پرسش و پاسخ تبلیغ گوگل

پرسش و پاسخ تبلیغ گوگل

گوگل ادوردز را نمی شناسید یا می خواهید بهتر بشناسید؟ نگران نباشید، هر سوالی که در رابطه با تبلیغات گوگل در ذهنتان داشته باشید در این مقاله پاسخ داده می شود. این سوالات در ابتدای مقاله آمده اند، و برای یافتن پاسخ هر سوال به پاراگراف مربوطه در مقاله مراجعه کنید :

پاسخ سوالات متداول تبلیغات گوگل

تبلیغات در گوگل چیست؟

تبلیغات در گوگل  کجا نمایش داده می شود؟  

مزایای تبلیغات در گوگل ؟

فعال شدن تبلیغ گوگل چقدر زمانبر است؟

آیا ایران برای استفاده از تبلیغات در گوگل تحریم است؟

برای شروع تبلیغات در گوگل باید چه کنیم؟

آیا خودم به صفحه تبلیغات در گوگل خود دسترسی دارم؟

تفاوت اکانت اختصاصی تبلیغات گوگل و اکانت عمومی تبلیغ گوگل چیست؟

در صورت انجام کلیک های اسپم توسط رقبا بر روی تبلیغ گوگل، آیا از بودجه ما کسر می شود ؟

فعالسازی تبلیغات گوگل برای یک سایت چقدر زمان می برد؟

آیا تعداد ورودی های حاصل از تبلیغات گوگل، در گوگل آنالیتیک نیز ثبت می شود؟

آیا امکان نمایش چند متن به ازای تبلیغات وجود دارد؟

هر پلن تبلیغاتی برای چند روز شارژ دارد؟

آیا پس از اتمام پلن فعلی تبلیغات در گوگل، می توانم پلن دیگری را انتخاب کنم؟

آیا تبلیغات در گوگل روی سئوی سایت من تاثیر مثبت دارد؟

 

 

 

تبلیغات در گوگل چیست؟

تبلیغات گوگل یک تبلیغ کلیکی محسوب می شود و در میان تبلیغات کلیکی موجود یکی از مناسب ترین و رایج ترین آن ها به حساب می آید. حتما با انواع روش های دیگر تبلیغات از جمله تبلیغات متنی، تبلیغات بنری، تبلیغ از طریق خرید بک لینک و ... آشنا هستید. در خرید این تبلیغات شما فقط به اینکه وب سایت مورد نظر که قرار است در آن تبلیغ کنید، چقدر مشهور است یا چقدر بازدید کننده دارد دقت می کنید، و مطابق با تعرفه تبلیغات آن وب سایت هزینه می پردازید، در این حالت هیچ تضمینی در مورد اینکه آن وب سایت چقدر برای شما بازخورد دارد و اینکه چقدر مشتری و بازدید کننده به وب سایت شما می آورد، وجود ندارد و شما مجبور به پرداخت هزینه تعیین شده در همان ابتدا می باشید.

اما تبلیغات کلیکی یا بطور خاص تبلیغات در گوگل این مزیت را دارد که شما دقیقا به اندازه تعداد بازدید کننده ای که آن تبلیغ به وب سایت شما می آورد و به اندازه کلیکی که روی تبلیغ شما می شود، هزینه پرداخت می کنید.

از دیگر مزایای تبلیغات گوگل این است که می توان حتی بازه زمانی مجاز برای نمایش تبلیغ، میزان بودجه روزانه، روزهای نمایش تبلیغ، نمایش به ازای کلمات کلیدی جستجو شده و ... را در آن مشخص نمود.

در ایده بانک نه تنها به شما مشاوره تبلیغ گوگل  داده می شود، بلکه از شارژ اکانت گوگل ادوردز تا ایجاد کمپین و اتصال به سایت شما انجام می شود. در ایده بانک حتی امکان ایجاد اکانت اختصاصی تبلیغات در گوگل  نیز وجود دارد.

مزایای تبلیغات در گوگل

برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل عجله دارید؟ می خواهید در کمترین زمان ممکن به ازای جستجوی کلمه کلیدی خاصی در این صفحه قرار بگیرید؟ اولین و بهترین گزینه ممکن استفاده از تبلیغات گوگل است.

در حال حاضر زمان، نیروی کاری، تخصص و بودجه لازم برای سئو وب سایت خود را ندارید و در عین حال به یک راه حل ارزان برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیاز دارید؟ بنابراین تبلیغات در گوگل به شما پیشنهاد می شود.

از هزینه در سایت های تبلیغاتی، خریدن بنرهای تبلیغاتی خسته شده اید، و این نوع تبلیغات اینترنتی برای شما بازخورد کمی دارند؟ شما با تبلیغات در گوگل می توانید محدودیت بودجه، روزها و ساعات نمایش تبلیغ و مواردی از این قبیل را لحاظ کنید، تا مطمئن شوید بودجه شما با برنامه ریزی هزینه می شود و علاوه بر آن می توانید آمار کلیکها و کلمات کلیدی پر کلیک خود را مشاهده کنید.

در استفاده از تبلیغات گوگل شما تنها به ازای کلیک کاربران روی لینک وب سایت تان هزینه می کنید، در واقع گوگل برای نمایش آگهی هزینه کسر نمی کند.

با استفاده از تبلیغات گوگل شما می توانید بطور هدفمند تنها به ازای مشتریانی که با جستجو در گوگل به دنبال کالا و خدمات خاصی هستند، نمایش پیدا کنید.

در تبلیغات گوگل اساس نمایش وب سایت شما به ازای کلمات کلیدی خاص و مد نظر شماست. بنابراین شما راحت تر می توانند توسط کاربران هدفتان در فضای وب دیده شوید.

امکان گزارشگیری هفتگی، روزانه و یا مشاهده گزارش های زمان های خاص و خیلی دور تنها به نظر شما بستگی دارد، چرا که این امکان وجود دارد.

هر لحظه که بخواهید می توانید متن آگهی یا مشخصات نمایش و میزان نمایش آگهی را تغییر دهید. بنابراین تبلیغات در گوگل همیشه می تواند هوشمندانه و هدفمند باشد.

فعال شدن تبلیغ گوگل چقدر زمانبر است؟

شاید شنیده باشید که پس از شارژ، تبلیغ گوگل شما حداکثر تا 15 دقیق بعد نمایش دارید، اما بهتر است جواب صحیح و کامل را از ما بشنوید: در صورتیکه اگر برای اولین بار است که تبلیغ گوگل خود را شارژ می کنید و درخواست اکانت اختصاصی داده اید، 24 ساعت برای پذیرش تبلیغ شما از سمت گوگل زمان نیاز است، اما در صورتیکه شما می خواهید فقط تبلیغتان را شارژ مجدد کنید، در 15 دقیقه تبلیغ شما مجددا نمایش پیدا خواهد کرد. البته بهتر است یک نکته کلیدی را هم برای دوستانی بگوییم که در زمینه کلمات پر جستجو می خواهند تبلیغ کنند. اگر کلمات کلیدی مورد نظر شما جزء کلمات کلیدی پر جستجو باشند و رقبای زیادی از شما در صفحه اول گوگل تبلیغ گوگل داده باشند، ممکن است مجبور شوید کمی در صف تبلیغ بمانید.

آیا ایران برای استفاده از تبلیغات در گوگل تحریم است؟

بله، اما بدین معنی که دامنه های سایت هایی که مشخصا مربوط به ایران باشند، حق تبلیغ در گوگل را ندارند، بدین معنی که اگر سایت شما دامنه .ir داشته باشد، شما نمی توانید از خدمات تبلیغات در گوگل استفاده کنید، اما چنانچه دامنه وب سایت شما غیر از .ir باشد، این امکان برای شما وجود دارد، و نمایش تبلیغ شما هم در ایران و هم در سایر کشورهای جهان امکان پذیر خواهد بود.

برای شروع تبلیغات در گوگل باید چه کنیم؟

اگر برای شروع تبلیغات در گوگل تصمیمتان را گرفته اید، باید به سوالات زیر فکر کنید یا پاسخ دهید :

دامنه سایت شما نباید .ir باشد.

کلمات کلیدی نقش مهمی در موفقیت تبلیغات در گوگل بازی می کنند، بنابراین به این فکر کنید که مشتریان بالقوه شما، برای پیدا کردن شما چه کلمات یا عباراتی را جستجو می کنند؟

عنوان اول تبلیغ / عنوان دوم تبلیغ/ و توضیحات تبلیغ مواردی است که شما باید تعیین کنید و در ضمن سعی کنید از عبارات جذابی استفاده کنید.

در صورتیکه قصد دارید همین حالا تبلیغ خود را فعال کنید، ابتدا فرم مشاوره تبلیغات در گوگل  را از طریق همین لینک تکمیل نمایید و سپس مبلغ مورد نظر خود را از طریق صفحه تعرفه تبلیغات در گوگل پرداخت نمایید.

آیا خودم به صفحه تبلیغات در گوگل خود دسترسی دارم؟

نحوه شارژ تبلیغات در گوگل به این صورت است که یا بایستی اکانت اختصاصی تبلیغات در گوگل خریداری کنید و یا اینکه از پکیج های عمومی تبلیغات در گوگل استفاده کنید. در صورتیکه اکانت اختصاصی را انتخاب کنید، دسترسی مستقیم به شما داده خواهد شد و شما از طریق ایده بانک یا بطور مستقیم توسط خودتان می توانید تبلیغ خود را ویرایش و اطلاعات نمایش ها، هزینه ها و کلیک ها را مشاهده کنید.

تفاوت اکانت اختصاصی تبلیغات گوگل و اکانت عمومی تبلیغ گوگل چیست؟

در واقع تفاوت این دو نوع اکانت به تفاوت سطح دسترسی شما به پنل تبلیغات در گوگل شما می باشد. در اکانت های اختصاصی شما می توانید بصورت مستقیم تبلیغ گوگل خود را ویرایش کرده و کلیه اطلاعات آن را بررسی کنید، اما در صورتیکه از پکیج های عمومی استفاده کنید، در اینصورت تبلیغ گوگل شما توسط ایده بانک فعال شده و شما دسترسی مستقیم نخواهید داشت و در صورتیکه نیاز به اطلاعات میزان هزینه، میزان کلیک و نمایش و یا ویرایش اکانت خود را داشتید، این کار را از طریق تیکت و یا تماس به اطلاع کارشناسان پشتیبانی ما رسانده، آنها درخواست شما را انجام داده و اطلاعات مورد نیاز را برای شما ارسال می کنند.  برای اطلاع از تعرفه اکانت اختصاصی تبلیغات در گوگل و تعرفه اکانت عمومی تبلیغات در گوگل به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

تبلیغات در گوگل  کجا نمایش داده می شود؟  

محل نمایش تبلیغات در گوگل؟ زمانی که شما با استفاده از گوگل ادوردز تبلیغ می کنید، تبلیغات شما بسته به اینکه چه نوع کمپینی ایجاد کرده اید و چه نوع تبلیغاتی را هدف گرفته اید، یا اینکه چه کسانی را برای نمایش تبلیغ انتخاب کرده اید، و اینکه نوع تبلیغ شما چیست، می تواند در مکان های مختلفی از وب نمایش داده شود.

اما بطور کلی تبلیغات می توانند بسته به نوع تبلیغ شما در موتور جستجوی گوگل مثلا بالا و پایین صفحه اول گوگل / وب سایت های مورد قرارداد گوگل نمایش داده شوند. حتی بسته به انتخاب شما می توانید مشخص کنید تبلیغ تان در موبایل / کامپیوتر / تبلت یا همه موارد نمایش داده شود. شما برای انتخاب محل نمایش تبلیغ گوگل حتی می توانید محل نمایش تبلیغ را نیز مشخص کنید.

اما در ایران به علت تحریم، نمی توانیم منطقه خاصی از ایران، مثلا یک یا چند شهر را جهت انتخاب محل تبلیغ مشخص کنیم، در حالیکه اگر منطقه هدف مورد نظر شما کشورها یا ایالات مختلف خارجی باشد، باز هم این امکان برای شما وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله محل نمایش تبلیغ در گوگل مراجعه کنید .

در صورت انجام کلیک های اسپم توسط رقبا بر روی تبلیغ گوگل، آیا از بودجه ما کسر می شود ؟

بایستی بگوییم که گوگل و خصوصا سیستم تبلیغات گوگل (به علت اینکه مهم ترین منبع کسب درآمد گوگل است) بسیار هوشمند است، و نه تنها آیپی های تکراری را می شناسد، و هر چندبار کلیک توسط آنها فقط یکبار از هزینه شما می کاهد، بلکه متدهایی برای شناسایی کلیک ربات ها و مسائلی از این قبیل نیز دارد. بنابراین بابت این مساله اصلا نگران نباشید.

فعالسازی تبلیغات گوگل برای یک سایت چقدر زمان می برد؟

برای بار اول چیزی بین 1 تا 24 ساعت، اما برای شارژهای بعدی در زمانی کمتر از 10 دقیقه تبلیغ شما شارژ و فعال می شود.

آیا تعداد ورودی های حاصل از تبلیغات گوگل، در گوگل آنالیتیک نیز ثبت می شود؟

بله، شما می توانید تک تک بازدید کننده هایی که از طریق تبلیغ در گوگل تان وارد سایت شده اند را در حساب گوگل آنالیتیک خود ببینید.

آیا امکان نمایش چند متن به ازای تبلیغات وجود دارد؟

بلی، شما نه تنها می توانید چند متن مختلف برای نمایش تبلیغات تان ارسال کنید، بلکه می توانید برای هر گروه محصول یا خدمات خود درخواست یک کمپین با متون اختصاصی دهید.

هر پلن تبلیغاتی برای چند روز شارژ دارد؟

این دقیقا به هزینه کلیک های شما و ماکزیمم بودجه روزانه ای که برای کسب و کار خود در نظر گرفته اید بستگی دارد. در واقع بسته به مجموع هزینه کلیک های شما، بودجه تبلیغ گوگل تان تمام می شود.

آیا پس از اتمام پلن فعلی تبلیغات در گوگل، می توانم پلن دیگری را انتخاب کنم؟

پاسخ شما مثبت است. شما حتی قبل از اتمام پلن فعلی تبلیغات تان می توانید پلن دیگری با مشخصات دیگر انتخاب کنید.

آیا تبلیغات در گوگل روی سئوی سایت من تاثیر مثبت دارد؟

به طور مستقیم خیر، اما شما می توانید از خیل عظیم بازدیدکنندگانی که از طریق تبلیغات در گوگل وارد سایت شما می آیند استفاده کنید، بدین صورت که اگر سایت شما مطالب مفید و جذاب برای این افراد داشته باشد و آنها زمان زیادی را در سایت شما بگذرانند، و یا به صفحات دیگر سایت هدایت شوند، برای سایت شما امتیاز مثبت محسوب می شود، در حالیکه اگر همین اتفاق بصورت معکوس بیفتد، و کاربرانی که وارد سایت شما می شوند، سریعا از آن خارج شوند می تواند برای سایت شما امتیاز منفی محسوب شود. بنابراین حتما در استفاده از تبلیغات گوگل، به کلمات کلیدی بپردازید که مرتبط با فضا و زمینه تخصصی وب سایت شما باشد.

 

نظرات

ارسال پاسخ