برنامه بازاریابی اینترنتی

برنامه بازاریابی اینترنتی

شاید بازاریابی کسب و کارتان از طریق اینترنت دلهره آور به نظر برسد. برای یک استراتژی بازاریابی اینترنتی موفق ، اجزای زیادی وجود دارد و دانستن اینکه کجا و چه موقع از زمان و منابعتان استفاده کنید، همیشه واضح نیست. برای همین ما یک مرور کلی از اینکه چه مواردی را باید در نظر بگیرید  را در قالب یک چارچوب قابل استفاده برای شما در ادامه فراهم کرده ایم.

جمعیت مورد هدف شما

در واقع در این قسمت شما بازار هدفتان را تعریف می کنید. برای گروه های مختلف، رسانه ها و شیوه های مختلفی استفاده می شود. مشخص کنید مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه به بهترین شکل می توانید به آنها دست یابید. این کار اساسی ترین نقطه شروع برای شماست.

تحلیل رقابتی

این بخش برای مشخص کردن رقبایتان استفاده می شود.  آنها چه کارهای درستی انجام داده اند؟ چه کارهای اشتباهی انجام داده اند؟ چگونه می توانید ارزشی ایجاد کنید که آنها نکرده اند؟

تجزیه تحلیل کلمه کلیدی

این تحلیل عبارتست از دانستن کلمات کلیدی و عباراتی که بازدیدکنندگان شما در جستجوهایشان استفاده می کنند. تعیین هر دو عبارت کوتاه و عبارت بلند در این زمینه اساسی است و بخاطر داشته باشید که ممگن است کلمات کلیدی وجود داشته باشد که در نظر نگرفته باشید. توجه کنید که کلمات کلیدی هر چند وقت یکبار در جستجوها بکار برده می شود. بنابراین و بر این اساس شما می توانید کلمات کلیدی که با احتمال بیشتری بازدیدکنندگان را به سایت شما می آورند استفاده و بکار ببرید.

بهینه سازی موتورهای جستجو

سئو (SEO) یا همان بهینه سازی موتورهای جستجوشامل تعیین بسیاری از چیزهایی می شود که می توان هم به عنوان محتوا و هم ساختار در سایت بکار برد. در این قسمت باید به این سوال پاسخ داد که برای پیشرفت SEO چه کارهایی بایستی انجام داد؟

رسانه های اجتماعی

اخیرا بهینه سازی رسنه های اجتماعی به عنوان یکی از مهم ترین بخشهای هر استراتژی بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است بگونه ای که یکی از چالشهای امروزه چگونگی افزایش کارآمدی در این حوزه است.

از این قسمت استفاده کنید تا تعیین کنید که چه پلتفرمهایی برای بازار شما مهمتر هستند و چگونه بطور موثری افراد را با این رسانه های اجتماعی درگیر کنیم.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا در واقع تولید محتواهای منحصربفرد و تازه ای است که برای بازدیدکنندگان مفید و یا جذاب باشد.محتوای استراتژیک می تواند منجر به پخش ویروسی پستهای شما در رسانه های اجتماعی ولینک دهی نامحدود به سایت شما شود. که همه اینها منجر به رنکینگ بهتر و ترافیک بیشتر برای سایت شما خواهد شد.

جستجوی پرداختی ( پرداخت به ازای کلیک )

از این بخش تنها در صورتی استفاده کنید که اصلا این روش برای شما و موقعیت شما معنی دار باشد و اگر این چنین است چگونه می توانید یک کمپین موفق راه بیندازید.

بازاریابی ایمیلی ( ایمیل مارکتینگ )

ایمیل مارکتینگ زمانیکه درست انجام شود، می تواند به عنوان ابزاری کارآمد برای درگیر کردن مشتریان و علاقمند کردن آنها به محصول یا خدمتتان بکار رود.

از این قسمت استفاده کنید و به این سوال پاسخ دهید که : ایمیل مارکتینگ به چه شیوه ای برای بازار شما کارامد خواهد بود؟

تقویم

این روزها برای داشتن یک کسب و کار آنلاین موفق، شما باید همیشه و بصورت منظمی محتواهای جالب و تازه تولید کنید. داشتن یک تقویم برای این منظور راه خوبی است تا زمانبندی کنیم که چه زمانی، چه محتوایی تولید کنیم و با مخاطبان خود به اشتراک بگذاریم.

ابزارها

از این قسمت استفاده کنید تا به این سوال پاسخ دهید که از چه ابزارهایی برای کمک به بازاریابی اینترنتی تان می توانید استفاده کنید، چرا که ابزارهای رایگان و تبلیغاتی زیادی وجود دارند.

امیدوارم که قالب بالا جهت ایجاد یک برنامه یا طرح بازاریابی اینترنتی به شما کمک کرده باشد.

جهت شفاف شدن بیشتر موضوع می توانید از فرمها و قالبهای دیگر که در سایت آمده اند استفاده کنید.

از جمله فرمهای پر کاربرد برای صاحبان کسب و کار و صاحبان وب سایت که در واقع موجب ایجاد برنامه بازاریابی اینترنتی مخصوص وب سایت می شود،  برنامه بازاریابی اینترنتی-ویژه وبسایت می باشد. که دانلود و پر کردن این فرم شما را چند گام برای بازاریابی اینترنتی به جلو می برد.

دانلود برنامه بازاریابی اینترنتی-ویژه وبسایت

نظرات

ارسال پاسخ