چقدر مهارتهای مدیریتی تان خوب است؟

چقدر مهارتهای مدیریتی تان خوب است؟
در کسب و کارها اغلب به نظر می رسد که تمرکز بر مدیریت کمتر است و بیشتر تمرکز بر رهبری است.
به هر حال نقش مدیران بسیار مهم است. مدیران مسئول این هستند که اطمینان پیدا کنند که همه چیز به خوبی در حال انجام است. و در حالیکه رهبران ممکن است به ما دید بدهند، برای ما الهام بخش باشند و برای ما چالش ایجاد کنند، اما بدون اجرای کاراآمدی که تنها یک مدیر خوب می تواند به ارمغان بیاورد، این چیزها به هیچ دیردی نمی خورد. در واقع تدابیر یک رهبر نیازمند اجرای قوی و کارآمد یک مدیر است.
برای اینکه یک مدیر خوب باشید، شما باید مجموعه ی گسترده ای از مهارتها - از برنامه ریزی تا ایجاد ارتباط و انگیزه- را داشته باشید.
از آنجا که مجموعه ی این مهارتها بسیار گسترده است، بسیار بهتر است که مهارتها را در زمینه هایی از مدیریت که شما نیز در حال حاضر در آن زمینه ها بهتر هستید، تقویت کنید. اما برای موفقیت در طولانی مدت، بسیار هوشمندانه است که مهارتهایتان را در تمام زمینه های مدیریتی بسنجید و سپس برای بهبود در تمام این زمینه ها خود را به چالش بکشید.
این آزمون به شما کمک می کند تا نواحی قوت و ضعف خود را شناسایی کنید، و بنابر آن با سرمایه گذاری بر گذشته، آینده را رهبری کنید. سپس ما شما را با منابعی آشنا می کنیم تا بتوانید با استفاده از آنها، مهارتهایتان را در آینده مدیریت کنید.

چقدر مهارتهای مدیریتان خوب است؟
دستورالعمل:
برای هر جمله، در زیر ستونی که بهتر شما را تعریف می کند، کلیک کنید. لطفا سوالها را آنگونه که واقعا هستید، پاسخ دهید (نه بگونه ای که فکر می کنید باید باشید)، و بابت سوالاتی که فکر می کنید امتیازات منفی برای شما خواهند داشت، نگران نباشید. زمانی که کلیه سوالات را پاسخ دادید، بر گزینه محاسبه امتیاز در انتهای جدول کلیک کنید.


16 سوال جهت پاسخ

اصلا به ندرت گاهی اوقات اغلب بسیاری اوقات
1 زمانی که مشکل یا مساله ای دارم، قبل از اینکه از رئیسم بپرسم چکار کنم، سعی می کنم خودم آن مشکل را حل کنم.
2 زمانیکه میخواهم کاری را محول کنم، آن را به هرکسی که بیشترین زمان را در اختیار داشته باشد، می سپارم.
3 هرزمان که متوجه شوم رفتار اعضای تیمم، تاثیر منفی بر خدمات مشتریان دارد، پیگیری خواهم کرد.
4 من به جای تصمیم گیری بر اساس غریزه، بر اساس تجزیه تحلیل دقیق تصمیم گیری می کنم.
5 من به اعضاء تیمم اجازه میدهم که فکر کنند و تصمیم بگیرند که چگونه به بهترین شکل با هم کار می کنند- در واقع یک تیم یک کار درحال پیشرفت است.
6 من قبل از تذکر به هر فرد گروه، به او این شانس را می دهم که خودش رفتارش را درست کند.
7 مهارتهای فنی مهم ترین توانایی هایی هستند که من نیاز دارم تا یک مدیر موثر بشوم.
8 من وقت می گذارم تا با گروهم در مورد اینکه چه چیزی خیلی خوب پیش می رود و چه چیزهایی باید پیشرفت کنند، صحبت کنم.
9 در ملاقاتها، هر زمان که لازم باشد نقش تعدیل کننده را بازی می کنم، و تیمم را برای رسیدن به یک در بهتر یا برای رسیدن به اجماع، کمک می کنم.
10 من در مورد اینکه چگونه فرآیند کسب و کار در بخش من عمل می کند، آگاهی کامل دارم، و برای از بین بردن تنگناها تلاش می کنم.
11 زمانیکه میخواهم یک تیم ایجاد کنم، مهارتهایی را که نیاز دارم در نظر میگیرم، سپس به دنبال افرادی می گردم که به بهترین شکل با معیارهای من سازگار باشند.
12 هر آنچه که بتوانم را انجام می دهم تا از نزاع و درگیری در تیمم جلوگیری کنم.
13 من سعی می کنم در افراد تیمم انگیزه ایجاد کنم، و این کار را از طریق اتصال رویکردم به انگیزه های فردی انجام می دهم.
14 زمانی که تیمم مرتکب اشتباه بزرگی شوند، رئیسم را از این مساله مطلع می کنم و سپس به این مساله به عنوان درس مهمی که آموخته ام، نگاه می کنم.
15 هنگامی که در یک تیم جدید، درگیری رخ می دهد، آن را بعنوان یک مرحله ی اجتناب ناپذیر در فرآیند توسعه تیم می پذیرم.
16 من با اعضای تیم در مورد اهداف شخصی شان صحبت می کنم، و این اهداف را به اهداف کلی سازمان پیوند می دهم.
17 اگر بخواهم تیمی تشکیل دهم، افرادی با شخصیتها، سنین، سابقه کار در شرکت و خصوصیات مشابه دیگر را انتخاب می کنم.
18 من با این جمله موافقم: "اگر میخواهی کاری درست انجام شود، خودت انجام بده".
19 من با اعضای تیمم بصورت فردی صحبت میکنم تا مطمئن شوم که شاد و سازنده هستند.
20 من اعضای تیمم را بطور خلاصه تعریف می کنم، بنابراین آنها بطور خلاصه و مختصر می دانند که در سازمان و در فضای اطراف آنها چه می گذرد.
امتیاز شما = 0

تفسیر امتیازات

امتیاز

تفسیر
20-46 شما هرچه سریعتر نیاز به ارتقای مهارت های مدیریتی خود دارید. اگر می خواهید در زمینه رهبری موفق باشید، باید نحوه مدیریت، سازماندهی و نظارت بر تیم تحت رهبری را بیاموزید. هم اکنون زمان توسعه مهارتهاست.
47-73 شما در حال تبدیل شدن به یک مدیر خوب هستید. شما بعضی کارها را بسیار خوب انجام می دهید و احتمالا کارهایی هستند که نسبت به آنها راحتید. هم اکنون زمان آن است که بر روی مهارتهایی که از آنها دوری می کردید بیشتر کار کنید.
74-100 شما کارتان را در مدیریت تیم به درستی انجام می دهید. باید مهارتهایتان را حتی بیشترافزایش دهید. همچنین در زمینه حرفه ای و شغلی مهارتهایتان به کار خواهد آمد.
کلیدواژه ها: تست مهارت
بازدید: 1047

نظرات

ارسال پاسخ