چگونه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم؟ قسمت دوم

چگونه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم؟ قسمت دوم

اگر شما آماده شده اید که مسئولیت سرنوشت خود را بر عهده بگیرید و میخواهید خودتان فروشگاهی راه اندازی کنید، اما سرمایه ی لازم برای خرید و یا اجاره ی یک مغازه یا فروشگاه را ندارید، پس یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید.

اما داشتن یک فروشگاه اینترنتی چه مزایایی دارد؟ از جمله مزایای آن این است که به جای اینکه هر کس از مغازه یا خیابان شما بگذرد، ممکن است سری به مغازه ی شما بزند، شما شانس رسیدن و رویارویی با هزاران مشتری را دارید، علاوه بر آن شما تقریبا نیازی به پرداخت بابت مکان فروشگاه خود ندارید (عدم نیاز به پرداختهای ماهیانه برای هزینه مکان). با این حال، مانند هر کسب و کار دیگری، شما به یک محصول عالی و یک طرح بازاریابی مشخص نیاز دارید.

برای اینکه بفهمید چگونه می توانید کسب و کار آنلاین خود را آغاز کنید، برداشتن این چهار گام ضروری است:

  1. محصول و برنامه کسب و کار خود را توسعه دهید:
  2. فروشگاه اینترنتی (آنلاین) خود را بسازید.
  3. از یک خدمات تجارت الکترونیک فراگیر استفاده کنید.
  4. به جذب و حفظ مشتریان خود بپردازید.

در این مطلب به توضیح گام دوم و چگونگی انجام آن می پردازیم:

سوال: چگونه فروشگاه اینترنتی (آنلاین) خود را بسازید:

 

یک نام دامنه ثبت کنید:

یک نام کوتاه، مناسب، ساده که راحت هم به یاد بماند انتخاب کنید. در ضمن این نام باید کمی هم منحصربفرد باشد، چون که بیشتر نامهای ساده و پر طرفدار هم اکنون گرفته شده اند. یک شرکت برای ثبتنام دامنه انتخاب کنید وانواع نامهایی که بنظرتان مناسب بوده اند را امتحان کنید و ببینید کدام نامها توسط دیگران استفاده نشده اند و از بین آن نامها یکی را انتخاب کنید.

  • اگر نامی که دوست دارید قبلا توسط دیگران اتخاذ شده، کمی خلاقیت به خرج دهید، به آن عدد اضافه کنید، به آن یک کلمه اضافه کنید یا بین کلمات آن از خط پیوند (_) استفاده کنید.
  • همچنین هنگام انتخاب دامنه، هنگامی که دامنه مورد نظر شما ثبت شده باشد، خدمات ثبت دامه به شما انتخابهای دیگری نزدیک به انتخابتان پیشنهاد می دهد.

 

 یک سرویس هاستینگ وب انتخاب کنید:

این مساله بسیار مهم است که یک سرویس خوب برای وبسایتتان انتخاب کنید، چون که سایت پشتوانه ی فروش آنلاین شما است.خدمات هاستینگ وب رایگان نیز وجود دارد، اما زمانیکه شما محصولی را بصورت آنلاین به مشتری فروختید، شما به پرداخت جهت استفاده از سرویسی که موارد مورد نیاز شما را دارد، مجبور به پرداخت خواهید شد.

شما به فضایی کافی نیاز دارید که اگر کسب و کار شما به خوبی پیش رفت و توسعه یافت، بتوانید از آن استفاده کنید.

اگر در نظر دارید خودتان برنامه نویسی سایتتان را انجام دهید، خدمات هاستینگی را انتخاب کنید که به شما اجازه ی شخصی سازی بدهد .

 

وبسایتتان را طراحی کنید:

یا وبسایتتان را خودتان طراحی کنید و یا یک طراح استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. تاکید بر این است که شما بتوانید محصولاتتان را بخوبی و به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارید بگونه ای که مشتریان بتوانند براحتی خرید کنند. خود را درگیر ظاهر و فلشی کردن سایت نکنید، سریعا و با شکلی قابل قبول فروشگاه آنلاین خود را پایه ریزی کنید.

  • راهی جهت جمع آوری آدرسهای ایمیل فراهم آورید، بنابراین شما می توانید تبلیغات و پیشنهادهای خاص خود را برای آنها ارسال کنید.
  • مشتریان نباید به بیش از دو کلیک جهت شناختن محصول نیاز داشته باشند.
  • تنها چندین رنگ و فونت جهت استفاده، انتخاب کنید.

  

یک نرم افزار تجارت الکترونیک انتخاب کنید.

این نرم افزار به مشتری اجازه می دهد که محصول را ببیند و یک خرید امن و مطمئن انجام دهد. این نرم افزار اطلاعات مشتری و اطلاعات مالی را ذخیره می کند. در برخی موارد، فاکتورهایی برای بازاریابی نیز ایجاد می کند، مثلا می تواند برای ارسال ایمیل به مشتریان استفاده شود. وقت زیادی را جهت مطالعه مشتریان قبل ازانتخاب و تصمیم گیری صرف کنید، چون کسی که شما انتخاب می کنید می تواند نقش عظیمی در تجربه مشتریان و موفقیت شرکت شما داشته باشد.

یک حساب تجاری راه اندازی کنید:

شما نیاز به راه اندازی یک حساب کاربری با یک بانک یا موسسه مالی اعتباری دارید، بنابراین مشتریانتان می توانند با استفاده از کارتهای اعتباری پرداخت انجام دهند. البته استفاده از بانک ممکن است کمی برایتان گران تمام شود (چون به ازای هر یک تراکنش، n% از شما کسر می کند، بنابراین برخی صاحبان فروش کوچک از PayPal استفاده می کنند که ممکن است برایشان ارزانتر تمام شود.

نظرات

ارسال پاسخ