نحوه ايجاد ليستي براي بازاريابي ايميلي

نحوه ايجاد ليستي براي بازاريابي ايميلي
براي بسياري از كسب و كارها داشتن يك خبرنامه هفتگي يا ماهانه از اهميت بالايي در زمينه بازاريابي و استراتژي فروش برخوردار است. ارسال ايميل مستقيما به مشتريان يا استفاده كنندگان شما تاثير بسيار و حتي بيشتر از تبليغات رسانه اي يا روشهاي معمول دارد.
بر اساس يك تحقيق علمي توسط مك كينزي، "بازاريابي بر مبناي ايميل در بدست آوردن مشتري نزديك به 40 برابر بهتر و تاثير گذارتر از تبليغات در فيسبوك، توييتر و رسانه هاي اجتماعي است." دلايل بسياري براي اين موضوع وجود دارد ولي مي توان عنوان كرد با استفاده از بازاريابي ايميلي تضمين شده است كه مشتريان و بازار هدف شما عناوين ايميلهاي ارسالي را ببينند و بسيار محتمل است كه آنها را به خوانند و چه بسا به آنها پاسخ دهند. مشاهده شدن و درگير شدن كليدواژه هايي هستند كه در اين موضوع مطرح ميشوند.
براي شركتي كه به تازگي ميخواهد در زمينه بازارايابي ايميلي وارد شود كاري دشوار در تهيه ليستي از ايميلهاي جديد و معتبر را در پيش دارد. حتي شركتهايي كه ليست بلندي از ايميل دارند مي توانند از اين تكنيكها براي بهبود ليستشان و تمركزشان استفاده نمايند. در ادامه روشهايي براي جمع آوري ايميلهاي مشتريان بالقوه اي معرفي مي گردد كه به كسب و كار شما علاقه دارند.

محتواي عالي

كاملا واضح است كه هر چه خبرنامه شما بهتر باشد احتمال اينكه خوانده شود و با دوستان و همكاران اشتراك گذارده شود بيشتر است. يك خبرنامه خوب شامل جديدترين مطالب، ويديو، تصوير نكات مفيد و مقالاتي است كه جاي ديگر آنها را نتوان يافت. براي مثال حتما سري به اين خبرنامه از شركت رزتا بزنيد.

و اما در سايت 

يك خبرنامه در سايت راه اندازي كنيد و از هر كجا كه بازديد بيشتري دارد به آن لينك دهيد. مثلا در صفحه درباره ما و صفحه اصلي. همچنين فراموش نشود ذكر كنيد چه اخباري بازديدكنندگان دريافت خواهند كرد. يك نمونه با كيفيت از خبرنامه را از اينجا مي توانيد ببينيد.

پيشنهاد بسيار خوب رد نشدني بدهيد

صفحه Landing Page مناسبي طراحي كنيد و پيشنهاد چيزي را به مشتريانتان بدهيد كه نتوانند از آن چشم پوشي كنند.، سپس قبل از اينكه بخواهند آن را كامل ببينند يا دانلود كنند از آنها بخواهيد ايميلشان را وارد كنند. براي مثال مي توانيد از يك كتاب رايگان، نمونه تحقيق، فيلم، سمينار يا نمونه هاي مشابه استفاده كنيد. شما همچنان ميتوانيد يك سرويس 30 روزه رايگان ارائه دهيد اگر خدمات سايتتان نياز به حق عضويت دارد.
ارائه اقلام فيزيكي رايگان پيشنهاد نميشود زيرا ارسال آنها هزينه بر است. براي مثال يك كمپاني CRM اين كتاب را رايگان ارائه داده است.

رقابت و مسابقه

ميتوان مسابقه اي طراحي كرد و طي يك قرعه كشي جايزه اي را مانند iPad و iPhone يا كارت هديه به افرادي كه ايميلشان را وارد ميكنند پرداخت نمود. فراموش نكنيد آن را در شبكه هاي اجتماعي و سايتتان تبليغ كنيد. وب سايتهاي ديگري مانند www.giveawaypromote.com هستند كه مي توان مسابقه را در آنها ترويج داد. البته بياد داشته باشيد افراد شركت كننده در اين مسابقات ممكن است تنها به جوايز شما علاقه داشته باشند نه به كسب و كارتان. اين روش ترافيك سايت و تعداد ايميل ها را به سرعت بالا برده ولي ممكن است به سرعت از ليست ايميلتان لغو عضويت كنند.

وبينار


يك وبينار آنلاين را ترتيب دهيد و در آن فرد متخصصي در رابطه با موضوع جذاب و پرطرفدار (مانند نحوه ايجاد ليستي براي بازاريابي ايميلي) به سوالات جواب دهد. سپس از كاربران بخواهيد تا ايميلشان را جهت شركت در وبينار وارد نمايند.
در اين زمينه وبينارها بسيار عالي هستند زيرا به صورت زنده برگزار شده و نياز است شركت كنندگان به سرعت عمل نمايند و منجر به ساختن ليست ايميل با كيفيت و سريعتر خواهد شد. يك وبينار تنها زماني كه زمان بندي شده و اعلام مي شود برگزار مي شود و تعداد مشخصي شركت كننده خواهد داشت. بنابراين علاقه مندان به آن به سرعت ثبت نام مي كنند و فرصتي كه براي آموزش در زمينه كسب و كارشان وجود دارد را از دست نخواهند داد. فقط توجه كنيد وبينارهاي شما ارزش مبلغي را كه اعلام مي كنيد خواهد داشت.

شبكه هاي اجتماعي

ايده خوبي است كه در رابطه با خبرنامه هاي خود در فيسبوك، توييتر و ديگر شبكه هاي اجتماعي پست قرار دهيد. همواره به لينك عضويت در خبرنامه ارجاع دهيد تا كاربران مشتاق به راحتي بتوانند عضو خبرنامه شوند. همچنين در رابطه با اينكه چه چيزي در خبرنامه ارائه مي شود متني بنويسيد تا خوانندگان مشتاق عضو شوند.

نمايشگاه ها

اگر غرفه اي در نمايشگاه داريد حتما ايميل بازديدكنندگانتان را دريافت كرده و سپس آنها را وارد ليست كنيد. از آنجا كه ارتباط چهره به چهره شكل گرفته اين روش مي تواند بسيار تاثيرگذار باشد.

ثبت نام كاربري

اگر سايتتان قابليتهاي متعددي را ارائه ميدهد كه نياز است كاربر براي استفاده از آنها ثبت نام نمايد (براي مثال نوشتن پاسخ، قرار دادن پست، بارگذاري فايل، دانلود فايل و ...) فرصت بسيار خوبي است كه ايميل آنها را موقع ثبت نام دريافت نماييد. علاوه بر آن حتما امكان انتخاب عدم عضويت در خبرنامه را براي كاربران خود در حين ثبت نام فراهم آوريد.

سرويس YouTube

اگر كسب و كارتان در YouTube ويديو دارد ميتوانيد لينك ثبت نام در خبرنامه را در قسمت توضيحات ويديو بياوريد. علاوه بر آن مي توان داخل ويديو يادداشت (Annotation,Popup) گذاشت و لينك خبرنامه را اضافه نمود. علاوه بر آن درون فيلمي كه پخش مي شود افراد را دعوت به ثبت نام در خبرنامه كنيد.

ادامه دهيد

مهم آن است كه بتوانيد آدرس هاي جديد از مشتريان بالقوه را بدست آوريد. همواره افراد ايميلهايشان را ممكن است تغيير دهند و از خبرنامه ها لغو عضويت كنند، بنابراين وظيفه شما اين است همواره ليست ايميل هاي خود را بروز و رو به افزايش نگه داريد.
 

کلیدواژه ها: بازاریابی ایمیلی
بازدید: 920

نظرات

ارسال پاسخ