چگونه با موتورهای جستجو دوست شویم؟

چگونه با موتورهای جستجو دوست شویم؟
وقتی به موضوع فکر کنیم در خواهیم یافت بین بازاریابان و موتورهای جستجو همواره روابط دوستی و نفرت وجود دارد.
همواره کسب و کارها راهبردهای جستجو را برای بهبود نتایجشان در موتورهای جستجو تغییر میدهند.
همواره روشها و الگوریتم های موتورهای جستجو برای نمایش بهترین نتایج به کاربرانشان در حال تغییرند. بنابراین کسب و کارها و متخصصین وب باید دانش بروزی داشته و خود را با این شرایط انطباق دهند تا متضرر یا جریمه نشوند. 
علاوه بر مقالاتی که قبلا نوشته ام مروری بر مهمترین نکات در این زمینه خالی از لطف نیست.

بهینه سازی کلیدواژه ها

بحث کلیدواژه بسیار در محافل مربوط به سئو صحبت و بحث میشود. از آنجا که این مطلب از مهمترین نکات سئو است پرداختن به آن اولویت بالایی دارد. کلیدواژه های انتخابی برای محتوا نباید فقط یک حدس خوب باشند، بلکه باید به دقت روی آنها کار شده باشد و همه جنبه ها را در بر گرفته و بیانگر چیزی باشند که مخاطب ممکن است در آن زمینه جستجو کند.

ساختار URL

موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو ممکن است اگر سایت ساختار آدرس دهی مناسب داشته باشد و crawl کردن سایت آسان باشد به آن رتبه بهتری بدهند. از طرفی یک سایت با ساختار ضعیف دارای رتبه پایینتری نسبت به موارد مشابه دارد.
با دنبال کردن متون راهنما برای بهینه سازی ساختار آدرس دهی می توانید تاثیر زیادی بر بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو داشته باشید.

بهینه سازی صفحات

علاوه بر کلیدواژه ها و ساختار آدرس دهی شما میتوانید با بهینه کردن صفحات رتبه بهتری کسب کنید. برای مثال در رابطه با یک کلیدواژه صفحات متعددی داشته باشید (البته مطالب صفحات مرتبط با کلیدواژه باشد). از طرف دیگر زیاده روی در استفاده از کلیدواژه (یا Keyword Stuffing) نتیجه عکس دارد و باید از آن بپرهیزید.

لینک دهی داخلی

بیایید سایت خود را تبدیل به یک وب از لینکهای داخلی کنیم. باور کنید تاثیر بسیار زیادی در رده بندی سایت خواهد داشت. 
برای مثال قسمت مطالب مرتبط سایت را ایجاد کنید و خوانندگان خود را به دام دنیایی از مطالب سایت بیاندازید. مطمئن باشید با این کار موتورهای جستجو نیز به دام خواهند افتاد. 
لینکدهی داخلی به موتورهای جستجو نشان میدهد سایتتان بدردبخور بوده و دارای تعداد بسیاری صفحه در رابطه با موضوع جاری است.

تصاویر

تصاویر و وجود آنها مانند یک شمشیر دو لبه هستند که اگر به درستی استفاده شوند منجر به بهبود سئو و در غیر این صورت منجر به ویران کردن رده بندی شما می شوند. تصاویر علاوه بر ارتقا ظاهر سایت ممکن است سرعت آن را کاهش دهند. از این رو باید سایز آنها را کم کرد یا برای صفحات نمایش مختلف نسخه های مختلفی از آنها را ایجاد نمود.
از آنجا که موتورهای جستجو از روی عکس نمیتوانند به موضوع آن پی ببرند، شما باید حتمی تگ ALT تصاویر را با کلیدواژه های مربوطه که با خط تیره از هم جدا شده اند مقدار دهی کنید. همین تکنیک را نیز برای نام تصویر استفاده کرده و از انتخاب نام هایی مانند file1.jpg و ... به شدت خودداری نمایید.

 
بازدید: 1344

نظرات

مجتبی 1394/7/17 15:34
سلام، در زمینه انتخاب keyword برای یک سایت در زمینه فروشگاه اینترنتی ( در زمینه محصولات فرهنگی) لطفا راهنمایی کنید.

ارسال پاسخ