کمپین تبلیغاتی خلاقانه-بازاریابی چریکی فولکس-پلکان موزیکال

همیشه برای تهیه کمپین تبلیغاتی خلاقانه نیازی نیست لزوما از خود محصول استفاده کنید یا ساز و کار خود خدمت را نشان دهید، گاهی می توانید فقط فرهنگسازی کنید، فرهنگ سازی مساله ای که در جامعه شما با مشکل مواجه شده است. الته برای فرهنگسازی سعی کنید خلاق باشد و خصوصا از بازاریابی چریکی استفاده کنید.

علاوه بر کمپین خلاقانه فولکس، که یک بازاریابی چریکی هم به حساب می آید، شما می توانید کمپین خلاقانه Guinness که یک برند نوشیدنی است در راستای ایده تبلیغاتی- تلفن هوشمند و فرهنگسازی آن را ببینید

برند فولکس در راستای برندینگ بیشتر، از یک ایده خلاقانه بهره برده و در این راستا یک کمپین تبلیغاتی خلاقانه ایجاد کرده است. و اما این کمپین چه چیزی را فرهنگسازی کرده است؟

فرهنگسازی در جهت استفاده بیشتر مردم از پله به جای پله برقی موضوعی بود که فولکس در نظر داشت، و به این خاطر می خواست استفاده از پله ها را جذاب تر کند. بدین منظور در یک ایستگاه مترو و در پله های خروجی مترو در کنار پله برقی، روی پله ها آیتم های برقی قرار دادند که صدای پیانو می داد، و مردم با راه رفتن روی پله ها می توانستند آهنگ بنوازند.

نتایج جلب توجه مردم به استفاده از پله ها بدین گونه بود که این ایده خلاقانه موجب شد بیش از 60 درصد بیشتر از پله ها استفاده شود و حتی بسیاری از مردم از این حرکت سرگرم کننده برای نواختن استفاده می کردند. آنها در پایان این کار تئوری سرگرمی را به اثبات رساندند و به این نتیجه رسیدند که با کمی استفاده از سرگرمی، می توان افراد را ترغیب به خیلی از کارها که تمایل به انجامشان را ندارند ترغیب کرد.

البته خیال نکنید این کمپین فقط با این کار پایان پذیرفت، بلکه این کار فقط شروع این کمپین برای رسیدن به هدف اصلی ایشان بود، شما گام بعدی این کمپین خلاقانه را می توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید...

ایده کمپین تبلیغاتی خلاقانه-خط پر سرعت-فولکس-بازاریابی چریکی

البته ناگفته نماند که پس از اجرای موفق این کمپین، در کشور خودمان، در دانشگاه آزاد بوشهر، پلکان موزیکال ساخته شد.

نظرات

ارسال پاسخ