تصویر بیانگر 1000 کلمه است-نیاز بلاگها به تصویر

تصویر بیانگر 1000 کلمه است-نیاز بلاگها به تصویر


همه شنیده ایم که برخی تصاویر بازگو کننده مطلبی هستند که شاید نیاز به هزاران لغت برای توضیح آن داشته باشیم. با توجه به این نکته تصور کنید چه ارزشی با اضافه کردن تصاویر به سایت و بلاگ شما افزوده خواهد شد. یک سایت بدون تصویر مانند یک فروشگاه بدون دکور است -غیر جذاب.
استفاده از تصویر باعث جلب توجه خواننده می شود به خصوص اگر به صورت صحیح جایگذاری شود. رعایت آن نه تنها باعث افزایش تعداد بازدید از محتوای شما شده، بلکه مدت زمان سپری کردن بازدیدکننده در سایت شما را نیز بالا می برد و امیدوارانه باعث می شود بازدیدکننده مطلب شما را به اشتراک گذارد.

 

چرا بلاگها به تصویر نیاز دارند
تصاویر نیز به عنوان منابع محتوا برای سایت هستند. به خاطر همین مهم است تصاویر با کیفیت بالا استفاده شود و گذاشتن تصاویری که توسط خودتان ویرایش و تولید شده اند امتیاز بیشتر و برتری نسبت به تصاویر موجود دارند. خوانندگان دوست دارند اصالت را ببینند و تصاویری که انتخاب می کنید باید کاملا با موضوع مرتبط و مناسب باشند. اینفوگرافیک ها را که نمودارها و آمارهای تصویری هستند را هیچگاه فراموش نکنید.
تصاویر باید یا در ابتدای متن (سربرگ) و یا در میان متن باشند. یک تحقیق نشان داد 100 بلاگ موفق دارای حداقل یک تصویر به ازای هر 350 کلمه هستند. از طرفی استفاده از عنوان برای تصویر در صورتی که خواننده به آن نیاز دارد نیز مهم است.
به طور خلاصه یک سایت یا بلاگ به دلایل متعدد باید دارای تصویر باشد:

-افزودن چیزی جذاب و مرتبط با موضوع که دریای متن را بشکند و منجر به تشویق خواننده به ادامه متن گردد.
-جلب توجه و القای حس اشتیاق به خواندن متن در خواننده.
-نگه داشتن و حفظ توجه خواننده در زمان خواندن کل مطلب.
-تقویت یا بهبود یک نکته، نظریه و یا حقیقت در نظر خواننده.
-کمک به مطالب سایت تا در ذهن ها بمانند و از بقیه متمایز باشند.


شبکه های اجتماعی
از همه مهمتر با وجود شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا لینکد-این یا RSS Feeds شما باید برای انتشار تاثیر گذار پستهایتان از تصویر استفاده نمایید. باور کنید یا نه مهمترین دلیلی که ترافیک به سایت شما روانه خواهد شد به خاطر تصویری است که برای پست انتخاب می کنید. به اشتراک زیر در لینکد-این نگاه کنید:

 


از طرفی پست هایی که دارای تصویر مناسب هستند دارای 94% بازدید بیشتر نسبت به آن هایی هستند که هیچ تصویری ندارند. این درصد بالا می تواند تاثیر مستقیمی بر SEO سایت داشته و بیانگر ارتباط میان تصویر و بهبود SEO نیز باشد.
جهت بهره مندی هر چه تمامتر از مزیتی که تصاویر در زمینه SEO برای ما به ارمغان می آورند، باید چند نکته را رعایت نمود:
تگهای ALT: که به موتورهای جستجو اجازه می دهند تصویر شما را درک کنند، گوگل نمی تواند (حداقل تا به امروز) به عکسی که بچه در آن در حال خندیدن است نگاه کند و بفهمد این عکسی است که بچه ای در آن دارد می خندد – بنابراین حتمی برای کمک به موتورهای جستجو این تگ را مقدار دهی کنید تا عکس های شما را ایندکس کنند (مانند alt=’laughing baby’).
نام فایل تصویر: مهم است که نام فایل به حد کافی گویا و ساده و همچنین دارای تعدادی کلیدواژه باشد ولی طول آن بلند نباشد. کلیدواژه ها باید با استفاده از خط تیره (-) از هم جدا شده باشند نه فاصله یا خط زیرین (_). کاهش سایز تصویر نیز زمان بارگذاری تصویر برای بازدیدکننده را کاهش می دهد.


راهنما برای استفاده از تصویر در بلاگ:
-از تصاویر مناسب و مرتبط با موضوع استفاده شود
-نام مناسبی برای تصویر انتخاب شود
-سایز فایل تصویر جهت کاهش زمان بارگذاری کاسته شود
-در صورت نیاز خواننده عنوانی برای تصویر انتخاب شود
-از تگهای ALT استفاده شود


نحوه پیدا کردن تصویر مناسب
تصاویر خودتان
یکی از راه ها ایجاد و تولید تصاویر توسط خودتان است. ممکن است شما یک عکاس حرفه ای باشید که تصاویر عالی می گیرد و یا یک هنرمند طراح در نرم افزار Adobe Illustrator. به هر حال افزودن تصاویر ساخت خودتان یکتایی و حس شخصی به سایتتان می دهد که هیچ جای دیگری پیدا نمی شود.


جستجوی تصویری گوگل
ساده ترین راه استفاده از جستجوی تصویر در گوگل است. البته اغلب تصاویری که در گوگل پیدا می شوند همانطور که گوگل توضیح داده است حق کپی رایت دارند و اگر در خارج از ایران هستید به صورت مستقیم از آن ها استفاده نکنید.


Flickr
Flickr منبع بسیار عالی با میلیون ها تصویر با کیفیت است که می توانید به رایگان در سایت استفاده نمایید. بسیاری از بلاگرهای حرفه ای از این سایت استفاده می کنند. البته تصاویر موجود در این سایت دارای لایسنسهای متنوعی هستند که شما را در زمینه هایی محدود می کنند.

 

 

سایر سایت ها
سایت های بسیاری در اینترنت تصاویر رایگان ارائه می دهند که با یک جستجوی ساده در گوگل لیست آنها را پیدا خواهید کرد.

بازدید: 1137

نظرات

ارسال پاسخ