5 راه فروش محصول جدید

5 راه فروش محصول جدید

مطالعات مدرسه مدیریت هاروارد نشان می دهد که خانواده های آمریکایی، به طور متوسط، 150 محصول را بطور مکرر می خرند، که این محصولات 85 درصد نیازهای خانوار آنها راتشکیل می دهد. در این راستا تحقیقاتی انجام شده که چگونه می توان مردم را جذب کسب و کارری جدید نمود و آنها را به مشتریان وفادار آن تبدیل نمود؟

این شرایط مشابه برای ایران نیز وجود دارد. مردم بیشتر خریدهای مکررشان جهت ارضاء نیازهای اساسی خانوار است و چگونگی جذب آنها به محصولات جدید یا برندی جدید چالشی مهم است، بنابراین تحقیقاتی که در این زمینه در آمریکا شده است، می تواند به این شرایط مشابه در ایران کمک کند.

این راهکارها کمک می کند تا مشتریان بر تردید درونی شان غلبه کنند و موارد و محصولات جدید شما بتوانند راهی برای صحبت با مشتریان پیدا کنند.

در اینجا 5 راهی که کمک می کند تا محصولاتتان در بازار شلوغ امروزی خودشان به فروش بروند، توضیح داده می شود:

 1. مزیتهایتان را انتشار دهید.

  چه چیزی شما را از دیگران در صنعتتان متمایز می سازد؟ از ابتدا با مشتریان شفاف صحبت کنید. ارزش درک شده بر اساس عواملی همچون پرستیژ بیشتر، راحتی بیشتر، اثربخشی بیشتر یا قیمت مناسبتر ساخته می شود. حتی محصولات شوینده، که یکی از نیازهای اصلی مشتریان را بر طرف می کنند نیز از این قانون تبعیت می کنند. برای مثال یک پاک کننده جادویی به اسم Mr.Clean راه حلی برای مشکلی که اسپری های مایع ایجاد می کردند پیدا نمود، این محصول دارای این مزیت است که به رنگ دیوار آسیب نمی زند، درحالیکه محصولات رقبا موجب آسیب به رنگ دیوار می شدند. این موضوع از طریق کمپینهای تبلیغاتی و از طریق تلویزیون و کارایی محصول موقع کار به مردم اطلاع رسانی شد. این موضوع موجب تقویت مثبت مصرف کنندگان برای خرید این برند شد.

 2. مناسب برای روال معمول مشتریتان:

  چقدر تلاش لازم است تا مشتریان، گذاری از محصول فعلی به محصول شما داشته باشند؟ اگر هزینه بیش از مزایای مربوطه است، بیشتر مردم برای خرید محصول جدید تمایلی نشان نخواهند داد.

 3. کار کردن با آن راحت باشد.

  زمانی که یک محصول جدید می سازید، باعث کارتراشی برای خریداران نشود. محصولتان بگونه ای باشد که چه برای اولین بار و چه برای استفاده در بارهای بعدی، استفاده از آن راحت باشد. برای مثال طراحی شلنگی که پیچ نخورد، یا اسباب بازیهای بچه ها باید بگونه ای باشند که براحتی سرهم یا جمع شوند. یا نحوه ی استفاده از آرامپز بگونه ای باشد که یک مادر مجبور نباشد برای آن بیش از 5 دقیقه وقت بگذارد.

 4. تشخیص مزایا و منافعتان راحت باشد:

  هر چه مدارک بیشتری دال بر مزایای درک شده شما باشند، محصولات شما بیشتر به بازار معرفی خواهند شد. برای مثال استفاده از بسته بندی پلاستیکی شفاف موجب می شود که راحتتر محصول را دید و از برخی کاربردهایش اطمینان حاصل کرد.

 5. اجازه دهید تا مشتریان محصول را امتحان کنند:

چایی کیسه ای برای اولین بار بوجود آمد تا مردم بدون اینکه مجبور به خرید یک قوطی بزرگ چای شوند، ابتدا مزه آن را امتحان کنند: استفاده از روش sample، از جمله روشهایی است که به مشتری اطمینان می دهد که بدون ریسک، محصول را امتحان کرده است. اگر شما استطاعت انجام این کار را ندارید و یا محصولتان شرایط انجام این کار را ندارد، اقدام به ارائه تخفیف با خریدهای انگیزشی مانند (یکی بخر یکی ببر) کنید.

محصولات یا خدمات محلی همیشه از تعاملات واقعی اجتماعی بهره می برند:برای مثال ایجاد یک دور همی رسمی و یا یک بازار در فضای باز در جایی که میهمانان بتوانند با محصول در ارتباط باشند و یا با آن بازی کنند، در خرید محصول تاثیر دارد. و یک روش دیگر تمرکز بر مشتریانی است که سریعتر برای خرید اقدام می کنند. 


کلیدواژه ها: فروش محصول جدید
بازدید: 1522

نظرات

امین نوریان 1394/3/23 09:18
با سلام، آیا ارجاعی به مقاله علمی و یا نتایج بحث شده در مقاله فوق موجود است؟

ارسال پاسخ