چگونه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم؟ قسمت سوم

چگونه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم؟ قسمت سوم

اگر شما آماده شده اید که مسئولیت سرنوشت خود را بر عهده بگیرید و میخواهید خودتان فروشگاهی راه اندازی کنید، اما سرمایه ی لازم برای خرید و یا اجاره ی یک مغازه یا فروشگاه را ندارید، پس یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید.

اما داشتن یک فروشگاه اینترنتی چه مزایایی دارد؟ از جمله مزایای آن این است که به جای اینکه هر کس از مغازه یا خیابان شما بگذرد، ممکن است سری به مغازه ی شما بزند، شما شانس رسیدن و رویارویی با هزاران مشتری را دارید، علاوه بر آن شما تقریبا نیازی به پرداخت بابت مکان فروشگاه خود ندارید (عدم نیاز به پرداختهای ماهیانه برای هزینه مکان). با این حال، مانند هر کسب و کار دیگری، شما به یک محصول عالی و یک طرح بازاریابی مشخص نیاز دارید.

برای اینکه بفهمید چگونه می توانید کسب و کار آنلاین خود را آغاز کنید، برداشتن این چهار گام ضروری است:

  1. محصول و برنامه کسب و کار خود را توسعه دهید:
  2. فروشگاه اینترنتی (آنلاین) خود را بسازید.
  3. از یک خدمات تجارت الکترونیک فراگیر استفاده کنید.
  4. به جذب و حفظ مشتریان خود بپردازید.

در این مطلب به توضیح گام سوم و چگونگی انجام آن می پردازیم:

سوال: استفاده از تمام خدمات تجارت الکترونیک فراگیر

 

در مورد خدمات همه جانبه تجارت الکترونیک تحقیق کنید:

در صورتی که شما تمایل به اینکه از ابتدا وب سایت خودتان را راه اندازی کنید ندارید، سرویسهای زیادی وجود دارند که برای داشتن یک فروشگاه آنلاین به شما پلتفرمهای مختلفی را پیشنهاد می دهند و شما در چندین ساعت و با صرف هزینه ی بسیار کمی می توانید آن را راه اندازی کنید. از این طریق شما اصلا نیاز نخواهید داشت که کدنویسی کنید و یا یک طراح وب استخدام کنید و در عین حال شما به کلیه ی ابزار برای شروع فروش محصولاتتان دسترسی دارید.

استفاده از این خدمات معمولا باعث شود مبلغ بسیار کمی از هر فروش شما کسر شود.

استفاده از این خدمات علاوه بر اینکه سودمند است، محدودیتهایی هم دارد، چون شما باید از سیستمهای آنها استفاده کنید. قبل از آنکه یک سرویس یا خدمت را انتخاب کنید، با سرویسهای مختلف آشنا شوید. اگر یک سرویس مناس برای مدل کسب و کاری که در ذهن دارید، پیدا نکردید، به خاطر داشته باشید که هر موقع که خواستید می توانید یک فروشگاه آنلاین جدید برای خودتان و مطابق با سلیقه تان را آغاز کنید.

 

خدمات تجارت الکترونیک را بطور کلی در نظر بگیرید.

شرکتهایی مانند shopify و فروشگاههای yahoo به شما اجازه خواهند داد که عرضه ی محصولاتتان بصورت حرفه ای انجام گیرد و حرفه ای بنظر برسد. راه حلهایی که میزبانی تجارت الکترونیک برای شما فراهم می آورد بیشتر در زمینه طراحی ویترین، پرداخت امن، میزبانی وب، لیستهای پستی، آمارهای فروش، پشتیبانی مشتریان و ... می باشد و رسیدنبه این موارد برای کسانی که نمی خواهند خودشان این کارها را برنامه ریزی کنند بسیار جذاب است.

 

برای افزایش سودتان، به لیست محصولاتی که چندین بار فروش رفته اند نگاه کنید.

خدمات فروشگاه وابسته مانند فروشگاه های LLC آمازون، به شما اجازه می دهند تا محصولاتی را که توسط  Buy.com یا دیگر تجار بفروش رسانده اید را بتوانید دوباره بفروشید. فروشگاه های الکترونیک آمازون (Amazon eStores) به شما اجازه می دهند تا سریع تر اجرا کنید، اما به شما اجازه نمی دهند که موجودی فیزیکی تان را خودتان جا به جا کنید.

 

به سطح بعدی در ebay وارد شوید (منظور از ebay، هر فروشگاه ساز دیگری نیز که موجب تجارت الکترونیک می شود نیز هست).

اگر شما در حال حاضر برخی اجناستان را در e-bay بفروش می رسانید، و مطمئنید که بیشتر افراد پایگاه مشتریانتان شما را در آنجا پیدا می کنند، وقت آن رسیده است که در ebay، خود را فارغ التحصیل کنید تا در هزینه های لیستتان صرفه جویی کنید (با تشکیل فروشگاه معمولی در ebay، شما به ازای هر محصول و عکس محصولتان، بایستی مقداری پول پرداخت کنید)، اما وقتی شما از فروشتان مطمئنید و می دانید در ebay فروش خود را دارید، ماهانه مبلغی بیشتر می پردازید اما در هزینه های لیست محصولات صرفه جویی می کنید.

اگر شما از قبل از ebay استفادهنکرده اید، این کار را انجام ندهید. چون مطمئنا شما برای خود پایگاه مشتری در فضای وبسایت خود پیدا کرده اید و با استفاده از ebay مشتریاتتان ممکن است در استفاده از  ebay راحت نباشند.

اما به خاطر باشید که ebay به دنبال جذب افرادی است که ممی خواهند از این طریق چیزی را معامله و یا  فروش کنند.

 

نکات عمومی فروش که بهتر است در نظر بگیرید.

بازار آنلاین جاییست که شما می توانید چیزی به آنجا پست کنید یا کاتالوگهایی را بصورت رایگان در آنجا ایجاد کنید. در فروشگاهتان و یا هر بازار آنلاین دیگری عکسها، توضیحات آنها و قیمتشان برای فروش را آپلود کنید. اصولا در ماه های ابتدایی پست گذاشتن و به روزرسانی لیستها رایگان است. اگر قیمتهایتان از مقداری بیشتر باشد، درصد فروشی که پرداخت می کنید کمتر است. اگر محصولاتتان رابرای حراج می گذارید، قسمتی برای توضیحات در مورد بقیه محصولاتتان، ویدئوهایشان و غیره قراردهید و آن را از سایت مستقیما به اکانت فیسبوکتان متصل کنید.

 

 اگر شما اجناس و اقلام سفارشی می فروشید، آن در فروشگاه های آنلاین مربوط به اجناس سفاارشی به فروش برسانید.

 Cafepress یکی از این فروشگاه سازهاست. برای مثال اگر شما اغلب تیشرت می فروشید، و می توانید موارد دیگری مانند لیوان با یک طراحی واحد ایجاد کنید، می توانید از چنین فروشاه سازی استفاده کنید. هر فردی در هر مقطعی ممکن است به اجناس خاص و سفارشی نیاز داشته باشد، در اینصورت به فروشگاه های الکترونیکی که مخصوص اجناس سفارشی هستند مراجعه خواهند کردند.

 

 اگر صنایع دستی دارید آن را در فروشگاه های آنلاین مربوط به صنایع دستی بفروشید.

 Etsy یک فروشگاه آنلاین معروف در این زمینه است و طبیعتا یک انتخاب جذاب برای افرادی است که چیزی که می خواهند بفروشند را خودشان درست کرده اند. البته در این سایتها مقداری پول به عنوان شارژ جهت لیست هر آیتم بایستی پرداخت کنید و نیز در صورت فروش ههم درصدی بسیار اندک از قیمت فروش را نگه می دارند (البتهاگگرمورد بفروش برسد).و شما هم مستقیم پول دریافت می کنید و هم مسئولیت حمل و نقل جنس با شماست. (شما مبالغ و هزینه ها را بصورت ماهانه پرداخت می کنید).

 

 تلاش کنید تا از طریق اینستاگرام بفروشید:

اینستاگرام یکی از شکه های اجتماعی به سرعت در حال رشد است که برای مخاطبان بسیار تشویق کننده است و خصوصا برای فروش موارد مربوط به فشن، محصولات خانگی یا محصولات مورد استفاده در خانه بسیار عالی است. تصاویری از محصولاتتان که می خواهید در اینستاگرام بفروش برسانید را آپلود کنید و سپس اکانتتان را با inselly.com سینک کنید تا یک فروشگاه آنلاین شخصی زعکسهای اینستاگرامتان برای شما ایجاد شود. پرداختها از طریق PayPal پرداخت خواهد شد.نظرات

ارسال پاسخ