چگونه زبان بدن را متوجه شویم؟ قسمت 3

چگونه زبان بدن را متوجه شویم؟ قسمت 3

 

درک زبان بدن می تواند به روابط نزدیکتر منجر شود. در ارتباطات بین فردی، ارتباطات غیر کلامی بیش از 60 در صد در شکل گیری و ایجاد رابطه تاثیر دارند. با توجه به اینکه مردم از طریق زبان بدنشان سیگنالهایی ارسال می کنند و استفاده از زبان بدن نیز افزایش یافته، خواندن و متوجه شدن این سیگنالها مهارت مفیدی محسوب می شود. با کمی توجه بیشتر شما می توانید خواندن زبان بدن را بطور صحیحی یاد بگیرید، و با تمرین کافی می توانید آن را به طبیعت دوم خود تبدیل کنید.  

برای اینکه بتوانید با اصلی ترین حرکات برای خواندن زبان بدن آشنا شوید باید این 5 مرحله را از سر بگذرانید:

  1. متوجه شدن نشانه های عاطفی
  2. متوجه شدن نشانه های ارتباطی
  3. متوجه شدن نشانه های جاذبه
  4. متوجه شدن نشانه های قدرت
  5. فهمیدن زبان بدن

در این قسمت به توضیح مورد دوم (متوجه شدن نشانه های جاذبه) می پردازیم:

متوجه شدن نشانه های جاذبه (کشندگی):

ارزیابی تماس چشمی:

برقراری تماس چشمی یکی از نشانه های جاذبه است، بگونه ای که باعث می شود شخص بطور میانگین بیش از 6-10 مرتبه در دقیقه پلک بزند.

چشمک زدن نیز می تواند یکی از نشانه های جاذبه باشد. با این حال به یاد داشته باشید که این موضوع می تواند بسته به فرهنگها و خصوصا در فرهنگهای خاص متفاوت باشد. برخی فرهنگهای آسیایی نسبت به چشمک زدن اخم کرده و آن را بی ادب به شمار می آورند.

 توجه به حرکتهای خاص صورت:

لبخند زدن یکی از روشن ترین و واضحترین نشانه های جاذبه است. مطمئنا شما می دانید که چگونه می توان یک لبخند اجباری را از یک لبخند واقعی تشخیص داد. شما می توانید یک لبخند مصنوعی را از لبخند واقعی تشخیص دهید چون لبخند واقعی بر چشم نیز تاثیر می گذارد یا بعبارتی به چشم راه دارد.

لبخند واقعی معمولا موجب ایجاد چین و چروک های ریز در اطراف چشم می شود، بطوری که وقتی افراد بطور مصنوعی لبخند ی زنند، این چین و چروکها ایجاد نمی شوند.

 بالا انداختن ابرو نیز یکی دیگر از نشانه های جاذبه است.

 

وضعیت، حرکات و موضع فرد را در نظر بگیرید:

بطور کلی افرادی که بیشتر با یکدیگر احساس نزدیکی می کنند و یا بهم جذب می شوند، سعی می کنند تا فاصله شان را باهم دیگر کم کنند و نزدیک هم باشند. مثلا به این طریق که روبروی یکدیگر بنشینند و به سمت یکدیگر خم شوند، اما حتی از این هم می توان مستقیم تر باشد. مثلا از طریق لمس از جمله نوازش بازوی طرف مقابل می تواند از نشانه های جاذبه باشد.

  • جاذبه همچنین می تواند از طریق قرار دادن پا به سمت شخص یا به سمت شیء مورد علاقه وی صورت بگیرد.

باز بودن کف دستها به سمت طرف مقابل یکی دیگر از نشانه های ابراز علاقه عاشقانه است.

 

 هنگام نشان دادن جاذبه از تفاوتهای جنسیتی آگاه باشید.

مردان و زنان می توانند در نشان دادن جاذبه توسط زبان بدنشان تفاوتهایی داشته باشند.

یکی از نشانه های جاذبه در مردان به احتمال زیاداین است که نیم تنه خود را به سمت شخص مورد علاقه خود متمایل می کنند، در حالیکه در زنان یکی از نشانه های جاذبه این است که نیمه تنه ی خود را دور و متمایل به عقب می برند.

یکی از نشانه های علاقمند بودن یک مرد این است که دست خود را بالای سر و با زاویه 90 درجه ببرد.

در حالیکه زمانیکه یک زن جاذبه اش را نشان می دهد، می تواند هر دو دست باز باشد یا دستها منطقه ای بین باسن و چانه را لمس کنند.

به ادامه مطلب در قسمت بعدی توجه کنید...

 

 

کلیدواژه ها: زبان بدن اصول مذاکره
بازدید: 1104

نظرات

ارسال پاسخ