لینک طبیعی چیست و نحوه بدست آوردن آن

لینک طبیعی چیست و نحوه بدست آوردن آن

لینک طبیعی چیست و چگونه می توان آنرا بدست آورد؟ و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟ آیا یک داستان دیگری است یا واقعا میتوان به آن دست پیدا کرد؟

به عنوان یک نمونه تحقیق به سوالات در این زمینه پاسخ داده ام. در همین راستا مثالهایی برای روشنتر شدن موضوع ارائه شده است.

ساخت لینکهای طبیعی چگونه است؟

لینک طبیعی لینکی است که از سایتهای دیگر به سایت شما زده شده باشد. همانطور که نام آن مشخص میکند، این لینکها باید بدون دخالت شما و بنا به نظر سایت لینک دهنده زده شود.

از طرف دیگر لینک های طبیعی زمانی زده می شود که مدیر سایت یا بلاگ دیگر  محتوای سایت شما را پسندیده و آنرا در سایت خود اضافه کند زیرا فکر می کند برای خوانندگانش مفید است یا ارزشی را برای سایتش بهمراه دارد.

آیا لینکهای طبیعی مفیدند

کلیه متخصصین سئو بر این باورند که لینک طبیعی ایمنترین، مطمئنترین و سریعترین راه برای ترویج و تبلیغ سایت و بهبود رده بندی آن در موتورهای جستجو است.

با داشتن لینک طبیعی مطمئن باشید که محتوای خوب و ایمنی دارید که با تغییر الگوریتمهای جستجوی گوگل تغیری نخواهد کرد.

آیا بدست آوردن لینک طبیعی افسانه است؟

وقتی که در ابتدا نوشتن سایت یا بلاگی را شروع کنید شاید بدست آوردن لینکهای طبیعی و مجاب کردن دیگران برای ارجاع به سایت شما یک رویا باشد. و به این فکر کنید که باید به روش هایی آنها را خودتان تولید کنید.

مشکلی که در تولید (جعلی) این لینکها وجود دارد این است که نه تنها به ارزش و محبوبیت سایت شما چیزی اضافه نمیشود بلکه گوگل در صورت متوجه شدن این موضوع شما را جریمه کرده و برای جبران آن باید خیلی بیشتر تلاش کنید.

بنابراین تنها راه بدست آوردن لینکهای طبیعی دوری از روشهای اشتباه و بکارگیری روشهای کلاه سفید سئو میباشد.

لینک طبیعی چه سودی برای ما خواهد داشت؟

1- ترافیک: ممکن است در سایت دیگر کسی لینک شما را کلیک کرده و به سایت شما منتقل شود.

2- شناخت: درصورت داشتن لینک در سایتهای معتبر، اعتبار شما نیز افزایش خواهد یافت.

3- لینکهای طبیعی بیشتر: وقتی سایتهای بزرگ به شما لینک بزنند، دیگران نیز به شما لینک خواهند زد.

4- تشویق: وقتی سایتها به شما لینک زدند شما به کار خود اعتقاد پیدا کرده و تلاش بیشتری خواهید کرد.

5- اشتراک بیشتر در شبکه های اجتماعی

6- رده بندی بهتر و بالاتر

چگونه لینک طبیعی بدست بیاورم؟

مسلما مهمترین سوال این مقاله همین است. مزایای این لینکها خیلی زیاد است ولی چگونه می توانم آنها را بدست بیاورم؟ 3 روش در اینجا استفاده می شود:

1- نوشتن/انتشار/ایجاد محتوای خوب

اگر محتوا بقدر نیاز خوب نباشد، هیچکس به آن لینک نمی زند. اگر در ابتدای راه هستید و کسی محتوای شما را نمی خواند، ناراحت نباشید. به گونه ای مقاله بنویسید که انگار هزاران نفر آنها را می خوانند و همواره تلاش در بهبود آنها نمایید. فقط به حال نگاه نکنید و آینده نگر باشید، اگر سایتتان گرفت باید محتوایتان نیز بقدر کافی خوب باشد تا بتوانید بازدیدکنندگانتان را حفظ کنید.

2- شبکه های اجتماعی

اگرچه شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر رتبه سایت نداند، ولی در ایجاد لینکهای طبیعی بسیار موثر هستند. در شبکه های اجتماعی محتوای خود را در مقابل افرادی قرار میدهید که احتمال لینک زدن به آنرا خواهند داشت. ( برای مثال بلاگرها، بازاریابهای دیجیتال و ...)

3- ثبات

تولید محتوای خوب مرتب و با ثبات و همچنین برقراری ارتباط با بلاگرهای دیگر می تواند شروع مناسبی باشد. زمانبندی ارسال مقالات نیز مهم است، ارسال هفتگی 2-3 مقاله منجر به بالاتر بودن احتمال مشاهده شدن مقالات شما توسط دیگران خواهد شد تا ماهی یک مقاله.

 

آیا پست گذاری میهمان لینک طبیعی است؟

اگر در سایتهای دیگر فعالیت می کنید به این دلیل که فرصتی برای ثبت لینک سایت خود را در آنها داشته باشید، به این لینکها طبیعی گفته نمی شود ( چه رایگان باشد و چه در قسمت توضیحات نویسنده لینک زده باشید). نمیگویم این کار بد است، ولی نمی توان به این لینک ها طبیعی گفت.

نتیجه گیری

از وقتی که موسین گوگل الگوریتم رده بندی صفحات را ایجاد کردند لینکهای طبیعی نقش مهمی را داشتند. بیش از 20 سال میگذرد و این لینکها همچنان بسیار مهم هستند.

هزاران هزار متخصص وب اکنون با ایجاد لینکهای جعلی و نمایاندن آنها به گوگل به عنوان لینک طبیعی سعی در به اشتباه انداختن این موتور جستجو دارند. ولی گوگل نیز همواره با بروزرسانی الگوریتم های خود سعی در شناسایی آنها و جریمه کردنشان دارد.

علاوه بر رده بندی سایت، مزایای لینکهای طبیعی شامل ترافیک و اعتبار بیشتر نیز می شوند.

بهترین راه برای تبدیل شدن به آهنربای لینک تولید محتوای خوب است، استفاده از شبکه های اجتماعی ، ارائه محتوا به خریداران و دوستداران و پشتکار و برنامه زمانبندی معین است.


کلیدواژه ها: SEO سئو
بازدید: 881

نظرات

ارسال پاسخ