نحوه اضافه کردن سایت جدید در گوگل

نحوه اضافه کردن سایت جدید در گوگل

در صورتی که سایت جدیدی دارید و می خواهید در نتایج جستجوی گوگل نمایان شود، باید در ابزاروب مستر گوگل آن را ثبت نمایید. شما به تنهایی می توانید تا 1000 سایت را که شامل سایت های خبری و موبایل نیز میشود با حساب خود در گوگل ثبت نمایید. در این پروسه گوگل از شما می خواهد که مالکیت خور را نسبت به سایت اثبات کنید و پس از ثبت سایت شما می توانید با ابزار وب مستر گوگل به مدیریت آن بپردازید. توجه کنید که فاز اثبات مالکیت شما هیچ تاثیری در رده بندی و نتایج جستجوی سایت نخواهد داشت. همچنین روشهای اختصاصی دیگری جهت افزودن بلاگها و سایتهای گوگلی وجود دارد.

لازم به ذکر است قبل از هر چیزی شما نیاز به یک حساب کاربری دارید که همان حساب ایمیل گوگل شماست و کلیه ورودهای شما با ایمیل و کلمه عبور شما می باشد.

 قدم اول - افزودن سایت 

به آدرس مدیریت وب مستر گوگل رفته و روی Add your URL کلیک کنید. اکنون باید با حساب کاربری خود وارد سایت شوید و آدرس سایت خود را مطابق شکل اضافه نمایید. 

 

اکنون سایت شما به موتور جستجوی گوگل اضافه شد و پس از مدتی در نتایج جستجو نمایان خواهد شد.

قدم دوم - احراز هویت مالک سایت و ورود به وب مستر گوگل

پس از افزودن سایت جهت مدیریت نحوه crawl و ایندکس گذاری گوگل شما باید وارد وب مستر گوگل شوید و هر چیزی که مرتبط با جستجو است را مدیریت نمایید. در این قسمت ابزارهای بسیاری برای شما فراهم شده است که استفاده از آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم، برای مثال:

  • مشاهده گزارش های مربوط به Crawl و ایندکس صفحات
  • مشاهده خطاهای موجود در سایت در زمان Crawl
  • تعیین فایل sitemap برای کمک به گوگل در درک ساختار سایت شما
  • مدیریت نحوه نمایش سایت شما در قسمت نتایج جستجو در سایت گوگل
  • عدم اجازه به گوگل در Crawl کردن برخی از محتوای سایت
  • مشاهده ترافیک حاصله از نتایج جستجوی گوگل به سایت شما

برای استفاده از کلیه این امکانات باید وارد قسمت وب مستر گوگل شوید و سایت خود را از قسمت Add Property مطابق شکل زیر اضافه نمایید.

اکنون باید مالکیت خود رانسبت به سایت به گوگل اثبات یا به اصطلاح Verify کنید. مطابق شکل شما باید یک فایل html که گوگل به شما می دهد را دانلود کرده و در سرشاخه اصلی سایت آپلود نمایید.

 

توجه کنید این فایل را حتی پس از verification به هیچ عنوان از سایت خود حذف نکنید، زیرا رابطه سایت شما و گوگل با استفاده از این فایل است. پس از موفقیت در انجام اثبات خود به گوگل اکنون می توانید از امکانات گفته شده در بالا استفاده نمایید و وارد داشبورد وب مستر سایت خود شوید.

 

بازدید: 1809

نظرات

ارسال پاسخ