لینک از وب سایت های با اعتبار بالا مطرح است، در مورد سئو محلی این موضوع کمتر مطرح است (البته گرفتن بک لینک از وب سایت های با اعتبار و با آتوریتی بالا مشخصا بسیار کمک کننده است)، اما مهمتر از آن گرفتن لینک ها از وب سایت های محلی که در رابطه با موضوعاتی مشابه شما و کاری مشابه شما فعالیت می کنند مهم است.

این بدین معنی است که دایرکتوری های محلی یک منبع مفید برای لینک بیلدینگ می باشند، خصوصا هنگامی که مساله ساختن citation مطرح باشد.

Citation یک مرجع آنلاین برای نام، آدرس و شماره تلفن کسب و کار شماست (NAP).

این Citation ها تا زمانیکه به کسب و کار شما ارجاع می دهند و NAP سازگاری با کسب و کار شما دارند، حتی نیازی ندارند که لینک داده شوند.

به عنوان یک کمک بزرگ، می خواهیم ابزاری را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن بتوانید هر Citation مهم و موجودی که در رابطه با کسب و کار شما وجود دارد را پیدا کنید و سپس آنها را به منظور سازگاری کامل خصوصا با NAP وب سایت تان آپدیت کنید.

ابزار Bright Local یکی از ابزار های مهم بررسی سئو محلی است، که اتفاقا به شما یک اکانت 14 روزه رایگان می دهد.

راه های زیادی برای گرفتن Citation محلی وجود دارد، که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

از سرویسی مانند WhiteSpark استفاده کنید و از آنها برای پیدا کردن و آپلود  citationهای محلی استفاده کنید.

به وب سایت moz و قسمت the extensive list of citations بصورت دستی citation های خود را تائید کنید.

منبع : http://searchengineland.com/local-seo-rank-local-business-218906

 

نظرات

ارسال پاسخ