آموزش بازاریابی محتوا با بودجه کم

آموزش بازاریابی محتوا با بودجه کم

آیا بدون داشتن بودجه هنگفت یا تیم بزرگ می توان در بازاریابی محتوا قوی عمل کرد؟ چگونه ؟

معلوم است که می شود....

اگر شما منابع عظیمی برای تخصیص دادن جهت تولید محتواهای عالی و منظم ندارید، نگران نباشید، اخیرا برای شما و امثال شما مقوله ای به اسم تولید محتوای “evergreen” باب شده است، که می تواند شما را در طولانی مدت شما را به همان مقاصد بازاریابی محتوا برساند، که البته ناگفته نماند با استفاده از این روش تولید محتوا شما به زمان کمتری نیاز دارید و در نهایت تولید این محتواها برای شما می تواند منجر به ایجاد یک رفرنس برای صنعت و کسب و کار شما شود.

اگر خاطرتان باشد همیشه در تولید محتوا تمرکز ما در زمینه تولید محتوا مناسب برای مشتریان بالقوه بود، اما زمانیکه نمی توانید زمان، بودجه و انرژی تان را برای تولید چنین محتواهایی صرف کنید، به شما توصیه می کنیم هر آنچه را در مسیر کسب و کار خود با آن برخورد کرده و مطالعه می کنید را منتشر کنید، بدین صورت کم کم و در دراز مدت شما کلی مقاله و مطالعات در زمینه تخصصی کسب و کار خود انجام داده اید و می توانید به یک متخصص در صنعت خود تبدیل شوید و در نهایت مشتری ها نیز شما را به عنوان یک متخصص در آن زمینه بشناسند.

بنابراین توصیه می کنیم حتی از مطالعات و تحقیقات خود هم برای تولید محتوا استفاده کنید.

حتی راه دیگر برای تولید محتوای آسان و کم هزینه این است که مطالعات و تحقیقاتی را که برای مشتریان و انجام پروژه آنها بدست آورده اید را تحت مقالات و محتواها منتشر کنید (البته بگونه ای که مشتری شما شاکی نشود).

این مطالعات ممکن است در ابتدا خیلی کم و حتی خاص بنظر برسند، اما با گذشت زمان و انجام پروژه های زیاد، به عنوان یک کل بسیار غنی و کمک کننده هستند.

و اما یک نکته کلی

هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید .

 

چگونه مدیران و روسا را راضی کنیم که بازاریابی محتوا ارزش تلاش کردن دارد.

شاید همه عبارت "محتوا پادشاه است" را شنیده باشند، اما بیشتر تولید کنندگان محتوا اغلب بر سر نشان دادن ارزش بازاریابی محتوا با روسایشان کشمکش دارند.

بازاریابی-محتوا-بودجه-کم

این موضوع به این خاطر پیش می آید که انواع محتواهایی (پست های وبلاگی، راهنماها، وبینارها و ...) که اغلب مردم آنها را به عنوان بازاریابی محتوا می شناسند، مربوط به مرحله "تحقیق" از قیف بازاریابی می باشند، که شاید خیلی آن را کم اهمیت بشمارند، اما حتما دلایل زیر برای مدیران شما جالب خواهد بود :

این محتوا است که کمک می کند مردم شما را پیدا کنند. حتی این می تواند کار محتوا باشد که مردم به شما کمی علاقمند شوند . اما مرحله دادن اطلاعات از طریق محتوا معمولا آخرین نقطه تماس قبل از یک فروش بزرگ نیست، بلکه لایه های بیشتری از محتوا معمولا باعث می شود فرآیند تبدیل خیلی ظریف تر و حساس تر انجام شود.

و همه اینها به این خاطر است که استفاده از محتوا آخرین تماس با مشتری نیست، بلکه تازه تاثیرات و ارزش های نامحسوس و نسبی محتوا آغاز می شود.

با همه این صحبت ها درخواست از مدیران  و توجیح آنها برای گرفتن منابع و بودجه برای بازاریابی محتوا کار بسیار دشواری است. بنابراین در ادامه چندین راهنمایی می کنیم تا به حرکت و سرعت شما در این راه کمک کند...

آموزش بازاریابی محتوا

اگر تصمیم گیرنده در مورد این که بازاریابی محتوا چیست یا در مورد ارزش (اثربخشی) فروش نرم چیزی نمی داند، بنابراین سعی نکنید وقت و زمانتان را برای متقاعد کردن وی در مورد ارزش بازاریابی محتوا بگذارید، بلکه سعی کنید با صحبت کردن در مورد مزایای بازاریابی محتوا از جمله موارد زیر، چشمش را روی حقایق باز کنید :

  • ایجاد رابطه بلند مدت با مخاطبان
  • ایجاد یک تجربه سازگار
  • راه اندازی یک چرخ لنگر برای تلاش های بازاریابی

مطمئن باشید که در مورد انتظارتان از بازاریابی محتوا خوش بینانه و محکم صحبت می کنید. در این رابطه حتما به موارد زیر اشاره کنید :

  • برندسازی
  • کمک به تلاشهای اجتماعی سازمان تان
  • افزایش مخاطبان

اما در کنار این مزایا این موضوع را به رئیس خود متذکر شوید که در مرحله آگاهی از قیف بازاریابی، واقع بینانه نیست که از مشتریانتان انتظار داشته باشد یکدفعه و با خواندن یک پست وبلاگی به شما اعتماد کنند و از محصولات یا خدمات شما بخرند.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است شما با رئیس یا مدیر خود با آن مواجه شوید که آنها می ترسند که صنعتشان برای بازاریابی محتوا جذاب نباشد. در حالیکه این موضوع اصلا درست نیست.

هر چیزی جالب است اگر در چارچوب خوبی و به مردم درستی نشان داده شود.

و در این مرحله چالش شما اینجاست که زاویه صحیحی را پیدا کنید و از طریق آن به مردم درستی که باید محتوایتان را ببینند بصورت جذابی محتوا ارائه دهید، آنگاه خواهید دید که صنعت شما هم می تواند خسته کننده نباشد.

نشان دادن بازدهی سرمایه برای بازاریابی محتوا

اينكه بخواهيدتنها با نشان دادن  موضوع "رسيدن به صفحه اول گوگل" ارزش زيادي را به مدير، رئيس يا مشتري خود نشان دهيد، زياد قانع كننده نيست، بلكه مساله اي كه شما بايستي به آن بپردازيد "نرخ تبديل" مشتريان است.

البته در ابتدا بگوييم كه اين كار آنچنان راحت نبوده و شايد كمي پيچيده باشد، و در نهايت نيازمند اين است كه به كارفرمايتان بگوييد هر صفحه از وب سايت مي تواند n ريال ارزش و درآمد كسب كند، براي اين منظور شما به ابزارهاي تحليلي خصوصا جهت گرفتن بازخورد از تك تك صفحات خود در وب داريد، كه گوگل آناليتيك مي تواند يكي از اين ابزارها باشد.

با استفاده از اين ابزارها ببينيد كدام صفحات وب سايت تان و يا بعبارتي كدام محتواها، نظر بازديد كننده را بيشتر جلب كرده و وي را به صفحات. يگر خصوصا صفحات خريد شما هدايت كرده است، و براي ساخت محتواهاي ارزشمند تر ايده بگيريد.

از طرفي اين ابزارهاي تحليل كننده محتوا حتي به شما مي گويند بازديد كننده ها از چه كانال هايي آمده اند و چقدر طول مي كشد تا بازديد كنندگان به مشتري تبديل كنند.

براي مثال ممكن است به اين نتيجه برسيد كه بطور متوسط كساني كه بين ٧ تا ٨ مرتبه از سايت بازديد كنند، با احتمال زيادي به مشتري تبديل مي شوند.

نگران نباشيد در مقالات بعدي كه در ادامه آمده اند، روشهاي تحليل محتوا آمده است و در حال حاضر شما فقط كافيست كه بدانيد براي تحليل محتوايتان بايد از اعداد استفاده كنيد.

رقبايتان از اين روش استفاده مي كنند

گاهي افراد اعتقادي به نوع كاري كه شما مي خواهيد انجام دهيد ندارند، اينجاست كه يك يا چند مثال از رقباي كه از آن روش استفاده كرده اند مي تواند بسيار قانع كننده باشد.

اما هميشه به عواقب استفاده از اين روش هم فكر كنيد، چون ممكن است باعث شود رئيستان بخواهد كه "دقيقا مثل آنها عمل كنيد"، و اين كار در بازاريابي محتوا اصلا خوب و موفقيت آميز نخواهد بود.

اما به سراغ سوال اصلي بازگرديم، "آيا بازاريابي محتوا براي كسب و كار من مناسب است؟"

بله، بدون شك بله و مطمئن باشيد كه شما بصورت ناخواسته تابحال اين كار را انجام داده ايد.

اما آيا هر چه معرفي و پر رنگ كردن خدمات شركتمان بيشتر و بوسيله منابع بيشتري باشد، راحت تر به اهدافمان مي رسيم؟

بله، فقط كافيست اين مقاله ها را تا انتها دنبال كنيد تا بتوانيد خودتان يك توليد كننده محتواي بي نظير شويد؟

استراتژي محتوا

شما هم به بحث توليد محتوا يا بازاريابي محتوا علاقمند شده ايد؟ عالي است، به شما تبریک می گوییم، چون مهم ترین تصمیم مدیران موفق عصر حاضر را گرفته اید.

نظرات

ارسال پاسخ