انتخاب CMS مناسب برای طراحی سایت قسمت سوم

انتخاب CMS مناسب برای طراحی سایت قسمت سوم

سیستم مدیریت محتوا ابزاری است جهت راه اندازی و مدیریت محتوای سایت. این سیستم ها از زمان PHP به یکی از محبوبترین روش های تولید کنندگان و طراحان سایت تبدیل شده اند. در بازاری که وب سایت ها باید سریعتر و راحتتر طراحی شوند بسیاری از توسعه دهندگان به این گونه سیستم های مدیریت محتوا روی می آورند. متاسفانه امروزه هزاران سیستم مدیریت محتوا موجود است که انتخاب مناسب ترین و صحیح ترین آنها را برای طراحان سایت سخت می کند.

CMS چیست؟

سیستم مدیریت محتوا یک اپلیکیشن بر پایه وب است که از یک بانک اطلاعاتی (برای مثال MySql) برای ایجاد، ویرایش، و ذخیره سازی محتوای HTML بای یک روش قابل مدیریت استفاده می کند. محتوا توسط مدیران سایت با استفاده از پنل مدیریت ایجاد و ویرایش می شود. محتوای آماده شده سپس توسط صفحات اصلی سایت در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

5 تا از برترین سیستم های مدیریت محتوای موجود

در مقاله قبلی به بررسی چندتا از سیستم مدیریت محتواهای جدید و آینده دار صحبت کردیم و حتی گفته شد این سیستم مدیریت محتوا در بعضی موارد جزء بهترین ها محسوب می شوند. از این رو در این قسمت به بررسی 5 سیستم مدیریت محتوای برتر خواهیم پرداخت.

1- سیستم مدیریت محتوای Drupal

Drupal به راحتی یکی از پرکاربرد ترین سیستم های مدیریت محتوای موجود است. به شما اجازه می دهد محتوای سایت را مستقیما از داخل صفحات ویرایش کنید. از طرف دیگر با استفاده از افزونه ها به راحتی قابل گسترش می باشد. اگر چه یکسری کاستی هایی دارد ولی می توانید تم و رنگ های مختلفی را از طریق CSS ایجاد کنید و یکی از بهترین سیستم مدیریت محتوای موجود است.

 

2- سیستم مدیریت محتوای WordPress

در ابتدا WordPress از یک بلاگ بسیار ساده شروع کرد ولی به زودی تبدیل به بزرگتریم سیستم مدیریت محتوای موجود در اینترنت شد. امروزه آن را می توان به عنوان غول cmsهای موجود نام برد. صفحه پنل مدیریت آن که بسیار ساده نیز است، توسط مترجمان از سرتاسر جهان به زبان های مختلف ترجمه شده است و اکنون مورد استفاده بسیاری از مردم در سرتاسر جها ن می باشد.

از آنجا که این همه مورد جلب توجه واقع شد و رابط کاربری بسیار ساده ای دارد، تعداد بسیاری افزونه برای آن نوشته شده است که می توانید در طراحی سایت از آنها استفاده کنید. با انتشار BuddyPress برای WordPress اکنون این سیستم مدیریت محتوا از لحاظ قابلیت با بسیاری از پروژه های سیستم مدیریت محتوای کد باز برابری می کند با این تفاوت که از رابط کاربری بسیار بهتری بهره مند است.

 

3- سیستم مدیریت محتوای Radiant

یک سیستم مدیریت محتوای ساده که با استفاده از Ruby on Rails نوشته شده است. ویرایش محتوا به خاطر سادگی در طراحی بسیار راحت است. هدف از انجام این پروژه کمک به تیم های کوچک جهت انجام کارهای کوچک است و اجازه می دهد کسانی که  دانش Ruby on Rails دارند بتوانند سایت را ویرایش کنند.

 

 

5- سیستم مدیریت محتوای Magento

Magento را می توان یکی از بهتری سیستم های مدیریت محتوا در سیستم های تجاری دانست.

 

6- سیستم مدیریت محتوای Silverstripe

Silverstripe یک سیستم مدیریت محتوای ساده است. کار شما برای ویرایش و تغییر آن بسیار ساده و راحت است. پتانسیل اینکه از لحاظ قابلیتی با سیستم مدیریت محتوای Drupal برابری کند را دارد.

از جوملا بپرهیزید

جوملا مثل یک هیولا می ماند. یعنی زیادی قابلیت دارد. و برای دستیابی به قابلیت هایی که واقعا نیاز دارید باید پول فراوانی را پرداخت کنید. انجمن کاربری بسیار بزرگی در بدترین روش ممکن دارد. شاید برای یک مشکل میلیونها ماژول پیدا کنید و عملا غیر ممکن است که یک ماژول صحیح پیدا کنید.

رابط کاربری تاسف انگیز است و اصلا اسم آن را نمیتوان رابط کاربری گذاشت.

بازدید: 1700

نظرات

ارسال پاسخ