تبلیغ Google Hangouts

تبلیغ Google Hangouts

در پست قبل مطلبي در رابطه با اينكه سرويس Hangout گوگل چيست و اينكه چگونه اين ابزار رايگان مي تواند به سايت و كسب و كار شما كمك كند روي سايت گذاشتم. حالا كه به درستي مطلب را فرا گرفتيم آماده ايم به صورت زنده روي خط برويم؟ خير. يك قدم ديگر نياز است و آن تبليغ شبكه Hangout مي باشد.


Hangout گوگل بايد تبليغ و ترويج داده شود تا بتوان مخاطبان مناسبي را پيدا كرد كه برنامه شما را ببينند. وقتي كه صفحه Hangout خود را ايجاد كرديد قدم بسيار بزرگي برداشتيد ولي كسي نميداند چنين صفحه و چنين كنفرانسي موجود است تا در آن شركت كند. 
در ادامه به نكاتي در رابطه با ترويج اين سرويس به مشتريان و عموم مردم مي پردازيم.


YouTube و Google Plus
از آنجا كه اين شبكه ها به طرز محكمي به هم و به Hangout شما گره خورده اند، بايد اولين مكاني نيز باشند كه شما به مردم اعلان مي كنيد. پخش يك ويديوي كوتاه به صورت تيزر در رابطه با مطلبي كه قرار است پخش گردد مي تواند بسيار كمك كننده باشد. از طرفي تبليغ آن در شبكه Google Plus يا شبكه هاي مشابه و به اشتراك گذاري مطالب و منابع مربوطه منجر به افزايش مخاطبانتان خواهد شد.


خبرنامه
با ارسال ايميلي (يا ايميل هايي) در رابطه با موضوع و گذاردن لينك دعوتنامه Hangout در ادامه ايميل افراد مشتاق به مخاطبانتان افزوده مي شوند. حتما زمان، تاريخ و توضيحات چيزي كه قرار است پخش شود را به اعضا اعلام كنيد. البته اگر Hangout پخش شده و تمام شده است و در معرض ديد عموم قرار گرفته شما مي توانيد اعضاي خبرنامه را به ديدن آن در هر زمان دلخواه دعوت كنيد.


پست وبلاگ
اگر سايتتان داراي وبلاگ است فراموش نكنيد مطلبي در رابطه با Hangout خود در آن قرار داده و به طور كامل آنرا براي بازديدكنندگان توضيح دهيد. همچنين مي توان يك عكس از ويديو درون مطلب قرار داد و در قسمت نظرات و پيشنهادات از نكات بيان شده توسط بازديدكنندگان استفاده نمود و به سوالات آنها جواب داد.
مطلبي كه سايت Triangle Eye Physicians در رابطه با تبليغ Hangout گذاشته است را به عنوان نمونه ببينيد.


شبكه هاي اجتماعي
فيسبوك و توييتر محلهاي بسيار عالي جهت تبليغ و اطلاع رساني Hangout و گوينده آن مي باشند. از طرفي مطمئن باشيد لينك هايي كه در پست هاي خود قرار مي دهيد به صفحه Google Hangout شما ارجاع پيدا مي كنند.
سايت Pinterest را هم هيچگاه فراموش نكنيد، اگرچه اكنون در كشورمان فعاليت چنداني ندارد ولي مطمئنا محل مناسبي جهت اطلاع رساني در آينده خواهد شد. شما مي توانيد تصاوير نمونه اي از ويديو، گوينده و محتوا را در آن قرار دهيد. به عنوان نمونه Bake Space در زمينه پخت و پز صفحه جداگانه اي با نامه “Bake Space TV” دارد و كليه Hangoutهاي خود را در آن تبليغ مي كنند.

 

 


رخدادها
مي توان پخش را با رويدادهاي مختلف همگام كرد. همچنين مي توان آن را به گونه اي زمان بندي نمود كه در دو روز پخش شده و شما نتيجه گيري كنيد كدام بازديد بيشتري داشته است.
Hangout گوگل روشي است كه مي تواند در افزايش مخاطبين شما در ميتينگهاي تجاري و غيره كمك بسياري نمايد. شما مي توانيد رخداد فيزيكي را از طرفي در Hangout به صورت زنده پخش كرده و لينك آنرا با افراد موجود در ميتينگ به اشتراك گذاريد تا اگر امكان حضور فيزيكي ندارند به صورت مجازي شركت كنند.کلیدواژه ها: SEO Google Hangout سئو
بازدید: 1440

نظرات

ارسال پاسخ