سئو كلاه سفيد در برابر سئو كلاه سياه

سئو كلاه سفيد در برابر سئو كلاه سياه

به زبان ساده كلاه سفيد شامل روشهاي اخلاقي و صحيحي و منطبق با خطوط راهنماي موتورهاي جستجو است كه منجر به افزايش رده بندي سايت در موتورهاي جستجو مانند Google، Yahoo و Bing‌ مي شود. از طرف ديگر كلاه سياه شامل روشهاي مشكوك و كلاهبردارانه است كه ممكن است رده بندي شما را بهبود ببخشد و هيچ تضميني در آن نيست.

كلاه سفيد SEO

شركتها با روشهاي صادقانه و اصولي طبق راهنماي ارائه شده توسط گوگل يا ساير موتورهاي جستجو اقدام به بهينه سازي سايت نمايند. اين روشها عبارتند از:

- نوشتن مقالاتي كه خوانندگان واقعي بدنبال خواندن آن هستند. براي مثال "10 راهكار براي جوان ماندن"، "طرز زندگي افراد موفق" و ... مطالبي هستند كه مردم از خواندن آنها لذت مي برند.

- افزودن سايتتان به موتورهاي جستجوي محلي - براي مثال موتورهاي جستجوي فارسي.

- ايجاد يك صفحه گوگل پلاس يا كسب و كار گوگل براي شركت يا وب سايت.

- پيدا كردن سايتهايي كه در رابطه با صنعت و كار شما هستند يا رابطه اي مانند جغرافيايي و ... با موضوع كار شما دارند و قرار دادن لينك سايتتان در آنها. براي مثال افزودن لينك در يك سايت آموزش حيوانات خانگي در رابطه با سازمان هاي حمايت و نجات حيوانات مي تواند سودمند باشد.

- شركت SEO بايد با كلاينت خود روراست باشد و كاري كه انجام داده يا خواهد داد را صريحا بنا به درخواست توضيح دهد، لينكهايي كه در سايتهاي ديگر گذاشته شده است را ارائه دهد و جاي هيچ مخفي كاري باقي نگذارد.

كلاه سياه SEO

از طرف ديگر شركت هايي كه با روشهاي غير صادقانه و غيرمعمول تلاش مي كنند رده بندي را بهبود دهند:

- نوشتن مطالب سرشار از كليد واژه هايي كه بيشتر به كام موتورهاي جستجو شيرين است تا كاربران واقعي. خواندن اين مطالب دشوار است. براي مثال " سايت بازاريابي در زمينه SEO و بازاريابي ايميلي تبليغات متخصص تبليغات در رابطه با بهينه سازي موتورهاي جستجو." نمونه اي از اين جملات است.

- تبليغ كسب و كار و سايتتان در زبان ها و كشورهاي ديگر و تجارت هاي نامربوط كه بازار هدف شما نيستند. آيا دوست داريد لينكي از سايت شما در سايت بهترين رستورانهاي ايتاليا گذاشته شود؟

- بدست آوردن ترافيك بالاي شبكه هاي اجتماعي و دنبال كنندگان متعدد با استفاده از اكانت هايي كه قلابي بوده و وابسته به اشخاص حقيقي نيستند.

- افزودن لينك شما در هر جا با هر موضوعي.

- وقتي كه درخواست شود گزارشي از وضعيت موجود و موارد انجام شده ارائه شود، جواب هاي مبهم و غير قابل اندازه گيري ارائه مي شود. چه احساسي پيدا مي كنيد وقتي شركت SEO به شما بگويد " ما سايتهاي تجاري بسياري شريكيم كه قرار است آدرس لينك شما را درون سايت خود قرار دهند" بدون اينكه نام آن سايتها را بيان كنند؟

چرا كلاه سياه بد است؟

يك شركتي كه رده شماره 1 را در طي يك ماه به شما قول ميدهد بيشتر از روشهاي كلاه سياه استفاده مي كند. ممكن است در ديد شما جذاب باشد ولي بدانيد مطمئنا به اعتبار سايت و كسب و كار شما لطمه وارد مي كند. بزرگترين معضل در رابطه با تكنيكهاي كلاه سياه اين است كه موتورهاي جستجو مانند گوگل به اندازه كافي هوشمند و قدرتمند هستند كه تفاوتها را متوجه شوند. اگر گوگل پي ببرد شما از روشهاي كلاهبردارانه و نادرست در پي افزايش رده بندي سايت خود هستيد، ممكن است شما را جريمه كرده و نتيجه كاملا برعكس داشته باشد و تمام هزينه هايي كه در اين زمنيه صرف كرديد هدر برود. آنها مي توانند سايت شما را كاملا از نتايج جستجوهاي خود حذف كنند و حتي به شما هشدار هم ندهند. البته روشها و راههايي هم هست كه جريمه هاي گوگل را حذف كرد ولي ممكن است ماه ها طول بكشد تا مجددا به رده بندي كه قبلا بوديد برگرديد.


کلیدواژه ها: سئو SEO
بازدید: 859

نظرات

ارسال پاسخ