طراحی سایت

آموزش سئو – طراحی سایت مطابق SEO

مریم صمدی 1396/4/20 14:36

زمانیکه صحبت از طراحی سایت مطابق سئو می شود، به بیان ساده تر منظور طراحی سایت بگونه ای است که برای موتورهای جستجو بهینه باشد. موتورهای جستو در کراول کردن وب سایت ها و فهمیدن و قیاس محتوا ها با محدودیت هایی روبرو هستند. موتورهای جستجو همیشه یک صفحه اینترنتی را به همان شکلی که من و شما میبینیم، مشاهده نمی کنند. در این بخش، ما بر جنبه های فنی خاص ساختارها (یا اصلاح آنها) تمرکز می کنیم تا مطمئن شوید صفحه وبی که می سازید برای انسانها و موتورهای جستجو به یک اندازه مفید، روشن و واضح است.

انتخاب CMS مناسب برای طراحی سایت قسمت سوم

امین نوریان 1396/3/27 11:33

سیستم مدیریت محتوا ابزاری است جهت راه اندازی و مدیریت محتوای سایت. این سیستم ها از زمان PHP به یکی از محبوبترین روش های تولید کنندگان و طراحان سایت تبدیل شده اند. در بازاری که وب سایت ها باید سریعتر و راحتتر طراحی شوند بسیاری از توسعه دهندگان به این گونه سیستم های مدیریت محتوا روی می آورند. متاسفانه امروزه هزاران سیستم مدیریت محتوا موجود است که انتخاب مناسب ترین و صحیح ترین آنها را برای طراحان سایت سخت می کند.

PHP یا ASP.NET - مقایسه

مریم صمدی 1395/1/28 13:46
در طول چند سال اخیر بسیار به موضوع تفاوت میان PHP و ASP.NET برخورده ام. ولی از اینکه بسیاری بدون دانستن وقایع تنها از روی تعصب یکی را به دیگری برتری می دهند تاسف میخورم.

انواع روشهای طراحی سایت

مریم صمدی 1395/1/28 13:44

در دنیای امروز با توجه به اینکه روند رو به الکترونیک و کامپیوتری شدن در پیش روی تمامی انسان ها قرار گرفته، از اینرو وب سایت دنیای جدیدی را بوجود آورده است که شما به راحتی می توانید خدمات و پاسخگوئی و یا امکانات دیگری را در اختیار کاربران و یا مشتریانتان قرار دهید و بنابراین با استفاده از وب سایتی مرتبط با کارتان مثلا در زمینه فروشگاه ، سفارتخانه ، مدرسه ، دانشگاه ، سازمان و اداره جات ، موسسه و .... می توانید بهتر به مشتریان خود خدمات دهید. از اینرو در توضیحات ذیل نکاتی در مورد انواع روشهای طراحی وبسایت که از موضوعات اولیه ای است که با آن روبرو خواهید شد، خواهیم پرداخت.


سه درس کلیدی برای طراحی وب سایت

مریم صمدی 1395/1/7 11:10

همواره داستان طراحی سایت سه هنرپیشه اصلی دارد. هرکدام از آنها وظیفه، درخواست ها و انگیزه های به خصوصی در داستان دارند. این سه کاراکتر عبارتند از مشتری(گیرنده سرویس)، طراح و کاربر.

سلسله مراتب مشخصی فرض شده است که بین این سه وجود دارد ولی با توجه به طبیعت فرایند و در عمل این سلسله مراتب بعضی مواقع درهم شده و از بین می رود. در این مواقع نتیجه تولید سایتهایی شلوغ، به هم ریخته همراه با افزونه های اضافی و با طراحی بسیار ضعیف خواهد بود. دلیل آنهم بحث و جدل میان مشتری و طراح است.

آنچه در این مواقع نیاز هست چیزی است که من اسمش را گذاشته ام "صرفه جویی در طراحی".