آموزش سئو- نحوه تعامل با موتورهای جستجو

آموزش سئو- نحوه تعامل با موتورهای جستجو

یکی از مهم ترین عناصر برای ساختن یک استراتژی بازاریابی آنلاین در زمینه سئو این است که شما اطلاعات درستی از مخاطبانتان داشته باشید و بعبارتی خودتان را جای آنها بگذارید و رفتار مشتریانتان را از این طریق پیش بینی کنید.

زمانیکه بتوانید آنچه را که بازار هدف شما به دنبال آن می باشد را درک کنید، آنگاه می توانید خیلی بهتر و موثرتر به مخاطبین و کاربران هدفتان دست یابید.

سئو و نحوه تعامل افراد با موتورهای جستجو

اینکه چگونه مردم از موتورهای جستجو استفاده می کنند، در طول سال ها تکامل یافته است، اما اصول اولیه جستجو بطور عمده بدون تغییر باقی مانده اند. بیشتر فرآیندهای جستجو چیزی شبیه به مراحل زیر هستند :

  1. در ابتدا افراد حس نیازی به یک پاسخ، راه حل یا مقداری اطلاعات را تجربه می کنند، بنابراین شروع جستجو با احساس نیاز به دانستن یا یافتن شروع می شود.
  2. افراد برای اینکه چاسخ نیازشان را در محیط وب پیدا کنند می بایست آن را به رشته ای از کلمات و عبارات تبدیل کنند، که همانطور که می دانید به این عبارت همان عبارت معروف به "پرس و جو" یا “query” می باشد.
  3. وارد کردن عبارت "پرس و جو" به یک موتور جستجو گام بعدی است که توسط افراد برداشته می شود.
  4. انتخاب از میان نتایج جستجو فراهم شده
  5. کلیک روی نتایج
  6. اسکن و بررسی نتایج برای پیدا کردن جواب و یا حتی کلیک روی لینک مورد نظر که حاوی راه حل مورد نظر شماست.
  7. اگر جواب و نتیجه حاصله برای شما غیر قابل قبول باشد و شما را راضی نکرده باشد، بازگشت به نتایج جستجو و انتخاب یک لینک دیگر یا ...
  8. انجام یک جستجوی دیگر با عبارات پرس وجوی جدید

در واقع مهم ترین توصیه ای که می توانیم به شما بکنیم این است که هر فعالیتی که در محیط وب انجام می دهید، را برای کاربران و خشنودی آنها انجام دهید نه  برای موتورهای جستجو....

وب سایت خود را برای کاربران بسازید، نه برای موتورهای جستجو

درواقع سه نوع عبارات جستجو وجود دارد، که مردم به طور معمول از آنها استفاده می کنند.

"انجام کار" یا درخواست انجام کار یا تراکنش : برای مثال بنده به عنوان یک کاربر وب می خواهم کاری را انجام دهم، مثلا خرید یک بلیط هواپیما یا گوش دادن به آهنگ یا موزیک..... برای این کار عباراتی شبیه "خرید بلیط هواپیما" یا "دانلود آهنگ" را جستجو می کنم.

"دانستن" یا پرس و جوی اطلاعات : برای مثال من به اطلاعاتی نیاز دارم، از جمله نام یک برند یا بهترین رستوران در اصفهان...

"رفتن" یا عبارات و اصلاحات مربوط به نویگیشن و مسیریابی : برای مثال  من می خواهم به محل و مکان خاصی بروم و آن را در وب جستجو می کنم.

زمانیکه بازدیدکنندگان و کاربران عبارتی را در باکس جستجو وارد می کنند و وارد وب سایت شما می شوند، آیا آنها با دیدن آنچه که در وب سایت شما پیدا می کنند خشنود می شوند؟ این سوال همان سوال اولیه و مهمی است که موتورهای جستجو در تلاشند تا جواب آن را پیدا کنند و هر روز میلیاردها بار باید به این سوال پاسخ دهند. اولین و مهم ترین مسئولیت موتورهای جستجو  این است که بهترین و مرتبط ترین نتایج را برای کاربرانشان فراهم کنند. بنابراین از خود بپرسید که مشتریان هدف تان به دنبال چه چیزی هستند و مطمئن شوید وب سایت شما این خواسته را برآورده می کند.

همه اینها با کلماتی که در باکس جستجو تایپ می شوند شروع می شود....

 

منبع : چگونه افراد با موتورهای جستجو تعامل می کنند-وب سایت MOZ

بازدید: 1864

نظرات

ارسال پاسخ