برندینگ چیست

برندینگ چیست

برندینگ یکی از مهمترین جنبه های هر کسب و کاری است، خواه آن کسب و کار بزرگ، کوچک، عمده فروشی و یا خرده فروشی باشد. یک استراتژی برندینگ موفق برای شما مزیت بزرگی در بازار رقابتی امروز ایجاد می کند. اما برندینگ دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ و یا چگونه بر کسب و کاری مثل شما تاثیر می گذارد؟

به طور ساده تر برند شما همان قول شما به مشتریانتان است. به مشتریانتان می گوید که چه انتظاری از محصولات یا خدماتتان می توانند داشته باشند، و پیشنهاد شما را از سایر رقبایتان متمایز می کند. برند شما از قسمتهایی از جمله اینکه: چه کسی هستید؟ چه کسی می خواهید باشید؟ یا چه کسانی به بودن شما نیاز دارند یا اهمیت می دهند، نشکیل شده است.

آیا شما در صنعتتان خلاق هستید؟ یا اینکه با تجربه و قابل اعتماد هستید؟ آیا محصولات یا خدماتتان دارای قیمت بالا، کیفیت بالا هستند و یا قیمت پایین و ارزش و اهمیت بالا هستند؟ شما نمی تواتید هر دو این موارد باشید و شما نمی توانید برای همه مردم، همه چیز باشید. آنچه که شما باید باشید به این بستگی دارد که شما چه مشتریانی را هدف گرفته اید و آنها چه می خواهند و یا به چه چیزهایی نیاز دارند.

پایه و فونداسیون برند شما لوگوی شما، وبسایتتان، یسته بندی تان و موارد تشویقی و پروموشتهایتان است.

با توجه به موارد بالا بهتر است قبل از شروع برندینگ به سوالاتی که در متن مطرح شد فکر کنید و در نهایت موارد پایه ای برای برندتان را مهیا کنید و سپس استراتژی برندتان را مهیا کنید.


کلیدواژه ها: برندینگ
بازدید: 1681

نظرات

ارسال پاسخ