سه روش ایجاد یک اینفوگرافیک جذاب

سه روش ایجاد یک اینفوگرافیک جذاب

اینفوگرافیک ها جدید نیستند، ولی قدیمی نیز نشده اند و هنوز روش بسیار عالی برای بیان داده در یک نگاه کلی می باشند. اینکه چگونه یک اینفوگرافیک گیرا، جذاب و پر محتوا تولید کنیم که نظرات را در میان هزاران هزار عکس و اینفوگرافیک های مشابه جلب کند هنری ارزشمند است.

در اینجا سه روشی را ارائه میدهیم که بتوان اطمینان حاصل کرد اینفوگرافیک های تعاملی طراحی شده بر پایه Html-5 می توانند در میان جمعیت نظرات را به خود جلب کنند.

 

1-در جایگاه اول فکر کنید چرا دارید اینفوگرافیک جدید طراحی می کنید

قبل از اینکه به تکنولوژی فکر کنید به گرافیک مربوطه از دید بازدیدکنندگانش فکر کنید. اگرچه تکنولوژی HTML-5 ابزارهای قدرتمندی برای طراحی در اختیارتان می گذارد ولی نحوه استفاده و موضوع را شما باید مشخص کنید تا هدف را به نحو احسنت برساند. چند نکته در اینجا مهم است:

  • تازه و با نشاط - چقدر طراحی شما در جمعیت خودنمایی می کند؟
  • پر معنی - آیا شما اطلاعات و حقایق واقعی را ارائه می کنید؟
  • مناسب - آیا اطلاعات شما یک داستان هماهنگ را بیان می کنند؟
  • سرگرم کننده - آیا بازدیدکننده علاقه ای به ملحق شدن به داستان شما را دارد؟
  • متفاوت - آیا اینفوگرافیک شما جدید است؟ آیا مشابه آن قبلا وجود نداشته است؟

پاسخ دادن به این سوالات نقشه ای است در راه حرکت به سمت ایجاد یک اینفوگرافیک موفق و اینکه پیام شما چگونه به مخاطبانتان رسانده شود. در نهایت ایده اصلی شما باید کاملا شفاف و گوارا در قالب یک اینفوگرافیک بیان شود. خلاق باشید، البته ولی همواره نظم (فکری) خود را حفظ کنید. هنر گرافیک باید خواننده را به داخل بکشد ولی اطلاعات ارائه شده باید مختصر باشد. یک اینفوگرافیک موفق مخاطبان را برای دستیابی به اطلاعات اضافی به داخل می کشد.

 

2-به آن حرکت دهید

نرم افزار Adobe Edge Engine یک ابزار انیمیشن برپایه HTML-5 بوده که به شما اجازه می دهد محتوای موجود در وب را به حرکت در بیاورید و بتوانید طراحی تعاملی و جذاب خود را پیاده سازی نمایید. همچنین قابلیت ادغام با ابزارهای دیگر را نیز داشته است تا بتوانید پلی محکم میان طراحی و تکنولوژی(HTML-5) ایجاد کنید. برای شروع در صفحه معرفی این محصول قالبهای زیبا و بسیاری وجود دارد. 

همچنین میتوانید از بروزرسانی های اخیر در مرورگرها استفاده کنید و از روشهای جدیدتر پیاده شده در زمینه CSS و HTML-5 بهره بگیرید. یک سری به این کتابخانه بزنید.

3- داده، داده، داده

یک اینفوگرافیک چیزی نیست جز منابع داده قوی به همراه یک ابزار گرافیکی برای نمایش آن ها.

منابع داده متفاوتند، چه نتایج تحقیقات شما باشند و یا داده های مشتری شما. همچنین یکسری داده آماده نیز به عنوان تست وجود دارند که می توانید قبل از تهیه داده های خود با آنها نمونه طراحی هایتان را آزمایش کنید.

یکسری سایت ها نیز خدمات ایجاد و نگهداری از اینفوگرافیک به صورت آنلاین را ارائه می دهند که بررسی آنها خالی از لطف نیست.

  • PictoChart - رایگان (همراه با سرویس پولی) بوده و دارای طیف وسیعی از مدلهای مختلف همراه با تم های متنوع و یک ابزار برای تنظیم داده های ورودی.
  • Infogr.am
  • Visual.ly - رایگان نبوده و تشکیل شده از یک تیم طراحی که طرح شما را برایتان تولید می کنند. البته انجمن بزرگی دارد و پر از ایده و طرح های زیباست که حتما یک سری به آن بزنید.

 

بازدید: 1830

نظرات

ارسال پاسخ