17 نکته بازاریابی محتوا اثربخش برای هر بودجه ای

17 نکته بازاریابی محتوا اثربخش برای هر بودجه ای

زمانی که بودجه عظیمی دارید، تولید محتوا کار ساده ای است، اما تولید یک محتوای خوب زمانی که بودجه ای ندارید قسمت سخت ماجراست.

کسب و کارهای کوچک با محدودیت منابع مواجهند و مجموعه ای از چالشهای خاص خودشان را دارند، اما هزاران مثال از موفقیت بازاریابی محتوای همین کسب و کارهای کوچک وجود دارد.

فرض کنید که شما سرپرست بازاریابی یک شرکت هستید و وظیفتان افزایش آگاهی مردم بمنظور فروش بیشتر است و  در این راه بودجه ای نیز ندارید.

بنابراین چگونه بدون بودجه نتایج بازاریابی را هدایت می کنید؟ از نظر من جواب انتشار داستانهایی برای مشتریان و همچنین استفاده از محتواهایی است که وجود دارند و تنها با یک تغییر نحوه استفاده، می توان از آنها استفاده نمود.

"بازاریابی چریکی محتوا استفاده از محتواهایی است که تقریبا برای ایجادشان هیچگونه هزینه ای نشده است، و بطور ساده تر با استفاده از تغییر ماهیت استفاده در بکارگیری از چیزهایی که در سازمانتان همچنان تولید می شود."

 

روشهای محبوب بازاریابی محتوا:

این روشهای بازاریابی که در ذیل آمده است به بازاریابان محتوا کمک می کند تابا هر اندازه کسب و کار و با هر اندازه بودجه بتوانند به بازاریابی محتوا بپردازند:

 1. معروفترین سوالهایی که از طریق ایمیل از شما می پرسند کدامند؟ بدنبال ایمیلهایی بگردید که سوالات خوبی در آنها پرسیده شده و می دانید که این سوالات سوال بسیاری از مشتریان هستند. سپس پستهای با این مضمون در سایت خود بگذارید.
 2. در پستهای سایت SlideShare، پاورپوینتهای خود را ارئه دهید. یا از آن بعنوان جایی برای چکیده پستهای خود استفاده کنید.
 3. پستهای اجرایی SlideShare  و مکتوب فایلهای صوتی تان را در مقالاتان قرار دهید.
 4. هر فیلمی که تابحال در سازمانتان ساخته شده را بمنظور بازاریابی محتوا جمع کنید و حتی در پستهایتان قرار دهید. امروزه ویدئوها بسیار طرفدار دارند و شما نیز می توانید یک کتابخانه از ویدئوها بسازید. در ایران سایت آپارات به خوبی این کار را انجام داده است.
 5. دارایی های کمپینتان را بطور خلاصه در پستهایتان بیاورید. حتی زمانیکه هیچ بودجه ای برای ایجاد محتوا ندارید، با اینکار می توانید محتواهایی که حتی کمک کننده به کمپینتان می باشد را به اشتراک بگذارید.
 6. در مورد موضوعی که پست می گذارید یک پاسخ کوتاه و ساده در ابتدای پست قرار دهید.
 7. لیستی از افراد مهم ایجاد کنید که شما را در زمینه موضوعتان دنبال کنند.
 8. لیستی از منابع محتوا که برای خودتان بسیار جذاب هستند، برای دیگران ایجاد کنید.
 9. در مورد کسب و کاری که در آن رقابت می کنید یا حتی کلمات منفی در زمینه کسب و کارتان مطلب بنویسید. این یک حرکت برجسته است و می توانید در برابر رقبایتان و کلمات کلیدی منفی رتبه کسب کنید.
 10. مردم لیستها و حقایق را دوست دارند. لیستی از حقایق جهت حمایت از کسب و کارتان تهیه کنید. (در مورد کسب و کار ما، می توانیم لیستی از کارهای اشتباهی که شرکتها جهت بهبود SEO شما انجام می دهند و در واقع در طولانی مدت موجب کاهش اعتبار سایت شما می شود را در سایتمان قرار دهیم).
 11. رخدادهای کنونی و تغییرات بزرگ در صنعتتان را با ذکر مرجع معتبر به اطلاع دیگران برسانید.
 12. نمایشهای تلویزیونی محبوبتان را با موضوعتان مربوط سازید.
 13. در مورد ابزاری که برای انجام بهتر کارتان از آنها استفاده می کنید، مطلب بنویسید. مقالات سودمند و کمکی از جمله مشهورترین مقالات در وبسایتهای اجتماعی هستند.
 14. کمی سرگرمی ایجاد کنید و برخی از عکسهای محبوبتان را نیز به اشتراک بگذارید.
 15. یک کتاب الکترونیکی بسازید که در آن تاثیر گذارندگان در حوزه کسب و کار شما یا آینده ای که شما پیش بینی می کنید را به تصویر بکشد.
 16. بدنبال سازمانهایی بگردید که اینفوگرافیک تهیه می کنند، و در مورد اینفو گرافیکها و تحقیقاتشان مطالبی بنویسید و آن اینفوگرافیکها را در سایتتان جا دهید.
 17. مشتریان، افراد تاثیر گذار و تیم فروش مهمترین منابع شما هستند.برای روشن کردن سوالهای مهم مشتریان، از این افراد سوال کنید و پاسخ آنها را در وبسایتتان یا تبلیغاتتان بگذارید.

نظرات

ارسال پاسخ