10 سوالی که برای ساختن برندتان نیاز است به آنها پاسخ دهید:

10 سوالی که برای ساختن برندتان نیاز است به آنها پاسخ دهید:

وقتی این مطلب نظرتان را جلب کرده، یعنی به اهمیت داشتن یک برند قوی پی برده اید. سوال اساسی این است که، چگونه یک برند بسازیم؟ ساختن یک برند قوی وقتی انجام شدنی است که شما دقیقا بدانید برند شما برای چه منظوری ایجاد شده است و چه هدفی دارد، و سپس مطمئن شوید که هر فرد دیگری نیز این موضوع را می داند. فهمیدن این موضوع هم سخت است و هم ساده.

اگر شما در مورد ساختن یک برند جدی هستید، هنوز نیاز نیست که تبلیغات را شروع کنید. تاکتیکهای بازاریابی آخرین قدم هستند. ساختن یا قوی کردن برندتان با پاسخ به چند سوال در مورد محصولات یا کسب و کارتان شروع می شود:

  1. مشتریان من چه کسانی هستند؟
  2. دوست دارم چه کشتریانی داشته باشم؟
  3. رقبای من چه کسانی هستند؟
  4. جایگاه برند رقبای من کجاست؟
  5. سازمان من چه مشکلی را حل می کند؟ اصلا کسی به این مساله اهمیت می دهد؟
  6. ارزش پیشنهادی من چیست؟ آیا مشخص است؟ آیا مرتبط با مشتریانم است؟
  7. چه موقع مردم در مورد سازمان من و یا محصولات من فکر می کنند؟
  8. چه مزایای کاربردی به مشتریانمان ارائه می دهیم؟
  9. از نظر احساسی، چه احساس منحصر بفردی را به مشتریان انتقال می دهیم؟
  10. برند من چه نوع شخصیتی خواهد داشت؟

اگر واقعا می خواهید یک برند ارزشمند بسازید، پاسخ به دو سوال آخر بسیار ضروری است. دیوید آکر در کتاب "10 پند مهم در زمینه برند" در مورد اهمیت برآورده کردن مزایای کاربردی صحبت می کند. مزایای احساسی یکی از قدرتمندترین راه های ایجاد تمایز بین برند شما و دیگر برندهاست (نایک نیز از این روش استفاده می کند). برای مثال یک فرد هنگامی که محصول شما را می خرد یا از آن استفاده می کند، چه احساسی به وی دست می دهد؟ همچنین شخصیت برند می تواند برند شما را از سایر برندها متمایز کند.

زمانیکه شما به این سوالات پاسخ می دهید، در واقع آجرهای ابتدایی ساختمان استراتژی برندتان را می چینید. ممکن است پاسخ به این سولات به نظرتان کار سختی بیاید، اما با این کار هویت برندتان مشخص می شود، که ارزشش را دارد. توسعه استراتژی برند کاری بسیار مهم تر و گسترده تر از تاکتیکهای بازاریابی است، و در واقع این بخشی اساسی از یک کسب و کار خوب است. که استفاده از استراتژی برندینگ قوی در کنار یک مدیریت خوب نتایج مهمی از جمله توسعه روابط مشتریان به طور قوی تر، ایجاد اثربخشی، کمپینهای بازاریابی با هزینه کارآمد و ایجاد یک سازمان منحصر بفرد را به بار می آورد.

 

 


کلیدواژه ها: برند برندینگ
بازدید: 1049

نظرات

ارسال پاسخ