تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا برای سایت زمانی رضایتبخش است که هم برای گوگل و هم برای بازدیدکنندگان سایت شما خوشایند باشد، در ایده بانک تولید محتوای موثر را یاد بگیرید یا به ما بسپارید. در این آموزش صفر تا صد بازاریابی محتوا برای سایت را یاد بگیرید :

آیا تولید محتوای وب سایت کار پیچیده ای است ؟

محتوای موثر برای وب سایت شما محتوایی است که باعث لذت و خوشحالی بازدیدکنندگان سایت شما شود، رئیس و صاحب وب سایت را خوشحال کند (مثلا موجب فروش شود)، و از نظر گوگل تقلبی نباشد. برای این منظور باید کارتان را با تعیین و استفاده از کلمات کلیدی استراتژیک شروع کنید. به همین دلیل است که شما گاهی با وب سایت هایی مواجه می شوید که شاید جنگلی از محتواهای مفید دارند، که شاید در نگاه اول از نظر پنهان باشند، در حالیکه کار این محتواها آوردن مشتری و بازدیدکنندگان مورد نظر به سایت است.

اما بیایید این موضوع را درست و اصولی یاد بگیریم.

وب سایت شما بایستی برای مشتریان هدف طراحی شده باشد. و اگر شما این کار را بدرستی انجام دهید، آنگاه گوگل هم با آوردن ترافیک سودمند و مرتبط، به شما جایزه ی تولید محتوای مناسب تان را خواهد داد. در واقع گوگل با هر آپدیتی که برای الگوریتمش انجام می دهد، بهبودی اساسی انجام می دهد تا جستجوگران به بهترین نتیجه ممکن برسند. اما برای محتوانویسان حرفه ای گوگل زیاد جای نگرانی ندارد، به جای آن روی مخاطبان هدف خود تمرکز می کنند.

بنابراین، چگونه محتوایی ایجاد کنیم که هم گوگل و هم بازدیدکنندگان دوست داشته باشند؟

برای تولید چنین محتوایی آموزشهای تولید محتوای ایده بانک را با دقت بخوانید یا درصورت نیاز سفارش تولید محتوا خود را به ایده بانک بسپارید.

جهت تولید محتوای با کیفیت در ابتدا به شش سرفصل زیر دقت کنید و در رابطه با وب سایت خودتان به آنها فکر کنید :

1.تولید محتوا متناسب با شخصیت خریداران باشد

و اما منظور از شخصیت خریدار چیست؟ اصولا خریداران یک گروه متمایز از مشتریان بالقوه هستند، در واقع شخص و شخصیتی است که شما می خواهید از طریق بازاریابی خود به آنها دست یابید.

زمانیکه شروع به تولید محتوا برای سایت خود می کنید، ممکن است یک یا چند گروه شخصیتی را مورد نظر قرار دهید، اما زمانیکه وب سایت خود را طراحی می کنید، بایستی کارجویان احتمالی و حتی مطبوعات را هم در نظر بگیرید. در نهایت مطمئن شوید که وب سایت خود را برای چه کسانی ایجاد و طراحی کرده اید و تا زمانیکه مطمئن نشده اید مخاطبان شما چه کسانی هستند یا به چه چیزی اهمیت می دهند، نمی توانید محتوای مناسبی تولید کنید.

تولید محتوا زمانیکه درست و هدفمند انجام شود، می تواتند باعث افزایش تمایلات مشتریان و حتی افزایش نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار شود. زمانیکه مشتریان و گوگل به محتوا و وب سایت شما اعتماد کنند، نرخ کلیک، زمانیکه روی سایت شما صرف می کنند و همینطور نرخ تبدیل و ترافیک سایت شما افزایش می یابد.

2.با خواندن محتوا خریداران برای خرید از شما ترغیب شوند

اصلا چرا باید خریداران از شما بخرند؟ چرا باید شما را انتخاب کنند؟ در واقع شما باید به هر مشتری بالقوه دلیلی بدهید که چرا باید از شما خرید کند. بنابراین بهتر است خود را جای آنها بگذارید و به نقطه نظرهای آنها فکر کنید.شخصیت بالقوه خریداران احتمالی لزوما علاقمند به محصول شما نیست، بلکه آنها به دنبال چیزی هستند که مشکلشان را حل کند، شما باید به آنها نشان دهید که :

چگونه مشکلات شان را حل می کنید؟

چه سودی برای آنها خواهید داشت؟

چگونه در زمان و هزینه شان صرفه جویی می کنید؟

یا اینکه چگونه به آنها کمک می کنید تا سودمندتر ، سلامت تر یا شادتر و حتی پولدارتر شوند؟

بنابراین فراموش نکنید که هنگام تولید محتوا به کلیه این عناصر فکر کنید و برای ایجاد محتوای اثربخش از آنها بهره ببرید.

3.محتوا باید تردیدهای خرید مشتری را برطرف کند

برای به حداکثر رساندن فروش باید بر تمامی احتمالات احتمالی یا به عبارتی تردید های مشتریان غلبه کنید. برای مثال آیا تردید مشتریان در مورد ارزان یا گران بودن خدمات شماست؟ آیا محصول شما خیلی پیچیده و یا خیلی تخصصی است؟ آیا مشتریان در مورد اینکه محصول شما برای آن وضعیت خاص آنها مناسب باشد یا نه نگرانند؟ آیا ممکن است مشتریان شما به این فکر کنند که سود محصول شما برای آنها کمتر از پولی است که باید بپردازند؟

برای این موضوع بهتر است صفحه ای مانند سوالات متداول داشته باشید و در آن به سوالات متداول و تردیدهای مشتریان پاسخ دهید و در چنین مواقعی مشتریان مردد را به چنین صفحه ای هدایت کنید.

اطمینان حاصل کنید که شما تمامی سوالات متداول مشتریان جهت بهینه کردن نرخ تبدیل مشتریان و افزایش آن را پوشش داده اید.

برای همین است که به شما توصیه جدی می کنیم که از ابزار رایگان گوگل آنالیتیکس برای بررسی بهتر محتواها و همینطور اثربخشی تولید محتوایتان استفاده کنید و ببینید کدام صفحه صفحات خروجند و مهم ترین صفحات ورود سایت تان چه صفحاتی می باشند، سعی کنید این پاسخ های قانع کننده یا لینک به آنها را در مهم ترین صفحات ورود یا خروج خود قرار دهید.

4.محتوا بایستی به سوالات مشتریان پاسخ دهد

تابحال به این سوال فکر کرده اید که مردم هنگام فکر یا تصور محصول یا خدمات شما، چه سوالاتی به ذهنشان می آید؟ باید بدانید برعکس اینکه در فرآیند فروش سوالی وجود ندارد و همه به این فکر می کنیم که اجناس بایستی به فروش برسند، در فرآیند خرید همیشه خریداران سوالات زیادی دارند که آنها را در فرآیند خرید هداسیت می کند. بنابراین گام یک باید همه این سوالات را بدانید و به روش های مختلف به آنها پاسخ دهید. جالب تر این است که تامین کنندگان یا فروشندگانی که به همه سوالات احتمالی مشتریان پاسخ می دهند، به افراد قابل اعتماد و معتبر در زمینه کاری خود تبدیل می شوند.

سعی کنید موضع و زمینه فکری خود را از فروش کالاها تغییر داده و موضوعی برای پیشنهاد کالاها یا خدمات مفید و کمک کننده برای مشتریان تغییر دهید. یکی از دلایلی که امروزه در بسیاری از سایت ها پکیج های مشاوره رایگان میبینید دقیقا به همین دلیل است.

سعی کنید از این به بعد به چیزی بیش از فروش مستقیم فکر کنید، چرا که تقریبا تاریخ انقضاء فروش مستقیم گذشته است، برای این کار باید بتوانید به سوالاتی از این قبیل از جانب مشتری پاسخ دهید ....

چگونه ...؟

چه چیزی ...؟

کجا ...؟

چه زمان ...؟

چرا ...؟

چه کسی ...؟

آیا می توانم ...؟

آیا ...؟

فراموش نکنید، زمانی که می خواهید وب سایت بسازید و به دنبال چارچوب و مطالبی که باید در مورد آن ها بنویسید فکر می کنید، حتما از این قالبها استفاده کنید، اما مهم تر اینکه نباید به کلیه این سوالات یکجا پاسخ دهید، برای مثال به چندتا از مهم ترین آنها در صفحه اصلی پاسخ دهید و به باقی سوالها در صفحات دیگر پاسخ دهید و به آنها لینک دهید.

قبلا هم به شما گفتیم که مراجعه به سایت های بزرگ و معروف و بررسی آنها به شما ایده های خوبی جهت سئو وب سایت تان می دهد، در مورد این موضوع یک مثال کاربردی می زنیم. اگر وب سایت mailchimp که امروزه در زمینه ایمیل مارکتینگ بسیار محبوب است را بررسی کنید، خواهید دید که از بخش آموزش آنلاین خود جهت پاسخگویی به مهم ترین سوالات افراد در زمینه کار خود استفاده کرده است. برای مثال صفحاتی مانند "چگونه پاسخ خودکار ایجاد کنم؟" ، "بهترین زمان برای ارسال ایمیل" و سوالاتی از این قبیل در موتورهای جستجو دارای بهترین رنک ها هستند.

همانطور که می دانید خریداران و مشتریان سوالات خود را در گوگل جستجو می کنند و این یک راه کسب ترافیک مرتبط برای وب سایت ها می باشد، ترافیکی که شامل مشتریان بالقوه است.

5.محتوا بایستی بر اساس کلمات کلیدی باشد که مخاطبین جستجو می کنند

مشتریان شما با چه کلمات کلیدی جستجو می کنند؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید.

به این فکر کنید که مشتریان بالقوه شما قبل از خرید چه می کنند و چه انتخاب هایی دارند؟ و و شما چگونه می توانید آنها را در انتخاب صحیح کمک کنید؟

برای مثال آیا آنها هنگام انتخاب بین مدل ها، برندها، خصوصیات محصول یا دسته بندی ها جستجو می کنند و آنها را بررسی می کنند؟ برای مثال زمانیکه در رابطه با گوشی ها جهت خرید گوشی جدید تحقیق می کنید، اگر به عنوان های جستجو شده در گوگل توجه کنید عباراتی شبیه "مقایسه آیفون و اندروید" ، "مقایسه آیفون سفید و مشکی" ، "مقایسه گلکسی s3 و 5" و "مقایسه آیفون 16 و 32 گیگ" را خواهید دید. در اینصورت گوگل بصورت اتوماتیک صفحه هایی با بیشترین جستجو و فراوانی را پیشنهاد می دهد و این می تواند یک راه عالی جهت دیده شدن و بهره بردن از محتوا باشد.

6.محتوا بایستی خوانندگان را به تعامل و صحبت وادارد.

فروش شما زمانی ترغیب کننده تر بنظر می رسد که شما اجازه دهید دیگران برایتان عمل فروش را انجام دهند، اما چگونه؟

برای مثال راه انداختن مطالعات موردی که نشان دهنده ارزش شما باشد، جمع آوری توصیفاتی که در مورد محصول یا برند شما هست و راهکارهایی از این قبیل .... . اما دقت کنید که در مطالعات موردی و توصیفات خود بیش از اندازه چرب زبانی و اغراق نکنید.، چرا که چنین نتایجی (نتایج بیش از حد مثبت) قابل اعتماد نیستند.

بعبارتی پیشنهاد می کنیم کلیه این موارد را در قالب یک داستان کوچک بیاورید، در این داستان حتی به شک و تردیدهای مشتری قبل از خرید هم اشاره کنید و توضیح دهید چگونه این شک و تردید ها برطرف شد و مشتری شما در حال حاضر راضی است. دقت کنید این روش داستان سازی را به وفور در زمینه محصولات لاغری و زیبایی میبینید. به این فکر کنید از این متود چگونه برای کسب و کار شما می توان استفاده کرد؟

چگونه برای وب سایت ترافیک ایجاد کنیم و کسب و کار خود را ارتقا دهیم

تبلیغات مستقیم خود را متوقف کنید، در عوض به مشتریان بالقوه کمک کنید تا بتوانند تصمیمات خرید درستی بگیرند.

به سوالاتی پاسخ دهید که آنها در زمینه صنعت و محصولات شما دارند.

راهنمای "بهترین خریداران" در صنعت خود ایجاد کنید.

بخش جامع "سوالات متداول" یا "پرسش و پاسخ"  ایجاد کنید.

افزایش ترافیک وب سایت نیاز به کار سخت، انرژی و پشتکار دارد، برای این منظور میانبری وجود ندارد، اما اگر تلاش کنید و تخصص خود را به اشتراک بگذارید، نتایج و پاداش خوبی خواهید گرفت.

بر مشتریان و مخاطبین هدف خود تمرکز کنید،به یک مرجه و فرد معتبر در زمینه کاری خود تبدیل شوید، و به این صورت کسب و کار شما ارتقاء پیدا خواهد کرد.

ایده بانک نه تنها یک مرجع غنی برای آموزش تولید محتوا می باشد، بلکه با داشتن کارشناسان تخصصی در این زمینه به ارائه انواع  خدمات تولید محتوا نیز می پذیرد.

جهت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در این زمینه، از طریق فرم مشاوره زیر اقدام کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره تولید محتوا

منبع : تولید محتوا برای سایت – وب سایت crazyegg

نظرات

محمد دوست 1397/2/13 22:27
با سلام و عرض ارادت برای تولید محتوا در صنعت پلاستیک آشپزخانه با مشکل مواجهم . چطور میتونید راهنمایی کنید ؟

ارسال پاسخ