Bounce Rate چیست؟

Bounce Rate چیست؟

این عبارت به چه معنی است؟ "Bounce Rate" همواره در گزارشات تحلیلی سایتم آنرا می بینم. این سوالی است که تیم بازاریابی اینترنتی ما از کاربران متعدد شنیده است.
Bounce Rate زمانی اتفاق می افتد که یک کاربر صفحه ای از سایت ما را دیده و سپس بدون اینکه صفحه دیگری را باز کند سریعا سایت را ترک نماید. زمانی اتفاق می افتد که از طریق لینکی وارد سایت شما شده اند و سپس متوجه شده اند محتوایی که به دنبال آن هستند در سایت شما موجود نیست.

 


میانگین Bounce Rate
میانگین Bounce rate در اینترنت عموما 40 تا 55 درصد است. زمانی که این میانگین برای سایت به بیش از 55% برسد شما باید محتوای سایتتان را بازبینی کرده و بهبود ببخشید.


چگونه می توان Bounce Rate را بهبود بخشید

 قبل از بهبود بخشیدن Bounce Rate بهتر است ابتدا از خود در رابطه با اهدافتان سوال بپرسید. در برخی مواقع Bounce Rate بالا مشکلی ندارد، برای مثال زمانی که شما بازدیدکنندگان خود را به یک صفحه Landing Page و یا صفحه ثبت نام منتقل می کنید.

برای بهبود آن شما باید خود را در جایگاه بازدیدکنندگان بگذارید و از خود بپرسید چرا از سایت خارج می شوید؟ و چه گزینه هایی منجر می شود مدت طولانی در سایت بگردید؟ اگر متن معرفی سایت خود را اشتباه نوشته اید شروع به اصلاح آن نمایید و اجازه دهید مخاطبان شما را پیدا کنند.


مطمئن باشید همواره جهت موفقیت باید تا می توانید تست و آزمون انجام دهید و به نتیجه دلخواه برسید.کلیدواژه ها: نرخ خروج Bounce Rate SEO سئو
بازدید: 1224

نظرات

ارسال پاسخ