بازاریابی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا-تفاوتها

بازاریابی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا-تفاوتها

گاهی به علت استفاده زیاد از بازاریابی محتوا، فکر می کنیم هر کاری کرده ایم بازاریابی محتوا بوده، و تفاوت میان بازاریابی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا را نمی دانیم. در این مقاله علاوه بر ذکر تفاوتها به آموزش استراتژی بازاریابی محتوا نیز می پردازیم.

اینطور که به نظر می رسد ذهن شما با بازاریابی محتوا درگیر شده و برای شروع آن علاقمند هستید.

قبل از اینکه شما بازاریابی محتوا را آغاز کنید، باید به خاطر بسپارید که بایستی هر چند وقت یکبار به تعیین استراتژی محتوا بپردازید، تا تلاش هایتان در زمینه تهیه محتوا به هدفمند ترین و بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

تفاوت استراتژی بازاریابی محتوا و بازاریابی محتوا

 

در حالیکه بسیاری از مردم اصطلاحات بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا را به جای هم استفاده می کنند، این دو کلمه به یک معنا نیستند. در واقع هنگامی که از استراتژی بازاریابی صحبت می شود، می توانید فرض کنید که صحبت راجع به استراتژی بازاریابی محتوا است.

استراتژی محتوا:

دستورالعمل داخلی و حاکم

استراتژی بازاریابی محتوا (سطح اشتراکی):

چشم انداز، اهداف، مخاطب شناسی، صدا و سبک، افکار

بازاریابی محتوا:

تقویم تحریریه ، ایجاد، گزینش، تبلیغات، تکرار

در استراتژی محتوا نگرانی هایی وجود دارد، مثلا در مورد ورود و خروج محتوا، اینکه چرا و چگونه محتوای شما ایجاد، مدیریت و در نهایت آرشیو و یا بروز رسانی خواهد شد؟ استراتژی محتوا به همه محتواهایی که مشتریانتان تا بحال با آن مواجه شده اند، نگاه می کند. اما اشتراک استراتژی محتوا  با بازاریابی محتوا باعث شده  که فکر کنید خیلی چیزها راجع به این حوزه می دانید، در حالیکه آنها مربوط به بازاریابی محتوا بوده اند.

بازاریابی محتوا روی تاکتیک ها و اجرا تمرکز می کند، ایجاد واقعی، گزینش، و ویرایش محتوایی که به طور خاص و به منظور اهداف بازاریابی  ایجاد شده است.

این محتواها می توانند هر چیزی باشند، از پستهای وبلاگ گرفته تا صفحه تائید، و با هدف ساختن یک ارتباط قابل اعتماد بین محصولات یا خدمات شرکت و بازاری که در نهایت ممکن است به خرید از آنها روی آورند (بازار بالقوه)، به وجود می آیند.

البته این در مورد محتواهایی است که مردم نه تنها به آن نیاز دارند و مصرف می کنند، بلکه به آنها در فرآیند خرید و حتی فروش کمک می کند.

به عنوان مثال، یک استراتژیست محتوا ممکن است متوجه شود که مقداری عدم اعتماد بین مشتریان و شرکتش وجود دارد، بنابراین به آنها تعدادی راه حل برای اینکه شاید اعتماد به وجود آید، پیشنهاد می دهد. بازاریاب محتوا ممکن است برای بدست آوردن اعتماد، برنامه ای تشکیل دهد که حتی شامل مصاحبه با فرد موسس شرکت هم باشد. اما ببینید که این حوزه ها چگونه مکمل یکدیگرند؟

جهت تکمیل اطلاعات تان در زمینه بازاریابی محتوا، قسمتهای اول و دوم مزایای بازاریابی محتوا را پیشنهاد می کنیم:

مزایای بازاریابی محتوا-قسمت اول

مزایای بازاریابی محتوا-قسمت دوم

 

نظرات

ارسال پاسخ