10 باید برای یک کمپین موفق بازاریابی ویدئویی

10 باید برای یک کمپین موفق بازاریابی ویدئویی

آیا شما برا ی شروع کمپین بازاریابی  ویدئویی خود کنجکاو و علاقمند هستید اما دقیقا نمی دانید که چه چیزی دقیقا نیاز است و چه چیزی نیست؟ در ادامه عناصر اساسی معرفی می شوند که می توانید زمانیکه یک استراتژی بازاریابی موثر ایجاد کردید، آنها را بکار ببرید:

1.گام اساسی برای موفقیت کمپین ویدئویی طرح ریزی اهداف درست قبل از شروع است.

استفاده از این ابزار بازاریابی برای این است که دسترسی به شما خصوصا از طریق رسانه های اجتماعی و به اشتراک گذاری از طریق آنها افزایش یابد و یاگفتگوها در مورد شما افزایش یابد. مساله ای که مهم است "مطمئن شوید اهدافتان قابل اندازه گیری هستند و برای آنها ضرب الاجل تعیین کرده اید".

2.محتوا بسازید:

زمان بندی کنید.

برنامه ریزی کنید.

از ویدئوهایتان برای گفتن داستان و موضوعی که می خواهید به آن بپردازید استفاده کنید و برای خودتان و طبق استراتژی کمپینتان یک زمانبندی تعریف کنید و طبق آن ویدئو تولید کنید.

3.یک طراح محتوا تعریف کنید.

تعریف کنید که چه کسی مسئول ایجاد محتوای ویدئویی تان است.

آیا همه چیز را خودتان طراحی می کنید یا به شرکت  دیگر بصورت out sourse واگذار می کنید؟ آیا یک فرد خاص مسئولیت کل استراتژی محتوای ویدئو را به عهده می گیرد یا برای این کار باید یک تیم ایجاد نمود.

مطمئن باشید که همه افراد در تیم طراحی وظایفشان را می دانند.

4.مشتریانتان را تشویق به گذاشتن کانتنت و محتوا کنید:

مشتریانتان را پشت دوربین قرار دهید. محتواهای تولید شده توسط کاربر در واقع نشان دهنده ی نوعی پاسخگویی است. این کارها نشان دهنده ی علاقه و هیجان مشتری نسبت به برند شماست.

5.حتما برای مشتریان call-to-action داشته باشید:

مطمئن شوید که بازدیدکنندگان شما می دانند که دقیقا بعد از تماشای ویدئوی شما چه کاری انجام دهند. خواه این کار اتمام یک خرید باشد، ثبتنام باشد، یا درگیر شدن بیشتر با محتواهای شما باشد.

6.یک استراتژی توزیع تعریف کنید:

کانالهایی که شما را سریعا به مخاطبانتان متصل می کند را شناسایی و انتخاب کنید. برنامه ریزی کنید که چگونه محتواهایتان را پخش کنید بگونه ای که آگاهی از ویدئو ی شما را افزایش دهد.

7.پیگیری و اندازه گیری موفقیتتان

اثربخشی استراتژی تان را با استفاده از انتخاب متریکهایی که بیشتر به برندتان مربوطند پیگیری کنید در واقع ببینید که برای بررسی میزان موفقیتتان به چه متریکهایی باید توجه داشته باشید و در طول مسیر این متریکها را پیگیری کنید.

بسیاری از پلت فرمهای ویدئویی متریکهای مشخصی را پیشنهاد می دهند و به شما کمک می کنند تا بفهمید آیا با موفقیت به اهدافتان رسیده یا می رسید؟ یا نیاز است که استراتژی خود را تغییر دهید.

متریکهای مهم برای پیگیری:

  • نرخهای توجه و رها کردن
  • نرخهای کلیک
  • میزان کلی محتوای ویدئوی شما

8.محتوای شخصی- هنری یا صنعتی

  • از یک طرف از محتواهایی که برای ارتباط کرفتن با تعداد زیادی از افراد مناسب باشند استفاده کنید، این موارد ممکن است همیشه اثر بخش نباشند، اما وجودشان مفید است.
  • از محتواهایی برای گروه مخاطب خاص خود استفاده کنید.

9.انتشار ویدئوهای کوتاه:

  • پیامهای دقیق کوتاه ، انواع طولانی خود را مغلوب ساخته اند، بخصوص در رسانه های اجتماعی صحت این موضوع به خوبی خود را نشان داده است.
  • ویدئوهایی در فرمهای کوتاه در توئیتر، لاین، اینستگرام جهت به اشتراک گذاری سریع پیامها با مخاطبانتان ایجاد کنید.

10. محتواهایی در زمینه ی آموزش و نکات:

  • ویدئوهایی آموزشی و مرتبط با برندتان ایجاد کنید و کاری کنید تا بازدید کنندگان بخواهند بیشتر یاد بگیرند.
  • ویدئوهای آموزشی افراد بالقوه ای را برای تماشای سریهای ویدئویی "چطور" و " ویدئوهای نکات" ایجاد میکند بگونه ای که مخاطبانتان برای اطلاعات بیشتر برگردند.

 

 


نظرات

ارسال پاسخ