10 قانون بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی

10 قانون بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی

آگاهی از قدرت بازاریابی محتوا و نیز بازاریابی رسانه های اجتماعی خصوصا در عصر حاضر به شما کمک می کند تا بتوانید مخاطبان و مشتریان هدفتان را به دام بیاندازید. اما شروع این کارها بدون داشتن تجربه قبلی می تواند مخاطره آمیز باشد. این بسیار حیاتی است که شمااصول اولیه بازاریابی رسانه های اجتماعی را بدانید. این 10 قانونی که در این مقاله ذکر شده برای ساخت یک زیر بنا و پایه ای که هم مشتریانتان و هم برندتان و شاید مهم تر از همه خط نهایی تان را تحت پوشش قرار دهد، کمک می کند.

1)قانون گوش دادن

موفقیت در بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی بیشتر نیازمند گوش دادن است و کمتر نیازمند حرف زدن است. مطالبی که مخاطبان هدف آنلاینتان می گذارند را بخوانید و به بحثهای آنها بپیوندید تا متوجه شوید چه چیزهایی برای آنها مهم است. تنها در اینصورت می توانید مطالب و محتواهایی تولید کنیئ که بتواند به ارزشهای آنها اضافه کند و یا بعبارت دیگر آنها را جذب کند.

2) قانون تمرکز

بهتر است بطور تخصصی کار کنید تا اینکه در همه زمینه ها تخصصهای کوچکی داشته باشید. یک استراتژی بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی با تمرکز زیاد، بهتر از یک استراتژی گسترده و عام که می خواهد برای همه مردم همه چیز باشد، می تواند یک برند قدرتمند بسازد و همچنین شانس بیشتری برای موفقیت دارد.

3) قانون کیفیت

کیفیت موجب ایجاد کمیت ی شود. اینکه 1000 ارتباط آنلاین داشته باشید که می خوانند، به اشتراک می‌گذارند و در مورد محتواهای شما با دیگر مخاطبان حرف می زنند، بهتر از این است که 10000 ارتباط داشته باشید که پس از ارتباط با شما در بار اول، از شما ناراضی باشند.

4) قانون بردباری و تحمل

فراموش نکنید که موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی و نیز بازاریابی محنوا یک شبه یدست نمی آیند.

5) قانون ترکیب

اگر محتواهایی جالب و با کیفیت برای مخاطبان هدف آنلاینتان منتشر کنید، آنها نیز محتواها را در face book، linkedIn، Twitter و نیز وبلاگهای خود منتشر می کنند و این باعث ایجاد نقاط ورودی جدیدی برای موتورهای جستجو از جمله گوگل می شود. این نقاط ورودی می توانند حتی تا صدها و هزاران راه بالقوه ی بیشتر برای اینکه مردم بصورت آنلاین شما را پیدا کنند، افزایش یابد.

6) قانون اثرگذاری

وقت بگذارید تا اثرگذاران آلاینی را در بازار خود پیداکنید که هم به نوعی از جمله مخاطبان آنلاین شما باشند و همبه محصولات، خدمات یا کسب و کار شما علاقمند باشند. به این افراد متصل شوید، کار کنید و سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگر در دید این افراد به عنوان منبعی جذاب و توانمند با اطلاعاتی کاربردی به نظر بیایید، آنها ممکن است محتواهای شما را با پیروان خودشان به اشتراک بگذارند، که می تواند موجب قرار دادن شما و کسب و کارتان در برابر خیل عظیمی از مخاطبان جدید شود.

7) قانون ارزش

اگر درمطالبی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید تنها مطالبی در مورد محصولاتتان باشد، مردم دیگر به شما گوش نمی دهند. برای مردم ارزش ایجاد کنید، برای آنها مطالب و محتوهای با ارزشی که به آن نیاز دارند منتشر کنید و بیشتر بر افراد تاثیرگذار در صنعتتان تمرکز کنید. در این هنگام با استفاده از این افراد بازاریابی دهان به دهان نیز می تواند صورت پذیر باشد.

8) قانون سپاسگذاری و تشکر

نمی توان افرادی را که بطور شخصی به شما و مطالب شما گرایش پیدا کرده اند را نادیده گرفت، سعی کنید سپاسگذاری از چنین افرادی را فراموش نکنید.

9) قانون دسترسی

پس از انتشار مطالب ناکهان ناپدید نشوید. بلکه باید حضور داشته باشید و در بحث ها شرکت کنید.

10) قانون مقابله به مثل

شما نمی توانید از مردم انتظار داشته باشید که مطالب شما را به اشتراک بگذارند و در مورد شما صحبت کنند در حالیکه شما برای آنها این کار را انجام نمی دهید. بنا براین شما باید بخشی از وقتتان را برای انتشار و صحبت در مورد مطالبی که دیگران به اشتراک گذاشته اند، صرف کنید.


نظرات

ارسال پاسخ