كمپين هاي بازاريابي ايميلي موفق

كمپين هاي بازاريابي ايميلي موفق

بازاريابي ايميلي كمپيني ساده و كم هزينه و مناسب است كه به صاحبين تجارت اجازه مي دهد مشتريانشان ( و يا ديگران) را از اخبار و پيشرفت هاي خود مطلع و بروز نگه دارند. با افزايش تعداد شركت هايي كه از اين روش استفاده مي كنند، مهم است اصول صحيح و نكات مربوطه را جهت حداكثر كردن تاثير كمپين و موفقيت آن دانست و فرا آموخت.

كمپينهاي بازاريابي ايميلي موثر آنهايي هستند كه نرخ پاسخ بالايي دارند و در نهايت منجر به افزايش فروش و سوددهي شركت مي شوند. در ادامه پيشنهاداتي مطرح شده است كه به شما در ايجاد يك كمپين بازاريابي ايميلي موفق كمك خواهد كرد.

به متن عنوان توجه كنيد

اگر مي خواهيد خبرنامه شما باز شود عنواني كه شما براي آن انتخاب مي كنيد بسيار مهم است. ايميل هايي كه شامل لغاتي مانند رايگان يا پيشنهاد و ... هستند عموما به عنوان هرزنامه تلقي شده و خوانده نمي شوند. بهتر است از لغاطي استفاده شود كه خواننده را درگير كرده و نظر وي را جلب كند تا مطمئن شويد ايميل شما باز مي شود.

از طرف؟

آبا شما اگر ايميلي از طرف marketing@a-company.com براي شما بيايد را باز مي كنيد؟ احتمالا خير، پس چرا بايد خوانندگان باز كنند؟ با تصحيح آدرس مبدا به اعضاي خبرنامتان نشان دهيد برايشان وقت ميگذاريد. مسلما احتمال باز كردن ايميلي از طرف كسي كه خوانندگان با آن آشنا هستند بيشتر است تا يك فرستنده عمومي.

ايميلها را شخصي و انفرادي بفرستيد

مانند ارسال كننده كه آن را صحيح انتخاب مي كنيد بايد دريافت كننده را هم به درستي بنويسيد. خوانندگان دوست دارند نامه هايي را ببينند كه (تنها) اسم خودشان درون آن هاست. احتمال باز كردن چنين نامه هايي بسيار بالا مي باشد. بنابراين اسامي اعضا خبرنامه را حتما موقع ثبت نام در خبرنامه دريافت كرده و در ايميلهاي جداگانه آنها را تك تك ذكركرده و ارسال كنيد.

محتواي غني

محتواي ايميلهاي شما بايد غني و با ارزش باشد. بازاريابي ايميلي روشي سريع براي برقراري ارتباط با مشتريان است. ولي اين بدين معني نيست شما توجهي به محتواي ارسالي نكنيد. مطمئن باشيد كاربران اگر محتوايي كه برايشان ارسال مي كنيد مناسب نباشد را ديگر نخواهند خواند. بنابراين تلاش كنيد و متون و محتواي با كيفيت تدوين نماييد.

نظرات خوانندگان را بگيريد

همواره بازخورد در هر سيستمي مي تواند به پيشرفت آن كمك نمايد. چه بهتر كه بتوانيد از خوانندگان بپرسيد چه محتوايي دوست دارند بخوانند. از نظرات و پيشنهادات در بازاريابي ايميلي و تبليغات در شبكه هاي اجتماعي براي بهبود مطالب ارسالي استفاده كنيد و از كاربران بخواهيد كمكتان دهند. اين اطلاعات به شما كمك مي كند علاقه خوانندگان را جلب كرده و يا حتي آنها را تبديل به مشتري نمايد.

تست، تست، تست

قبل از اينكه ايميلهايتان را ارسال كنيد تست كرده و آنها را براي خودتان ارسال نماييد. بدين وسيله مي توانيد در لحظه آخر ايميل را تصحيح كرده و مانع از مشاهده آن توسط خوانندگان شويد. لينكهاي موجود در ايميل را بررسي كنيد. حتمي نميخواهيد خواننده را به سايت رقيب بفرستيد يا لينك خرابي درون سايت بگذاريد. تصاوير و المانهاي گرافيكي بسته به ارائه دهنده ايميل (Gmail – yahoo و ...) دستخوش تغيير خواهند شد. مطمئن شويد ايميلتان به درستي نشان داده مي شود. همجنين برخي از ايميلها تصاوير را نشان نمي دهند، بنابراين چك كنيد كه محتواي شما بدون تصوير همچنان گويا و مرتب است.


نظرات

ارسال پاسخ