ایده خلاقانه بسته بندی آبمیوه

ایده خلاقانه بسته بندی آبمیوه

در نگاه اول آنچه برای مخاطب مهم است ظاهر و شکلی است که شما به وسیله آن محصول یا خدماتتان را ارائه می کنید. یک بسته بندی خلاقانه می تواند در سریع ترین زمان ممکن توجه زیادی را به سمت محصول شما جلب کند. یک نمونه بسیار جالب از ایده خلاقانه یک بسته بندی خلاق کاری ست که یک آژانس تبلیغاتی برای تبلیغ یک برند آبمیوه انجام داده است.

شما چه آبمیوه ای را ترجیح می دهید؟ معیار شما در انتخاب یک آبمیوه خوب چیست؟ تازگی و طبیعی بودن نقطه عطف توقع اکثر مشتریان این محصول است. در این طرح خلاقانه در واقع به طرز بسیار هوشمندانه ای از این موضوع استفاده شده و به گونه ای بسیار وسوسه برانگیز مخاطب را جذب می کند. همانطور که قبلا گفته شد بیان مستقیم و با صراحت یک تبلیغ نه تنها تاثیر مثبتی بر مخاطب نخواهد داشت بلکه به صورت شعارگونه ای مخاطب را دل زده می کند. و در همین مواقع است که می توان یک طراح خلاق را از دیگران متمایز کرد کسی که بتواند مفهومی که در دید عموم قابلیت به تصویر کشیدن ندارد در یک طرح ساده اجرایی با یک ایده خلاقانه به یک تبلیغ خلاقانه بدل کند.

 

و بازهم تشریح و تحلیل این ایده خلاقانه به روش مخصوص ایده بانک برای شما همراهان همیشگی:

1. برای چه چیزی ایده خلاقانه می خواهیم؟

تبلیغ برند آبمیوه

2. طرح سوال برای رسیدن به ایده خلاقانه: یک آبیموه خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

باید تازه و طبیعی باشد.

3. جذاب نمودن پاسخ به سوال مطرح شده از طریق بسط و تحلیل ابعاد مختلف آن:

نمایش طبیعی و تازه بودن آن هم در یک تبلیغ بصری ساکن و دو بعدی بدون بیان شعار گونه و تکراری کهدر قالب کلمات و جملات نباشد به خودی خود یک تفکر خلاق را می طلبد. آبمیوه باید به معنای واقعی کلمه آب میوه باشد طبیعی و بدون افزودنی تازه تازه.

4. انتخاب جذاب ترین و خلاقانه ترین پاسخ ممکن برای خلق یک ایده خلاقانه از طریق تمثیل، استعاره، گرافیک های خاص، ایجاد سوال و ...:

چه راهی جذاب تر از تلقین لذت نوشیدن آب طبیعی میوه به مخاطب. در این طراحی خلاقانه مخاطب به طور ناخودآگاه ترغیب به امتحان کردن طعم این نوشیدنی می شود واین همان روش موفق و تیزهوشانه ایجاد یک فضای ذهنی و شور و هیجان لحظه ای مناسب برای جذب مشتری است.

5. تبدیل ایده خلاقانه به تبلیغ خلاقانه:

به ساده ترین و کم هزینه ترین روش ممکن این طرح خلاقانه اجرایی شده و مطمئم اگر امکان دسترسی به آن برای ما هم خیلی زودتر از آنکه خودمان بفهمیم یکی از این آبمیوه ها را در دست گرفته ایم و حداقل لذت روانی تجسم نی زدن داخل میوه و نوشیدن آب میوه را تجربه خواهیم کرد.

با دیدن این تصاویر چه ایده دیگری به ذهن شما رسید؟ بنظر شما مفهوم طبیعی بودن یک آبمیوه را با چه روش دیگری می توان به صورت اثرگذار به مشتری معرفی نمود؟ شما هم می تواند نظرات و ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید تا با هم در پیشبرد صنعت تبلیغات خلاقانه گام های موثری برداریم.

نظرات

ارسال پاسخ