چگونه در گوگل رتبه اول باشیم – 3 نکته در رسیدن به رتبه اول جستجو - سئو

چگونه در گوگل رتبه اول باشیم – 3 نکته در رسیدن به رتبه اول جستجو - سئو

 

سایتتان در گوگل رتبه اول باشد؟ اگر می خواهید بدانید چگونه، کوتاه ترین جواب ایجاد محتوای مطابق با سئو است که مردم دوست داشته باشند و موتورهای جستجو بتوانند آن را درک کنند. با تشریح جواب سوال بالا به سه پیشنیاز زیر خواهیم رسید:

  • محتوا
  • مردم دوستش داشته باشند
  • گوگل بفهمدش

من اعتراف می کنم. این سه مورد ساده شده فاکتورهایی هستند که در رتبه بندی گوگل تاثیر می گذارند. در ادامه به بررسی هرکدام می پردازیم.

رتبه اول در گوگل: 1- محتوا

محتوا به خودی خود توصیف کننده است. یعنی محتوا است که در صفحات نتایج جستجو نمایانگر می گردد. برای مطالعه بیشتر در این زمینه مطالب قبلی سئو سایت نکات مهم در نوشتن محتوای خوب و چگونه در سایت مطالب جدید بنویسیم را حتما مطالعه نمایید.

رتبه اول در گوگل: 2- محتوایی که رتبه می گیرد، محتوایی است که مردم دوستش دارند

از آنجا که گوگل درگیری یا (Engagement) کاربران نسبت به مطالب سایت را مدنظر میگیرد. باید برای کاربران و بازدیدکنندگان جذاب باشید.

ولی تنها فقط با نوشتن محتوایی که مردم عاشقش باشند ممکن است نتوانید حجم مورد انتظار از درگیری و ترافیک را دریافت کنید و به گوگل از این بابت سیگنال دهید که محتوای شما برتر است و ارزش آن را دارد که در رتبه های اول نتایج جستجو باشد.

بنابراین هدف داشتن حجم بالایی از ترافیک است که درگیر محتوای سایت شما می شوند.

در این قسمت درباره موارد زیر صحبت خواهیم نمود:

  • راه های افزایش ترافیک با ترویج محتوا
  • بهینه سازی محتوا برای درگیری بیشتر

دستیابی به ترافیک بیشتر با ترویج محتوا (Content Promotion)

سئو تنها راه بازاریابی و تبلیغات محتوا در حال حاضر نیست، بلکه راه های دیگری نیز برای افزایش ترافیک وجود دارند که عبارتند از:

  • تبلیغات ایمیلی

  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی

  • تبلیغات پولی

  • تبلیغات برمبنای تاثیرگذاری

یک برنامه تبلیغات متمرکز و یکپارچه که بتواند همه جنبه ها را عملی کند، دستیابی افراد به محتوای شما را حداکثر خواهد کرد.

ترافیک به ترافیک منجر خواهد شد. بعضی از بازدیدکنندگان ممکن است حتی به کمک آمده و منجر به ترافیک بیشتر برای محتوای ما خواهد شد.

هرچه بیشتر محتوای خود را ترویج دهید، افراد بیشتری آن را خواهند دید که منجر به افزایش شانس دریافت لینک های طبیعی و به اشتراک گذاری خواهد شد، و گوگل متوجه می شود مردم محتوای شما را دوست دارند. یکی از روش های محبوب برای تسریع این امر استفاده از تبلیغات در فیسبوک با هدف قرار دادن کاربران با علاقه مندی مربوطه است. و اگر مطلب شما آنها را متقاعد نماید ممکن است نسبت به اشتراک گذاری و لینک دهی به آن اقدام نمایند.

بنابراین: برای اینکه به خوبی به گوگل بگویید محتوای صفحه سایت شما ارزشمند است باید به اندازه کافی ترافیک به سایت موجود باشد تا گوگل به آن پی ببرد. پس ترویج و تبلیغ محتوا نباید نادیده گرفته شود.

اگر به مبحث افزایش ترافیک وب سایت خود علاقمندید، حتما روی این لینک کلیک کنید و ببینید چگونه بدون پرداخت هزینه می توان ترافیک را افزایش داد

بهینه سازی محتوای سئو برای درگیری بیشتر

داشتن تعداد بسیار بازدیدکننده به تنهایی کافی نیست. باید راهی برای درگیر کردن آنها نسبت به سایت خود (مانند به اشتراک گذاشتن، دانلود فایل یا کتابی، عضو شدن در خبرنامه و ... ) داشته باشید. ولی همواره مطمئن باشید که خواننده به وضوح می داند که قدم بعدی چیست؟

فراخوان برای انجام کاری همواره باید زیبا، جذاب، و ساده برای انجام باشد.

راجع به این فکر کنید چه روش هایی از درگیری می توانند برای محتوای شما مناسب باشند. بعضی مواقع این تنها به یک سوال ختم خواهد شد.

برای مثال در ایده بانک می گوییم اگر این مقاله را دوست داشتید به سادگی آن را به اشتراک بگذارید و ما باید این کار را برای خواننده به شدت ساده کنیم.

رتبه اول در گوگل: 3- برای سئو بهترین روش های فنی را پیاده کنید

در سئو سایت نکات مهم در نوشتن محتوای خوب ما در باره اینکه گوگل از چه سر نخ هایی برای پی بردن به محتوا و فهم آن استفاده می کند صحبت کردیم. برای مثال گنجاندن کلیدواژه در همه مکان های مهم مانند عنوان، توضیحات، نام تصاویر و ... .

ولی بعضی مواقع این مسائل و مشکلات مربوط به سایت هستند که سر راه شما قرار میگیرند و در رتبه بندی گوگل مشکل ساز می شوند. خوشبختانه برای تصحیح مسائل فنی نیاز نیست کلیه و تک تک محتوای سایت تصحیح گردند. اگرچه هر چه بیشتر و بیشتر محتوا تولید می کنید نیز باید مراقب محتوای تکراری و کپی، لینک های خراب و یا مسائل مربوط به indexing و crawling نیز باشید. این مسائل ممکن است شما را در نتایج گوگل بسیار به عقب برگرداند.

مراقبت دقیق از سلامت سایت از دید سئو سایت و مقابله با هر مشکلی که به مرور پیش می آید منجر خواهد شد محتوای شما به بهترین صورت ممکن و به صورت آراسته از نظر گوگل دیده شود.

ابزارهای متنوعی در زمینه نظارت سئو سایت وجود دارد که می توانید به خوبی از آنها استفاده ببرید. برای مثال سایت هایی مانند nibbler.silktide.com می توانند به خوبی شما را در این امر یاری کنند.

بنابراین: در صورتی که به هرگونه مشاوره در زمینه سئو و ارتقا رتبه در گوگل برای بیشتر دیده شدن و گسترش کسب و کار خود در اینترنت نیاز دارید با مشاورین ایده بانک تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم صورت گیرند.

بازدید: 1696

نظرات

ارسال پاسخ