Google Hangout چيست؟

Google Hangout چيست؟

يكسري ابزار رايگان است كه مي توان بواسطه آن اقدام به برگزاري ويديو كنفرانس، وبينار، و يا حتي جلسات مطبوعاتي نمود. به صورت آنلاين ميزباني شده و با استفاده از تجهيزات وب كم، ميكروفون و ... روي لپتاپ، كامپيوتر، تبلت و گوشي هاي هوشمند قابل اجرا است و شركت كنندگان مي توانند به صورت مجازي حضور داشته باشند.
Hangouts به صورت زنده مي تواند دقيقا مانند يك كنفرانس تلفني يا وبينار باشد. 

شما شركت كنندگان را در يك تاريخ و زمان معين دعوت كرده و آنها مي بايست در زمان مشخص شده به حساب گوگل خود لاگين كرده و در جلسه شركت نمايند. ابزار رايگان تنها به 10 نفر اجازه مي دهد در يك زمان تعامل كنند ولي تعداد نامحدودي بيننده ميتوانند تنها به مشاهده و گوش دادن در طي جلسه بپردازند. افرادي كه در حال مشاهده هستند مي توانند نظرات يا سوالات خود را به صورت آنلاين به گويندگان يا كليه اعضا بعد يا در حين جلسه انتقال دهند.
Hangouts همچنين ميتواند ضبط گردد تا در آينده به نمايش گذارده شود. همچنين اگر كانال Youtube نداريد، حتمي يكي براي شركت و كسب و كار خود ايجاد كنيد و Hangouts خود را به راحتي به آن وصل كرده و كنفرانسهايي كه برگزار شده اند را در كانال Youtube خود به اشتراك گذاريد. از طرف ديگر يك Hangout ضبط شده مي تواند به راحتي در GooglePlus‌ يا صفحه Youtube و حتي در صفحه سايت شركت به اشتراك گذاشته شود.

 

 

 

نحوه ساخت حساب Hangout
1- تصميم بگيريد آيا فورا Hangout ميخواهيد يا براي آينده به آن نياز داريد.
2- مخاطبانتان را انتخاب كنيد. آيا جهت نمايش عموم مي خواهيد يا فقط تعداد خاصي شركت كننده نياز است دعوت شوند؟
3- اگر براي آينده برنامه ميريزيد عكس يا ويديوي خوش آمد گويي آپلود كنيد تا بينندگانتان در جريان قرار بگيرند.
4- براي رخدادهايي كه در آينده قرار است بوقوع بپيوندند مي توانيد از شركت كنندگان راهنمايي گرفته و ظاهر، نوع و محتواي Hangout را بهبود ببخشيد.

 


مثال هايي از Google Hangouts
BakeSpace‌ سايت تبادل دستور آشپزي و آشپزي آنلاين است كه فيلمها و آموزشهاي خود را از طريق سرويس Hangout گوگل ارائه مي كند.
يك مركز درماني از طريق سرويس Hangout اقدام به آموزش بيماران جهت مراقبت هاي بعد از عمل نموده است.

 


کلیدواژه ها: SEO Google Hangout سئو
بازدید: 8797

نظرات

ارسال پاسخ