الکسا، معرفی، ثبت نام و تایید سایت

 الکسا، معرفی، ثبت نام و تایید سایت

الکسا ابزاری است جهت ارائه  بینش های تحلیلی در رابطه با سنجش، مقایسه و بهینه سازی کسب و کار در وب. الکسا اطلاعات مربوط به ترافیک وب را جمع آوری کرده و در قالب آمارها و نمودارهای داشبوردی به صاحبان کسب و کار نشان می دهد. این کمپانی در سال 1996 تاسیس شد و در سال 1999 توسط آمازون خریداری گردید.

 

چگونه معیارهای سنجشی سایت خود را در الکسا تعریف کنیم(Certify site’s metrics

منظور تایید و نصب یک کد تصدیق در سایت است که به الکسا اجازه می دهد به صورت مستقیم اطلاعات ترافیک وارده به صفحات سایت شما را جمع آوری کرده و بسنجد. و زمانی که این اطلاعات جمع آوری شد شما تصمیم می گیرید که آیا به صورت عمومی برای همه نشان داده شوند یا خیر.

در این راستا شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا برای یکی از پلان های Basic، Insight، Advanced، Advanced High Traffic ثبت نام کرده که پولی هستند.
  2. راهنمای الکسا را در رابطه با اضافه کردن قطعه کد مخصوص به سایت دنبال کنید.
  3.  دکمه Scan My Site را فشار داده و از انجام صحیح مرحله 2 اطمینان حاصل نمایید.
  4.  اگر کد مخصوص به درستی نصب شده باشد اطلاعات ظرف 3 ساعت جمع آوری می شوند.

 

چگونه سایت خود را در الکسا ثبت کنیم(Claim Site

در صورتی که سایت شما جدید است و می خواهید آنرا به الکسا معرفی کرده و یا اثبات مالکیت نسبت به آن کنید ابتدا باید عضو شوید. البته با مراجعه به آدرس http://www.alexa.com/siteowners/claim در صورت عضو نبودن شما را به ایجاد یک حساب کاربری راهنمایی کرده و یا در صورت عضو بودن ایمیل خود و کلمه عبور را وارد نمایید.

نکته: با توجه به اعمال تحریم های علیه کشور عزیزمان باید از روشهای لغو تحریم برای انجام عملیات استفاده نمایید.

 

 

 

 

برای این منظور ابتدا آدرس سایت خود را وارد نموده و سپس دکمه Continue را فشار دهید.

در این قسمت شما می توانید 3 روش را انتخاب نمایید

  1. ورود با استفاده از ایمیلی که قبلا عضو شده بودید.
  2. ثبت نام.
  3. ورود با استفاده از اکانت فیس بوک.

در نهایت با دانلود یک فایل و قرار دادن آن در مسیر شاخه سایت خود آپلود کنید به طوری که با آدرس http://mysite.com/st-oYYFTwInyomtcvf-dCskmclk.html بتوان به آن دسترسی پیدا کرد (اسم فایل دانلودی برای هر سایت متفاوت است). سپس با فشردن دکمه Verify the file on your site شما هم مالکیت خود نسبت به سایت را اثبات کرده اید و هم سایت جدید خود را به الکسا معرفی نموده اید.

 

چرا رده بندی سایت من در کشور مدنظر نمایش داده نمی شود؟

اگر اطلاعات مربوط به ترافیک به تفکیک کشور در الکسا برای سایت خود نمایش داده نمی شود، به این معنی است که الکسا اطلاعات و داده های کافی در رابطه با سایت شما و تعداد بازدید از آن را در اختیار نداشته و یا تعداد بازدید از سایت شما بسیار پایین است (برای مثال سایتهای نوپا). همواره در نظر داشته باشید رده بندی استاندارد در الکسا رده جهانی بوده و نه رده کشوری. رده کشوری اضافه است و تنها در صورت وجود اطلاعات کافی توسط الکسا نشان داده می شود.

اطلاعات رده بندی مربوط کشور یا کشورهایی نمایش داده می شود که نسبت بیشتری از بازدید کل را به خود اختصاص داده باشند. که ممکن است همان کشوری باشد که سایت شما در آن قرار دارد.

نکته: اگر معیارهای سنجشی سایت خود را در الکسا تعریف کنید (Certify site’s metrics)، آنگاه می توان مستقیما اطلاعات مربوط به ترافیک یک کشور را نیز تعریف نمود.

 


کلیدواژه ها: alexa الکسا SEO سئو
بازدید: 1649

نظرات

ارسال پاسخ